Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 15 154
  • 564
# 495

Това е всичко, друго трябва ли?
Виж целия пост
# 496
Щом "търсите" такъв тип проблеми поне аз бих добавила и гликиран хемоглобин.
Виж целия пост
# 497
И аз съм за гликиран хемоглобин. Много странно защо не го е добавил.
Виж целия пост
# 498
Защото повече го гледат при диабет, тогава пък често игнорират инсулина. И обратното - за ИР не винаги го гледат него, той и не е винаги гаранция че си ОК ако не е завишен. Но пък ако е, тогава е ясно че има проблем.
Виж целия пост
# 499
Гликиран хемоглобин правих миналия месец, ама и сега ще го прибавя.
Виж целия пост
# 500
Аз като правих обременяване ми казаха, че и вода не е добре да пия докато чакам между трите измервания. Капчици само.
Виж целия пост
# 501
И на мен доктора така ми каза, ама нали с глюкозата ще изпиеш 300мл., та сигурно се изтрайва. Тази глюкоза има ли някакъв вкус?
Виж целия пост
# 502
вода и много захар е вкуса
Виж целия пост
# 503
И на мен доктора така ми каза, ама нали с глюкозата ще изпиеш 300мл., та сигурно се изтрайва. Тази глюкоза има ли някакъв вкус?
Шербет си е, буквално като захарен сироп - то  е чиста захар. Вече на кого колко ще му е прекалено сладко - някои казват че даже им харесва, за други е чак гадно от сладост.
Виж целия пост
# 504
Здравейте, при направена микробиология на урина, излиза резултат "не се регистрират микроорганизми", а на антибиограмата не пише нищо, това означа ли, че бактерии и гъбички няма? Благодаря!
Виж целия пост
# 505
Чисто е
Виж целия пост
# 506
И на мен доктора така ми каза, ама нали с глюкозата ще изпиеш 300мл., та сигурно се изтрайва. Тази глюкоза има ли някакъв вкус?

Все едно пиеш вода с много захар. Вкуса не е проблем, но при някои хора, които имат диабет или ИР им става гадно от рязкото покачване на кр захар или инсулин, особено след като е изпито и на гладно.
Виж целия пост
# 507
Не е задължително да имаш диабет, аз като бях бременна ме наплашиха много колко им е било зле, а аз се вдигнах даже от глюкозата.
Просто ми беле зле, че трябваше да съм гладна толкива време след събуждане.
Виж целия пост
# 508
Чак като се прибрах кръвната захар ми падна на 2,8.
Виж целия пост
# 509
Чак като се прибрах кръвната захар ми падна на 2,8.
Случва се, поне не си била навън и в движение, аз затова ти написах да имаш нещо под ръка ако трябва да хапнеш да те вдигне на момента.
По-важното е резултатите и ако се открие проблем (този голям спад на КЗ не ми звучи добре, вероятно инсулинът е повечко) да се прави адекватен план и да се действа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия