Политиката на България - епизод осем

  • 348 603
  • 16 195
# 16 155
ПБ освен да одитират, приказват глупости за чекмеджета със сметки, дирят телета под вола за магистрали и т. н. дали НЕЩО поне възнамеряват да свършат?! Вчера един от ПБ при Любо Огнянов, като латерна повтаря спуснатите опорки, едно и също въртят. И един такъв арогантен... ама нека де, арогантността на политиците е най-прекият път към провала. Дано не го разбират.
Виж целия пост
# 16 156
Пак не си разбрала. Той не ме разочарова, защото показа точно това, което очаквах от него. Което не противоречи на това, че някой с истинско желание за промяна и пълно мнозинство, щеше да свърши повече работа за два месеца.
Ох, 30тина години не успявате да си изберете кой да ви управлява. Мените си "усещането"( щото това, вашето, мнение не е) на всеки 2 месеца. Аман от вашите протести и иновации! Не разбрахте, че за 2-3-5 месеца никой няма да оправи държавата! Освен Асен, разбира се 😂

(Както и че на Витошка единствените хора на заплата са персонала на заведенията и магазините.)

Протестирайте, докарайте го до нови избори, пари има, ама като преизберат Радев с двойни проценти, да позамълчите?

 Извинявам се за грубия тон, ама ми писна от хора, дето чакат подходящи атмосферни условия, за да възцарят ред и справедливост..

Аз не съм от протестиращите, бъркаш ме с някой друг. За 9 години, разбрах какво мога и не мога да очаквам от радев. Ще го кажа за ен-ти път... радев няма да бъде свален с протести. Ще си го влачим 4 години и може би чак тогава, ще се отървем от илюзията, че за да управляваш е достатъчно да се набираш на лост.
Виж целия пост
# 16 157
Пак не си разбрала. Той не ме разочарова, защото показа точно това, което очаквах от него. Което не противоречи на това, че някой с истинско желание за промяна и пълно мнозинство, щеше да свърши повече работа за два месеца.
Ох, 30тина години не успявате да си изберете кой да ви управлява. Мените си "усещането"( щото това, вашето, мнение не е) на всеки 2 месеца. Аман от вашите протести и иновации! Не разбрахте, че за 2-3-5 месеца никой няма да оправи държавата! Освен Асен, разбира се 😂

(Както и че на Витошка единствените хора на заплата са персонала на заведенията и магазините.)

Протестирайте, докарайте го до нови избори, пари има, ама като преизберат Радев с двойни проценти, да позамълчите?

 Извинявам се за грубия тон, ама ми писна от хора, дето чакат подходящи атмосферни условия, за да възцарят ред и справедливост..

Извинявай, но не се сдържах.
Радев никога повече няма да достигне този резултат. Двойно надолу евентуално. И то ако изборите са сега. С времето ще става и по-зле.
Защо? Защото излъга всичките си избиратели с по-нещичко Joy
Виж целия пост
# 16 158
ПБ освен да одитират, приказват глупости за чекмеджета със сметки, дирят телета под вола за магистрали и т. н. дали НЕЩО поне възнамеряват да свършат?! Вчера един от ПБ при Любо Огнянов, като латерна повтаря спуснатите опорки, едно и също въртят. И един такъв арогантен... ама нека де, арогантността на политиците е най-прекият път към провала. Дано не го разбират.
Да, ще анализират. Това им е любимата дума. Който и прогресивен да бъде попитан за нещо конкретно, отговаря - ще направим анализ. Това е да си знаем от тях нищо на практика да не чакаме.
#мотикари
Виж целия пост
# 16 159
Пак не си разбрала. Той не ме разочарова, защото показа точно това, което очаквах от него. Което не противоречи на това, че някой с истинско желание за промяна и пълно мнозинство, щеше да свърши повече работа за два месеца.
Ох, 30тина години не успявате да си изберете кой да ви управлява. Мените си "усещането"( щото това, вашето, мнение не е) на всеки 2 месеца. Аман от вашите протести и иновации! Не разбрахте, че за 2-3-5 месеца никой няма да оправи държавата! Освен Асен, разбира се 😂

(Както и че на Витошка единствените хора на заплата са персонала на заведенията и магазините.)

Протестирайте, докарайте го до нови избори, пари има, ама като преизберат Радев с двойни проценти, да позамълчите?

 Извинявам се за грубия тон, ама ми писна от хора, дето чакат подходящи атмосферни условия, за да възцарят ред и справедливост..

Извинявай, но не се сдържах.
Радев никога повече няма да достигне този резултат. Двойно надолу евентуално. И то ако изборите са сега. С времето ще става и по-зле.
Защо? Защото излъга всичките си избиратели с по-нещичко Joy

5% надолу за два месеца не е малко.
Виж целия пост
# 16 160
Какъв е този китайски шпионин, който е бил задържан? Какво е шпионирал? Ще цъфнем ли и ние с някаква китайска козирка с тия прогресивните?
Виж целия пост
# 16 161
Майчинските не са пипали, ама на бъдещите пенсионери отрязаха 30€ от бъдещите пенсии. Малко им се видяха. И понеже не могат да режат от другаде, пак пенсиите.
Защо от собствените си заплати не отрязаха, прогресивните?!
А един одит на депутатски и министерски заплати ще направят ли? Като как заплатите им стигат 10 хил €, докато пенсионерите са масово с по 330-400€ пенсия?!
Виж целия пост
# 16 162
Майчинските не са пипали, ама на бъдещите пенсионери отрязаха 30€ от бъдещите пенсии. Малко им се видяха. И понеже не могат да режат от другаде, пак пенсиите.
Защо от собствените си заплати не отрязаха, прогресивните?!

Е ся, отговори задаваш... Що не си отрязаха...
Виж целия пост
# 16 163
Майчинските не са пипали, ама на бъдещите пенсионери отрязаха 30€ от бъдещите пенсии. Малко им се видяха. И понеже не могат да режат от другаде, пак пенсиите.
Защо от собствените си заплати не отрязаха, прогресивните?!
Това се опитвам да обясня. Сутринта казват едно. На другия ден Радев казва не е вярно за да успокои народа. Така и с майчинските и със данъците и с пенсиите. Но ето че нещата пак се връщат. Това означава че като нищо могат да върнат. Предложението за майчинството и данъците!
Виж целия пост
# 16 164
Скрит текст:
Трудно може да се определи чии избиратели са по-големи фанатици. Аз мога да кажа същото и за феновете на ПП, които може вече да са малко, но за тях всяко нещо изречено от устата на гуруто им АВ е най-вярното и най-правилното нещо на света, и нищо друго няма значение. През годините безкритично приемаха всяко действие на ПП, дори приятелството им с Пеевски и сглобката с ГЕРБ.

Много ми се искаше да си права да има фанатици сред демократичната общност, но както виждаш сами се карат за маловажни неща, докато радевата партия всячески гледа да ни отклони от демокрацията и Европа.
Ами явно е критично важно , определящите се за демократични партии да спрат да се карат, да се реформират, да станат истински демократични, за да очакват избирателя да ги предпочете тях на избори, а не да се сърдят на избирателя. Рибата мирише откъм главата.

Така е и неведнъж съм писала в темата, че трябва нова авторитетна демократична проевропейска партия, която да не допуска стари ченгета и скандали за битовизми между депутатите.
Прогресивно Пропадане ?
Виж целия пост
# 16 165
Вчера имаше протест, затова майчински и данъци няма да пипат, от страх. Но пенсионерите не протестират, тях ги режат, както искат.
Миналата година отрязаха 50€ великденска и коледна добавка, тази година отрязаха 30€ от Ковид добавката... Режат парче по парче. Обаче депутатските заплати уж замразени с вариант за увеличение. Премии, бонуси, ДМС, 13 заплата, пари за облекло на чиновниците няма да отрежат. Ще им увеличат заплатите, щели да си плащат осигуровките, ти да видиш! Безсмислено упражнение.
Виж целия пост
# 16 166
За какво сте против одита? Ама конкретно, а не "О, пенсионерите пак виновни!" Не виждате проблеми в пенсионната система ли? Какво толкова лично ще ви засегне това. Сметната палата е и  за такива проверки.

ПБ искат одити и на бюджетите. И там ли не трябва да се пипа?

Одитите обхваща периоди на "управление" и на Радев, така че няма какво толкова де мрънка, че е избирателно.


Никой депутат не каза да се намалят заплатите. Дори и от опозицията. Защо ли? Simple Smile
Виж целия пост
# 16 167
Опозицията като не е предложила намаляване на заплатите им, защо вие, прогресивните, не предложихте?! Нали щяхте да борите неравенствата?
Най- бедната част от обществото са пенсионерите, най- ниските пенсии в ЕС, и прогресивните пак към тях протягат лапи, щото... няма да умрат всички.
А депутати и министри ще умрат ли, ако си намалят 10 000-те заплати? Един одит на депутатските заплати, допълнителните им плащания, кой какви комисии, командировъчни и пр?
Не се ли усещат, че прекалиха в стремежа си да докопат парите за пенсии?
Виж целия пост
# 16 168
А какво пречи да одитират докато вършат смислена работа.
Или смятате, че е ок да одитират месеци наред без да вършат нищо друго?

Ама така е много лесно, одитираме и затова нищо не можем да правим.
Виж целия пост
# 16 169
А какво пречи да одитират докато вършат смислена работа.
Или смятате, че е ок да одитират месеци наред без да вършат нищо друго?

Ама така е много лесно, одитираме и затова нищо не можем да правим.

Ето линк с новината за одита. Никъде не пише, че докато тече одита, всички ще спрат да работят. Ако има друга новина, в която да го пише, моля да качиш линк

https://paragraf.bg/deputati-ot-progresivna-balgariya-initsiirat … hodite-za-pensii/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия