Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 15 158
  • 564
# 435
Извинявам се, но това е по-скоро комично! Мнение за смяна на става само с поглед?😯
За Софиямед знам, че Попов е добър.
Виж целия пост
# 436
С поглед на рентгенова снимка все пак. Но никаква свалена анамнеза по случая. То хубаво, има някаква дегенерация, не споря за това, но аз нямам болки нито при ходене, нито в покой. Т.е. нямам никакви признаци за това. Ама имало износване на хрущяла. Ами има, не съм 40 килограма и не съм си седяла в покой през този живот, не съм първа младост, обаче това ми прозвуча адски несериозно.
Все си мисля, че за да предложиш на някого такова нещо без оплаквания, трябваше поне ЯМР да има за целта, не рентгенова снимка. Но кой ти предлага ЯМР на пациент с направление...
Виж целия пост
# 437
Колянна става се сменя единствено ако болката е постоянна и има данни за сериозно износване от снимката. За ЯМР много малко дават, за жалост...
Виж целия пост
# 438
Ами нямам болки. Преди две години на басейн се подхлъзнах по стълбите и пак това коляно посуках. Аз като цяло съм много спъната... Като по-млада с високите токове и платформи кълчех по-често левия глезен, този и крак счупих вътре в трамвая, не питайте как... На 34 години приятелка ми направи прощапулник, защото падах на равно и се спъвах от себе си. От бързане, от невнимание, от едното нищо. Имам си и някакви костно-ставни проблеми цял живот. И единият ми брат и сестра ми са така. Попаднах на читав ревматолог и ме обърна с хастара навън, но накрая заключението беше, че нямам ревматоиден артрит, макар да имам някои признаци за такъв.
Дори след като изкълчих крака онзи ден, до вечерта нямах болки, просто изпитвах несигурност при стъпване и опъване зад коляното. Днес походих и пак нямам болки, просто ходих бавно, защото ме е страх да не натоваря крака по-рано, отколкото е добре.
Виж целия пост
# 439
Добре, а правила ли си упражнения за засилване на мускулите около коляното?
Виж целия пост
# 440
Прегледи с направление в Софиямед доплащат ли се? Мъжът ми настоява, че да, защото е частна.
Виж целия пост
# 441
Ами явно ще се наложи сериозно да се заема с това... Работата ми е седяща от 7 години насам и това си дава отражение. Колкото и невероятно да звучи, велоергометърът е препоръчителен и ще трябва да спра само да му бърша праха, а да се заема сериозно с него. Без натоварване, само въртене било добре за целта.
А току що се сетих, та отворих здравното си досие и там са описани фантасмагории... + назначени някакви ампули по 1 на ден и обезболяващи за 3 месеца, което въобще никой не е споменал при прегледа...

Плаща се потребителска такса, нищо друго. Болницата работи с НЗОК.
Виж целия пост
# 442
Зависи от прегледа предполагам. там ми искаха доплащане при дерматог например за преглед с уред със сложно име или просто казано-лупа.

Прегледи с направление в Софиямед доплащат ли се? Мъжът ми настоява, че да, защото е частна.
Виж целия пост
# 443
DiaMia Ако искаш, можеш да погледнеш тези две упражнения, много са полезни, особено първото.
https://youtu.be/SwG1rVGUgRQ
https://youtu.be/Xa6sNCjBtKU
Виж целия пост
# 444
Благодаря много, ще ги правя но без тежести. Те са противопоказни при износване, дори и малко да е.
Виж целия пост
# 445
Прегледи с направление в Софиямед доплащат ли се? Мъжът ми настоява, че да, защото е частна.

Не се плаща.
Виж целия пост
# 446
Привет. Вчера ми премахваха кслцификати от долната страна на клепачите. Имам предписани капки и маз за седем дни. Забравих обаче да питам доктора кога мога да си измия косата. Още не съм си мокрила очите, почиствам ги със стерилна марличка, напоена с физиологичен разтвор.
Виж целия пост
# 447
Здравейте!
Можете ли от личен опит да ми препоръчате в София очен специалист за преглед на пациент с висок диоптър късогледство и астигматизъм, както и други оплаквания (съобщава за тънка нишка движеща се заедно със зеницата, трудно фокусиране върху текст, сълзене).
Или ако тук не е мястото за въпроса ми да ме насочите към подходящата тема за това.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 448
Имате ли опит и съвет за премахване на кокоши трън от долната страна на стъпалото? Чета за течен азот, лазерно премахване. След терапия пациента ще може ли да си стъпва на крака? Или да търсим патерици...
Виж целия пост
# 449
Здравейте!
Можете ли от личен опит да ми препоръчате в София очен специалист за преглед на пациент с висок диоптър късогледство и астигматизъм, както и други оплаквания (съобщава за тънка нишка движеща се заедно със зеницата, трудно фокусиране върху текст, сълзене).
Или ако тук не е мястото за въпроса ми да ме насочите към подходящата тема за това.
Благодаря предварително.

Д-р Владимир Баков! Прекрасен лекар, прекрасен човек, спаси ми ретината. Няма думи да изразя благодарността си.

https://bg-mam.ma/p/593489/50286071
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия