Политиката на България - епизод осем

  • 349 517
  • 16 245
# 16 140
п.п. Жалко, че не се разбра коя от двете партии е щяла да остане извън НС.
ДБ. Имат ограничен твърд електорат в София и Пловдив. А ако останат под прага, ПП щяха да са на нивото на Пеевски, айде плюс два макс три мандата повече. Въобще ако се бяха разделили преди изборите, тази така мечтана висока избирателна активност, щеше да стане с техните камъни по техните глави
Това че с пълното си мнозинство, единственото което е направил до сега е да извади някакъв бюджет, не е комплимент. Напротив, или е неспособност или е зависимост.
За два месеца...нито в неспособност нито зависимост.
Интересно как никой не коментира, че МВР е с бюджет близък до този от 2025.
Виж целия пост
# 16 141
Със заявките с които спечели и с 131 депутата, можеше да направи много повече за тези два месеца, ако наистина целеше промяна. Бил е 9 години в политиката и е имал няколко правителства, не е събран от улицата.
Виж целия пост
# 16 142
Със служебен кабинет за 2 месеца ни набута с милиарди към турците, сега със 131 депутати в редовен парламент не могъл нищо да стори. Положението е "искАх, ама нямах желание".
Виж целия пост
# 16 143
И какво излиза сега - че вие сте имали далеч  повече вяра в Радев от собствените му избиратели, щом сте вярвали, че за 2 месеца ще размаха вълшебната пръчица и ще оправи много неща в Бълтария, забатачени с години. Затова и сте разочаровани от него. За разлика от феновете му, които явно са имали доста по-скромно мнение за него, затова и не се ядосват толкова много Grinning
Виж целия пост
# 16 144
Със заявките с които спечели и с 131 депутата, можеше да направи много повече за тези два месеца, ако наистина целеше промяна. Бил е 9 години в политиката и е имал няколко правителства, не е събран от улицата.
Заявките са за 4 годишен мандат за управление. За два месеца само ориентиране в батака няма да стигнат. А като отвори такава дума какво трябваше да е свършено за двата месеца? Питам за да си го запиша и в подходящ момент да го използвам.
И какво излиза сега - че вие сте имали далеч  повече вяра в Радев от собствените му избиратели, щом сте вярвали, че за 2 месеца ще размаха вълшебната пръчица и ще оправи много неща в Бълтария, забатачени с години.
Точно така изглежда отстрани. Хари Потър и Хърмаяни Грейнджър сигурно щяха да се справят
Виж целия пост
# 16 145
Със служебен кабинет за 2 месеца ни набута с милиарди към турците, сега със 131 депутати в редовен парламент не могъл нищо да стори. Положението е "искАх, ама нямах желание".

Е, сега си е подготвил едни 50 милиарда безотчетни да си изтегли. За сметка на всички нас, разбира се!  
И "технически грешки" на всеки километър. Това е то, да си избереш хард комунисти да те управляват. Отдавна не е фалирала тази държава, крайно време е да си припомните що е то комунист на власт. Честита #мотика!

ПС. Изобщо никакво доверие не съм имал на прогреса. Никакво! Доказват с пълна сила очакванията ми. Аз съм си заложила, че най-слепите, да не кажа най-тъпите им фенове ще го отнесат най-тежко.
Виж целия пост
# 16 146
Пак не си разбрала. Той не ме разочарова, защото показа точно това, което очаквах от него. Което не противоречи на това, че някой с истинско желание за промяна и пълно мнозинство, щеше да свърши повече работа за два месеца.
Виж целия пост
# 16 147
То не е лошо малко реализъм да има. Радев обясни за административната реформа, но е минало покрай ушите и продължава да се пита - ама защо не се съкратят администрации, служби и службички с този бюджет.

Не, нямаше да свършат нищо. Първо защото още щяха да се разправят по заглавието и текстовете на декларация за кордон. Поне месец щяхме да избираме Шеф на НС. И ги видяхме за 9 месеца какво свършиха последно - едно нищо, освен че промениха зле Конституцията и избраха двама конституционни съдии, които просто не стават. ама вече няма да правят така.
Виж целия пост
# 16 148
Мирел, Мирел... дори не съм споменала тези, за които ти мислиш. Написах "някой", може да е всеки с истинско желание да свърши работа. И шеф на НС с пълно мнозинство не се избира за месец, а за ден.
Виж целия пост
# 16 149
Пак не си разбрала. Той не ме разочарова, защото показа точно това, което очаквах от него. Което не противоречи на това, че някой с истинско желание за промяна и пълно мнозинство, щеше да свърши повече работа за два месеца.

Всички с истиниско желание за промяна се изредиха да управляват. Някои дори така се и кръстиха. Промяна, обаче не видяхме - видяхме само още от същото, а на моменти даже и по-зле. Защо? Защото всеки бързаше за няколко месеца да се представи пред избирателите си, като големия герой. На какво ли не се нагледахме и наслушахме през последните 5 години. Защото всеки, който дойде да ни променя, не знаеше колко точно ще се задържи. Сега новите се готвят да управляват цял мандат, затова и нещата ще се случват по-бавно и дано да е по-обмислено. Харесва ни или не - ще трябва да свикнем
Виж целия пост
# 16 150
О, кои имаш предвид? Защото ГЕРБ, ДПС и ПБ са абсолютното зло, нали? Та кои имаш предвид с истинското желание? И да си кажем направо - на хоризонта няма никой, който да повтори резултата на ПБ и се завръщаме към старите практики от няколко години всичко да боксува, защото не могат да се разберат. Споменавам ПП и ДБ, закото нали само те останаха от добрите и светлите. Агенциите още ги смятат ППДБ, защото ако ги разделят не се знае дали няма да изпаднат под линията.

А според мен ПБ реално искат да направят промяна и с течение на месеците ще се види. До края на годината, с новия техен бюджет ще си покаже накъде са тръгнали.
Виж целия пост
# 16 151
Мирел, Мирел... дори не съм споменала тези, за които ти мислиш. Написах "някой", може да е всеки с истинско желание да свърши работа. И шеф на НС с пълно мнозинство не се избира за месец, а за ден.
Предишни парламенти без пълно мнозинство също се избираше за ден. Откакто се промени Конституцията започна това драпане със дни да не може да стартира парламента.
Христо Иванов дано се срамува някъде, ама надали..
Виж целия пост
# 16 152
Пак не си разбрала. Той не ме разочарова, защото показа точно това, което очаквах от него. Което не противоречи на това, че някой с истинско желание за промяна и пълно мнозинство, щеше да свърши повече работа за два месеца.
Ох, 30тина години не успявате да си изберете кой да ви управлява. Мените си "усещането"( щото това, вашето, мнение не е) на всеки 2 месеца. Аман от вашите протести и иновации! Не разбрахте, че за 2-3-5 месеца никой няма да оправи държавата! Освен Асен, разбира се 😂

(Както и че на Витошка единствените хора на заплата са персонала на заведенията и магазините.)

Протестирайте, докарайте го до нови избори, пари има, ама като преизберат Радев с двойни проценти, да позамълчите?

 Извинявам се за грубия тон, ама ми писна от хора, дето чакат подходящи атмосферни условия, за да възцарят ред и справедливост..
Виж целия пост
# 16 153
О, кои имаш предвид? Защото ГЕРБ, ДПС и ПБ са абсолютното зло, нали? Та кои имаш предвид с истинското желание? И да си кажем направо - на хоризонта няма никой, който да повтори резултата на ПБ и се завръщаме към старите практики от няколко години всичко да боксува, защото не могат да се разберат. Споменавам ПП и ДБ, закото нали само те останаха от добрите и светлите. Агенциите още ги смятат ППДБ, защото ако ги разделят не се знае дали няма да изпаднат под линията.

А според мен ПБ реално искат да направят промяна и с течение на месеците ще се види. До края на годината, с новия техен бюджет ще си покаже накъде са тръгнали.

ИТН и ПП. Те бяха светлината на промяната Simple Smile Така се доказаха с времето, че едните не можаха да докарат и процентите за субсидия, а другите, ако бяха се явили сами, я щяха да прескочат бариерата, я не на последните избори.
Виж целия пост
# 16 154
БНР

"Прогресивна България" иска одит на пенсионните разходи, включително и на прилагането на швейцарското правило, в периода от 2020 г. до 30 май 2026 г. Депутати от партията са внесли проекторешение за възлагането на проверката на Сметната палата, което се очаква да бъде обсъдено в бюджетната комисия в парламента във вторник.

По искане на депутати от "Прогресивна България" ще бъдат направени одити в Министерството на труда и социалната политика и в Националния осигурителен институт, а обект на проверката ще бъдат промените в пенсионните плащания от 2020 г. до 30 май тази година. Одитирани ще бъдат осигурителният и пенсионният модел, включително швейцарското правило, определянето на минималния и максималния размер на пенсиите, на пенсията за старост и други видове пенсионни плащания.

С друго проекторешение ще се възложи одит и на бюджетите през периода от 2020 г. досега, което съвпада с периода на политическа нестабилност и с увеличаването на дисбаланса между приходите и разходите в хазната. До 30 септември Сметната палата ще трябва да представи и одит на разходите, направени от Агенция "Пътна инфраструктура".
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия