Политиката на България - епизод осем

  • 323 683
  • 15 000
# 14 985
Добре, че сме ние да наливаме пари на украинците Joy и заради лошите украинци в България сме на тоя хал, нямаме пари за нашите нуждаещи се. Преди те да се появят, рогът на изобилието се изливаше върху бедните, болните и пенсионерите. Ама объркаха цялата ни идеална социална система.

Сега и за заплатите на лекарите им ще трябва да даваме. Добре, че ние ще си внасяме по идея на Тошко, всичко е точно.
Виж целия пост
# 14 986
Чудя се от къде му хрумна на дезертьор Радев за кръстоносния поход. От къде - от Марчето Захарова и Сергей Лавров. Каканижат го още от 2022 година.

Дугин. От 10 години говори за Западен кръстоносен поход срещу Русия и Радев по акъла им. Не ги вижда, че сите русофили тука са неграмотни, ми се метна по акъла по техните шефчета.
Виж целия пост
# 14 987
Добре, че сме ние да наливаме пари на украинците Joy и заради лошите украинци в България сме на тоя хал, нямаме пари за нашите нуждаещи се. Преди те да се появят, рогът на изобилието се изливаше върху бедните, болните и пенсионерите. Ама объркаха цялата ни идеална социална система.

Сега и за заплатите на лекарите им ще трябва да даваме. Добре, че ние ще си внасяме по идея на Тошко, всичко е точно.

Ама ти сериозно ли? А този SAFE кой ще го плаща? Аврам Филанкишията ли?
Според AI националният план на България на стойност забележи 3.2 милиарда евро включва 9 проекта. 3.2 милиарда евро? Колко ще вземе назаем сега правителството, че нещо леко забравих? Thinking А тука едни хора много скачаха по въпроса за този заем...Wink
Виж целия пост
# 14 988
Добре, че сме ние да наливаме пари на украинците Joy и заради лошите украинци в България сме на тоя хал, нямаме пари за нашите нуждаещи се. Преди те да се появят, рогът на изобилието се изливаше върху бедните, болните и пенсионерите. Ама объркаха цялата ни идеална социална система.

Сега и за заплатите на лекарите им ще трябва да даваме. Добре, че ние ще си внасяме по идея на Тошко, всичко е точно.

Ама ти сериозно ли? А този SAFE кой ще го плаща? Аврам Филанкишията ли?
Според AI националният план на България на стойност забележи 3.2 милиарда евро включва 9 проекта. 3.2 милиарда евро? Колко ще вземе назаем сега правителството, че нещо леко забравих? Thinking А тука едни хора много скачаха по въпроса за този заем...Wink
кой тоя национален план? Дай да го видим.
Виж целия пост
# 14 989
Тоя план е до края на 2026, така ли? Щото прогресивното заемче е за 2026 Grinning

SAFE, по-скоро не, но арбитража с Лукойл ви е в кърпа вързан. За Русия с любов. Трябва да сме им вечно благодарни, все пак!
Виж целия пост
# 14 990
Въпросът е какво правят бедните, които и сега не се справят с високите наеми, които ще излетят след въвеждането на такъв данък? Наем за апартамент дупка последно ремонтиран преди 30 години е 80% от минималната заплата, а нещо по-адекватно е 50-60% от средната такава. Добавяш сметки и пак си на 80% от заплата.

Кефи ме как защитавате неадекватните идеи на ПБ само и само да не признаете каква тежка мотика сте настъпили и вие, и самата партия. Grinning
И сега, като не е прогресивен данъка, защо наемите са с тези размери? Зор да търсим оправдания за спекуланти...
Скрит текст:
Звездите ми говорят, че ако Радев кара така всичките си 4 години, после не може да го бутнете още 45. Защото на бедния работещ не му пречат шепа олигарси, с тях са свикнали, пречи му т.нар. средна класа. Пречи му собственика на дребен бизнес, дето има едно магазинче/хотелче/кръчма, но му е приоритет месец на Сейшелите вместо заплати и данъци, щото той да не е нещо по-малко от олигарсите. Пречи му тарикат наемодател, дето очаква наемателя да плаща и да мълчи и да ремонтира, ащо се задържи повече от година. Пречат крадците на дребно, щото станаха стотици хиляди. Десетина олигарси все ще ги изхранят, ама тия, дето хем не са достатъчно умни за да станат свръхбогати, хем са прекалено умни, за да вършат някаква действителна работа стават досадни вече.
Виж целия пост
# 14 991
Приятелски огън. Сигурно между двамата е паднала копейка, за да се захапят така.
Виж целия пост
# 14 992
Ама какви спекуланти. Пазарна икономика се нарича. Шепа олигарси щели да ги търпят, ама чорбаджията изедник, никога. Абсолютно неадекватни към реалността са подобни разсъждения.
Виж целия пост
# 14 993
Чия реалност? И кой и кога и къде е търпял "чорбаджията изедник"?!
 В работеща пазарна икономика естествените склонности към "изедничество" са ефективно контролирани, по един или друг начин.
Виж целия пост
# 14 994
Спекула се появява, когато има дефицит. Дефицит за жилища под наем няма, даже напротив, има свръхпредлагане. Цените са просто отражение на пазара.
Виж целия пост
# 14 995
Няма проблем с наемите, в големите общини има по-високи наеми, има и високо предлагане и по-високи заплати. В малките общини, наемите са по-ниски, но и заплатите, а там и хората си живеят в собствени жилища. Още една дъвка е това, а вие сте готови да търпите олигарсите.
Виж целия пост
# 14 996
И като говорим за жилища, изненада.

Виж целия пост
# 14 997
И като говорим за жилища, изненада.


Ох, този е много готин. Браво!
Виж целия пост
# 14 998
И като говорим за жилища, изненада.



Това не е ли Николай Нанков? Кога мина към ПБ? Беше зам.министър при Лиляна Павлова в МРРБ. После беше поне няколко мандата депутат от ГЕРБ.
Виж целия пост
# 14 999
Лейди Рамкин, Сибил, не те разбрах? На народа му пречи средната класа?
Това ли е тезата ти?

Тоест Ганьо си приема за нормално съществуването на ВИСША класа от комунистически престъпници, но! средната вече не може да я търпи? Това ако не е простотия, не знам. Такъв народ си заслужава да го скубят комунистите. Те са му приготвили една сметчица от 3+ милиарда само за арбитража на Лукойл, то гледа 200 евро повече, че взимал комшията и се чуди как да му отмъсти??? Може би си права обаче, и тук във форума има изблици на андрешковщина. Няма шанс за този народ, уви!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия