Бързи здравословни въпроси и отговори – 56

  • 15 498
  • 571
# 555
Азара,а стигна ли до антибиотик,аз си мислех,че летния грип е лек по принцип, но като чета тук и това,което чувам от познати явно тази година е изключение.
Виж целия пост
# 556
Не знам дали е било грип, не съм правила изследване. По-скоро някакъв вирус или нещо такова. Аз бях преди няколко месеца 1:1 със сега. Само дето сега вдигнах за 2ч 37.1-2. Температура и имах тия болки в тялото за 1 ден. Като цяло не бих казала, че съм чак зле, просто ме дразни, че кашлям силно, с бебе съм, което е мега активно и имам да глася и багаж и не мога да си почина. 😃 но скоро ще съм ок. Само кашлицата да оправя. Не съм взимала АБ. По принцип съм ваксинирана зимата за грип та не знам.
Виж целия пост
# 557
Взела съм витамин Д - Oilesen, но детски. Реших да го изпия и след това да купя такъв за възрастни.
Но не знам по колко капки?
Преди пиех вигантол 10 капки три пъти седмично. Сега колко да пия от Oilesen? Нищо, че е лято, моят е много под нормата - 31 при норма 50 или 60.
Виж целия пост
# 558
jof По 13 капки
Виж целия пост
# 559
Какъв е този детски? Аз пия Ойлесен по 3 капки всеки ден, те са по-големи от тези на Вигантол. От него пиех по 6. На горна граница съм.
Виж целия пост
# 560
Какъв е този детски? Аз пия Ойлесен по 3 капки всеки ден, те са по-големи от тези на Вигантол. От него пиех по 6. На горна граница съм.

   Има един жираф на опаковката и е на капки в зехтин. Пише 400iu.

https://www.ebag.bg/oilesen-vitamin-d3-400iu-kapki-kh10-ml/62286 … f63a5c387c3dd95f9


Bella, 13 капки три пъти седмично ли?
Виж целия пост
# 561
Като сме на тема добавки, можете ли да ми препоръчате конкретна марка рибено масло.
Виж целия пост
# 562
jof Да

Junejun Това е добро https://bg.iherb.com/pr/nordic-naturals-ultimate-omega-lemon-60- … er-soft-gel/43654
Виж целия пост
# 563
jof Вигнатол е 500 единици на капка, този детски на който си дала линк пише 400 на капка.
Според мен ти трябват поне 5-6 капки дневно.
Виж целия пост
# 564
Същия пия. Не виждам да пише детски. Указаната доза е 1 капка. Аз пия 3.
Виж целия пост
# 565
Трябва ми кардиолог за възрастен в Бургас спряла съм се на Замов и Ватева,
имате ли впечатления кой е по -добър специялист,защото се колебая.
Виж целия пост
# 566
Нали бях и аз с вирус ли какво. И след няколко дни се оправях. Обаче започнах да кашлям. Отхрачвах и бях ок, започнах сироп. Сега сме на почивка и не сме в България. През деня съм сравнително добре, рядко кашлям, с отхрачване е, 2-3 пъти ми пада за минута гласа и като се изкашлям се оправя. Обаче след 22ч вечер започва мноооого суха непродуктивна кашлица, при издишване ме дави, това продължава до към 4 и нещо. Едната ноздра ми се запушва ама не като при болест, ми просто самата лигавица усещам напрегната, късно през нощта и започва да тече бистър секрет леко. На сутринта съм убита.. преуморена, кашлям малко и се оправям и през деня съм кажи речи добре. Но започне ли вечерта ми е ужас. Вчера бяхме и на терасата, нанвъздух, не съм лежала все. Спах на 3 възглавници.. отидох поне до плажа и постоях малко, освежи ме и се прибрах и се започна пак Sad. Пия втори сироп. Какво да правя не знам. Да търся ли лекар в Гърция, да чакам ли да се прибираме.. пия чайове, не пия газирано, не стоя на течение и на хладно
Виж целия пост
# 567
Хм, ти си знаеш точно какво усещаш но ако е основно като се приберете това, дали не може да е свързано с климатика им това дразнене? Не навсякъде ги почистват редовно и при някои хора това се усеща много... Казвам го като човек с алергия към плесени, никак не е весело, макар че при мен не е по такъв начин с кашлица.
Ако съм аз, бих пробвала да взема нещо противоалергично ако имам и да видя ще има ли разлика.
Виж целия пост
# 568
Не знам дали и а разлика, предните 2 вечери пих ериус, снощи не пих, по едно и също време ме подхвана кашлицата и по едно време спря. Ще търсим и друг сироп да взема. Климатика не е постоянно пуснат, но ако има плесен не знам. Днес постоях повече в стаята, сякаш съм същото като предните дни.
Аз съм имала и друг път суха кашлица, обаче всеки ден съм имала подобрение и накрая остава  така суховата без секрети и бързо се оправям. Нали и март/април бях така, но се повлиях от лекарствата изписани.
Не знам ако търсим тук лекар колко ще ни оръсят за преглед..
Виж целия пост
# 569
Нали бях и аз с вирус ли какво. И след няколко дни се оправях. Обаче започнах да кашлям. Отхрачвах и бях ок, започнах сироп. Сега сме на почивка и не сме в България. През деня съм сравнително добре, рядко кашлям, с отхрачване е, 2-3 пъти ми пада за минута гласа и като се изкашлям се оправя. Обаче след 22ч вечер започва мноооого суха непродуктивна кашлица, при издишване ме дави, това продължава до към 4 и нещо. Едната ноздра ми се запушва ама не като при болест, ми просто самата лигавица усещам напрегната, късно през нощта и започва да тече бистър секрет леко. На сутринта съм убита.. преуморена, кашлям малко и се оправям и през деня съм кажи речи добре. Но започне ли вечерта ми е ужас. Вчера бяхме и на терасата, нанвъздух, не съм лежала все. Спах на 3 възглавници.. отидох поне до плажа и постоях малко, освежи ме и се прибрах и се започна пак Sad. Пия втори сироп. Какво да правя не знам. Да търся ли лекар в Гърция, да чакам ли да се прибираме.. пия чайове, не пия газирано, не стоя на течение и на хладно
Точно търсих темата, за да пиша по въпроса - абсолютно същото е и при нас! Вече и двамата сме на втори антибиотик - Клацид. И сироп Силвъртус изписа. На слушалка нищо, кашлицата идва от трахеята, докторката каза трахеобронхит и от днес започнах Клацида. Направо ме смаза това нещо! Persevere Нощес не съм спала от кашлица, непрекъсната! Заспах сутринта към 10, та до 13, с един Либексин и вече с втория антибиотик. Усещането ми е за мравучкане в трахеята, от там дразненето за кашляне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия