Политиката на България - епизод осем

  • 346 128
  • 16 097
# 15 285

така е. но нищо не пречи към края на раб.ден да се чуе какво казва главния.  аз цял ден не съм слушал/чел за замразяване , а сега като пуснах новините чух лично от Радев, че нямало да се замразява.

Финансовия министър не е ли главен? Кой отговаря за финансите на държавата, Радев ли? Тогава да закрива министерството на финансите.
кой отговаря за всичките министерства ? финансовия ?

Какво му разбира главата на Радев от финанси? То и на гълъба толкова му разбира, затова са като патета в кълчища.
те четат бг-мамма. тук е пълно с бъдещи министри. като пътеводител са им.  Simple Smile

това е добра новина.
Виж целия пост
# 15 286
Но пък щеше да получиш по-висока пенсия, а и разни обезщетения...

Никаква по-висока пенсия нямаше да получим, защото пенсиите не зависят от процента на осигуровките. Да не говорим, че непрекъснатото увеличаване на МОД също не е вързано с увеличаване размера на максималната пенсия, който е замразен. Обезщетението за безработица също нямаше да мръдне от досегашните нива въпреки предвижданото увеличение на вноската и увеличения МОД. Пладнешки обир, който се опитаха да пробутат като единствения възможен вариант.
Виж целия пост
# 15 287
Но пък щеше да получиш по-висока пенсия, а и разни обезщетения...

Никаква по-висока пенсия нямаше да получим, защото пенсиите не зависят от процента на осигуровките. Да не говорим, че непрекъснатото увеличаване на МОД също не е вързано с увеличаване размера на максималната пенсия, който е замразен. Обезщетението за безработица също нямаше да мръдне от досегашните нива въпреки предвижданото увеличение на вноската и увеличения МОД. Пладнешки обир, който се опитаха да пробутат като единствения възможен вариант.

Че как да не зависят? Thinking
Осигурителен доход: Сумата, върху която реално се плащат осигурителните проценти. По-високите доходи и по-високите осигуровки носят по-високи пенсионни точки (индивидуален коефициент).
Колкото до МОД, не е ли нормално да се увеличи след като и заплатите се увеличават? Все пак, нали искаме да получаваме добри пенсии след време, те ще се увеличат в един момент, когато бюджетът се консолидира след няколко години (ако има добро управление). А и някой трябва да плаща за настоящите пенсионери...
Виж целия пост
# 15 288
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и не я предвидиха със злополучния бюджет. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат на работа.
Виж целия пост
# 15 289
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и сега. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат.

Не веднага, естествено. Защо смяташ, че всичко ще стане на момента?
Има значение за по-младите хора - освен това не съм сигурна и не съм гледала в бюджета колко от тези проценти отиват във втория стълб, където събраната сума е по лична партида.
Виж целия пост
# 15 290
Аз явно съм олигарх.😂От където и да го погледнеш все ми режат доходите.От ония с фалшивите ТЕЛК за онко заболяване.И защото е много голям  доходът ми работя на минималната,защото съм в провинцията и с триста зора си намирам работа с такава диагноза.Олигарх от всякъде.Явно такива като мен са най -много в тежест на държавата.😂
Това, за борбата с фалшивите ТЕЛК е дъвка за наивници. По темата се говори от години, но, като че ли, никой не вниква в проблема. Да, има ги. Но ИИ няма как да ги излови. То документално всичко е наред. И при фалшиви диагнози документацията е перфектна. Как ИИ без да види пациента ще каже, че диагнозата е фалшива? И предишната мярка, с пращането на документацията на комисия на случаен принцип, има същите недостатъци. Злоупотребата е, че има несъответствие между състоянието на пациента и документите. Като комисията е само по документи, как се хваща измамата?
лесно. Прави се риск анализ. Има едни социални групи, които трябва да се гледат под лупа - слепи карат кола, с ампутирани крайници катерят покриви.
Ние всъщност мислим в една посока - съгласна съм с вас, но никой не въвежда такива мерки. Последното, което направиха преди около 2 години, беше избора на комисия на случаен принцип. Но комисията гледа само документи и изобщо не се интересува от социалната група на пациента.
Виж целия пост
# 15 291
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и сега. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат.

Не веднага, естествено. Защо смяташ, че всичко ще стане на момента?
Има значение за по-младите хора - освен това не съм сигурна и не съм гледала в бюджета колко от тези проценти отиват във втория стълб, където събраната сума е по лична партида.

Защото, когато компрометираното управление ми каже, че ми вдига сега веднага осигурителната и данъчна тежест, пък реформи ще правят друг път, имам пълното основание да не го играя шаран. Докато изтичат публични средства като от спукан магистрален водопровод, а бюджетът спонсорира приоритетно общините на наши хора, заемите в ббр на други наши хора и още стотици подобни примери, няма как да очакваш хората да приемат безропотно подобни предложения.

Повишената вноска по ДОО щеше да отива по същото направление, както и до момента.
Виж целия пост
# 15 292
Корнелия Нинова: само, който не познава Радев​ може да бъде изненадан от хаотичното управление през първия месец - кадри, липсващ бюджет​, олигарси​ на които е обещано и чакат. Целта е да изкарат до президентските​ избори без да рухнат.

Дааа. Още ги чакаме олигарсите, а пловдивските били влезли в неговата партия.
Виж целия пост
# 15 293
Муси 1234, каква социална група търсиш при ТЕЛК? Има заложено условие- ТЕЛК се отпуска при определен стаж. Иска се да е работено, за да има право човек на решение за освидетелстване.
Престанете да насаждате омраза към социални групи или когото и да е!
Виж целия пост
# 15 294
Муси 1234, каква социална група търсиш при ТЕЛК? Има заложено условие- ТЕЛК се отпуска при определен стаж. Иска се да е работено, за да има право човек на решение за освидетелстване.
Престанете да насаждате омраза към социални групи или когото и да е!
Не е така, защото има хора с вродени проблеми, които никога не биха могли да работят.
Определено трябва да се спрат фалшивите ТЕЛК, но не за сметка на истински нуждаещите се.
Виж целия пост
# 15 295
Муси 1234, каква социална група търсиш при ТЕЛК? Има заложено условие- ТЕЛК се отпуска при определен стаж. Иска се да е работено, за да има право човек на решение за освидетелстване.
Престанете да насаждате омраза към социални групи или когото и да е!
ТЕЛК определя процента на трайно намалена работоспособност над 16 години и вида и степента на увреждане под 16 години и пенсионери. Оценява се дали дадено заболяване е причинено от условията на труд, общо заболяване, трудово злополука и т.н.
Наличието или липсата на стаж определят размера на пенсията, която ще получава лицето, но не и правото.
Виж целия пост
# 15 296
Впускате се в подробности.
На хората без стаж се отпуска социална пенсия за инвалидност и са различна група. Аз пиша за общите положения при ТЕЛК, които са масови и нямат общо със социалната пенсия за ТЕЛК.
Виж целия пост
# 15 297
Едва ли някой, който пише за преразглеждане на ТЕЛК-те, има предвид да се взима от реално болните. Аз искам също проверки, за да останат повече средства за хората, които наистина се нуждаят от помощ. ИИ може да е само в помощ, но не и основно средство. ТЕЛК-вете се ползват и за различни намаления от роднини на такива хора. Преди се рагистрирваха коли. Предполагам данъци, винетки и т.н., не съм сигурна, но това всичко е ресурс.

И преди да се скочи как пак се взима от едните и защо не се пипат другите - всичко трябва да се прегледа, а в момента коментираме ТЕЛК.
Виж целия пост
# 15 298
Впускате се в подробности.
На хората без стаж се отпуска социална пенсия за инвалидност и са различна група. Аз пиша за общите положения при ТЕЛК, които са масови и нямат общо със социалната пенсия за ТЕЛК.
Прочети си предходното мнение, Иска се да е работено, за да има право човек на решение за освидетелстване., това изобщо не е вярно.
В наредбата има изисквания за мин. стаж при определени случаи. Ако човекът е бил трудоспособен дълъг период от време, размера на пенсията се изчислява на база стаж, осигуровки и т.н., след което се умножава с коефициета, който е определен в зависимост от степента на намалена трудоспособност.
Виж целия пост
# 15 299
Спирането на пенсиите на хора с увреждания няма да доведе до увеличаване на пенсиите на други. Заблуда е, че истинските нуждаещи се ще бъдат облагодетелствани от тези пари. Както е заблуда, че масово ТЕЛК-овете са фалшиви. Както е под въпрос, че ще се отсеят фалшиви от истински ТЕЛК решения точно по предвидения начин.
Както и да е. Важното е, че се захранват негативните нагласи в обществото срещу определена група хора. И точно за тези враждебни нагласи беше коментарът ми, но както винаги нещата веднага бяха отклонени към съвсем друго.

Мама Нана, закачаш се за дума и даваш друга насока на коментара ми. Прочети последното изречение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия