Политиката на България - епизод осем

  • 332 268
  • 15 381
# 15 315
Мартин Димитров е прав. Те в силовите министерства нали млади се пенсионират с голяма пенсия, после продължават и да работят пак там на заплата.

Не знам за какво е прав МД, който според мен е един безидеен човек (и моля да не ме докладвате, защото тогава ще трябва цялата тема да изтрият - пълно е с Муньовци, зелени чорапи, тикви и пр. обиди).

Според мен една малка реформа, промяна в закона, ще стопира тази практика. А тя е, че ако подадеш документи за пенсиониране 1-ва категория означава, че вече си уморен и изтощен и следователно да няма възможност да се върнеш на същото работно място. Може да работиш нещо друго, от 3-та категория примерно. Воала, проблемът решен.
Виж целия пост
# 15 316
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и не я предвидиха със злополучния бюджет. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат на работа.
вероятно и ти искаш да кажеш друго. Grinning
Виж целия пост
# 15 317
Скрит текст:
Мартин Димитров е прав. Те в силовите министерства нали млади се пенсионират с голяма пенсия, после продължават и да работят пак там на заплата.

Не знам за какво е прав МД, който според мен е един безидеен човек (и моля да не ме докладвате, защото тогава ще трябва цялата тема да изтрият - пълно е с Муньовци, зелени чорапи, тикви и пр. обиди).

Според мен една малка реформа, промяна в закона, ще стопира тази практика. А тя е, че ако подадеш документи за пенсиониране 1-ва категория означава, че вече си уморен и изтощен и следователно да няма възможност да се върнеш на същото работно място. Може да работиш нещо друго, от 3-та категория примерно. Воала, проблемът решен.
Такава беше практиката през соца. Първа категория жени се пенсионираха на 45 години, но не оставаха да работят на същото място. Намираха си друг вид работа, по лека, на половин работен ден ....
Виж целия пост
# 15 318
Максималната пенсия си се индексира, но просто не ги получаваш заради сложения таван.
Аз се пенсионирах по 2 категория, съпругът ми също и не останахме да работим, достатъчно ни е🤣
Виж целия пост
# 15 319
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и не я предвидиха със злополучния бюджет. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат на работа.
вероятно и ти искаш да кажеш друго. Grinning

Не разбра, че говоря за тавана на пенсиите или не си срещал да се изпозлват като синоними?
Виж целия пост
# 15 320
Скрит текст:
Мартин Димитров е прав. Те в силовите министерства нали млади се пенсионират с голяма пенсия, после продължават и да работят пак там на заплата.

Не знам за какво е прав МД, който според мен е един безидеен човек (и моля да не ме докладвате, защото тогава ще трябва цялата тема да изтрият - пълно е с Муньовци, зелени чорапи, тикви и пр. обиди).

Според мен една малка реформа, промяна в закона, ще стопира тази практика. А тя е, че ако подадеш документи за пенсиониране 1-ва категория означава, че вече си уморен и изтощен и следователно да няма възможност да се върнеш на същото работно място. Може да работиш нещо друго, от 3-та категория примерно. Воала, проблемът решен.
уморен и изтощен може да си и без да работиш Grinning  познавам такива.  пенсионираш се при изпълнение на дадени условия.
отиди там, където кОпат и се пенсионират 1 категория да видиш как се молят на пенсионерите да останат на работа. няма желаещи и се налага да вкарват от чужбина. пенсионираните не са се уморили, но не искат да работят. а пък и няма смисъл след като не могат да вземат пенсия по-голяма от тавана.  това трябва да се промени - отпадане на тавана.
Виж целия пост
# 15 321
Защо е това делене? Да се освободят всички с пенсии и заплати. Да лъсне съвсем недостигът. Смятам, че недостигът на медици е изкуствен, защото продължават да се отварят нови болници, които точат кадри от вече съществуващи. То не може до безкрайност да се прави това.
Виж целия пост
# 15 322
Дали вноската е 2-5-10% няма значение за размера на пенсията. Даже сама казваш - зависи от осигурителния доход (плюс още 2-3 неща). Максималната пенсия е замразена от няколко години и пропуснаха да я индексират вече не знам колко пъти, включително и не я предвидиха със злополучния бюджет. Та не, промените нямаше да доведат до по-високи пенсии. Опитаха се да замажат очи с майчинството, но и майките им казаха, че не искат по-ниски заплати, след като се върнат на работа.
вероятно и ти искаш да кажеш друго. Grinning

Не разбра, че говоря за тавана на пенсиите или не си срещал да се изпозлват като синоними?
разбрах, т.е. прочетох, че няколко пъти пишеш неверни неща. ако го знаеш - напиши правилното. иначе  е страшка, а от нея бягат потребителите.
таааа ... има таван на пенсията, който през годините е променян. трябваше да е премахнат, но като знаят с колко ще се увеличи разхода за пенсии  свят им се завива. не 3, а 30 млрд. ще трябва да теглят. заради високите заплати на народни любимци и висшите  страдат нормалните работещи.
Виж целия пост
# 15 323
Защо е това делене? Да се освободят всички с пенсии и заплати. Да лъсне съвсем недостигът. Смятам, че недостигът на медици е изкуствен, защото продължават да се отварят нови болници, които точат кадри от вече съществуващи. То не може до безкрайност да се прави това.
Мириел, отварят се нови болници, защото бизнесът вкарва пари и иска да печели. В тези нови болници работят стари лекари от другаде или не работят достатъчно такива. За сравнение - опитай за спешна помощ да потърсиш някоя от тях да видиш дали ще ти обърнат внимание особено в почивни дни. Това е абсолютен скандал и трябва да се прекрати. Щом си болница, поне първична медицинска помощ би трябвало да могат да ти окажат и то безплатно за пациента, а то една инжекция с обезболяващо няма кой да ти сложи. Лекари няма, защото не им харесва да слугуват 24/7 за 800 евро на месец, а наемът да им е 600 и нагоре. Иначе точим касата успешно че и доплащане искаме от пациентите....
Виж целия пост
# 15 324
В един голям магазин в момента фалшивото немско масло се продава по 1,85 евро Simple Smile  Така че още количестева има явно.
Виж целия пост
# 15 325
В един голям магазин в момента фалшивото немско масло се продава по 1,85 евро Simple Smile  Така че още количестева има явно.
Подайте сигнал, това е скандално вече
Виж целия пост
# 15 326
РР - дефицитът ще е доста над 3%. Реформи - не. Анализирали още.
Виж целия пост
# 15 327
В един голям магазин в момента фалшивото немско масло се продава по 1,85 евро Simple Smile  Така че още количестева има явно.

Да не е оригинала, сутринта показаха кое е фалшивото, има разлики в опаковката.
Виж целия пост
# 15 328
Опаковката със синята лента е ментето
Виж целия пост
# 15 329
Ще снимам скоро и ще пусна да го видите. Как не ми хрумна вчера. На тази цена едва ли е истинско.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия