Политиката на България - епизод осем

  • 325 801
  • 15 111
# 15 075

Ама защо така се възпалихте? По ничий адрес не злословя и ничии пари не прибирам насила. Темата за наемите тръгна от твърдението, че били спекулативни. Опитах се да обясня, че има пряка връзка между цената на имота и наема, на който се отдава. Преди 15 години, когато въпросният имот е струвал 35 Хил. евро, наемът е бил друг. Сега, като струва 120 хил. евро е 400. Няма спекула, поне не при наемите. Това, че сигурно сте от другата страна и наемодателите ви изглеждат като чорбаджии-изедници е друг въпрос. Но няма общо с темата.

Няма спекула при наемите, те са си просто вързани с цената на имота, а спекулата си е при продажбите на жилища. Що за теза въобще Grinning
Виж целия пост
# 15 076
Булгаргаз също не е във фалит, а вземанията му към Топлофикациите са многократно повече от дължимото към Боташ. Да бяха решили този проблем управлявалите досега, но май не е удобно да питам защо не са го направили. Тогава щеше да има ликвидни средства. За справка вземанията на дружеството към Топлото са над 1 млрд. евро, а дължимото към Боташ - 300 милиона.
Някъде не излиза сметката за фалита и става ясно, че има лошо управление от години, много преди Боташ да бъде факт.
Глупостите на Трайчо Трайков и компания са чисто политиканстване и дезинформация, които системно се пробутват навсякъде и народът лапа като шаран.
А са политическа дъвка, защото не представят цялата картина -  шляпва Трайчо някакво бомбастично твърдение, неподкрепено с нищо.
Виж целия пост
# 15 077
Да, да, да... въобразяваме си всички...
За справка
https://www.economic.bg/bg/a/view/bulgargaz-veche-dylji-600-mln-lv-na-botash
300 млн евро сме дължали МИНАЛИЯ септември.

И брояча си въртиии
Виж целия пост
# 15 078
Булгаргаз също не е във фалит, а вземанията му към Топлофикациите са многократно повече от дължимото към Боташ. Да бяха решили този проблем управлявалите досега, но май не е удобно да питам защо не са го направили. Тогава щеше да има ликвидни средства. За справка вземанията на дружеството към Топлото са над 1 млрд евро, а дължимото към Боташ - 300 милиона.
Някъде не излиза сметката за фалита и става ясно, че има лошо управление от години, много преди Боташ да бъде факт.
Глупостите на Трайчо Трайков и компания са чисто политиканстване и дезинформация, които системно се пробутват навсякъде, защото не представя цялата картина, а шляпва някакво бомбастично твърдение, неподкрепено с нищо.
Кои управляващи Жасмин, защото са едни и същи от десетилетия. И не, не са от жълтите павета, а тези, които много милеят за Русия и нейните интереси.
Виж целия пост
# 15 079
Щом Топлофикация не е управлявана добре, ние вместо да дадем идеи как да я стабилизирана какво правим? Фалираме Булгаргаз чрез Боташ. Няма само предишните да фалират, я. Логика Simple Smile Прогресивна логика.
Виж целия пост
# 15 080
Сегашните като имат 131 депутати що нищо не правят по въпроса, а все за предните правителства се говори? Ама сега като прибираме милиард заради реформите на сглобката Пеканов не споменава предни управления. Joy

Извинявам се. И днешните 131 работят усилено. Дадоха на турците още по-сериозна намеса като ще ни строят магистралите. Т.е. още милиарди от нас за тях. Явно не ни стига комунистическата клика на Радев, но ще трябва да издържаме Ердоган и Путин.
Виж целия пост
# 15 081
Да, да, да... въобразяваме си всички...
За справка
https://www.economic.bg/bg/a/view/bulgargaz-veche-dylji-600-mln-lv-na-botash
300 млн евро сме дължали МИНАЛИЯ септември.

И брояча си въртиии
Ама то нищо работа, 300-500 милиона, къде не отишли...богата държава сме!
Като въстановят тези 300-500 милиона от печеливши договори, или поне като вкарат в затвора виновниците, тогава да имат очи да дерат народа с ОЩЕ ПОВЕЧЕ, отколкото към настоящия момент.
Виж целия пост
# 15 082
Каква Русия пак ви гони, питайте си сглобката и правителството на Кирил Петков защо например те не решиха този проблем с вземанията на Булгаргаз? Но май не отърва такъв въпрос, та.... други ще са виновни.
ББ назад в годините също го проспа това, а сега ревем, че Боташ бил проблем, ами ето, вижда се в цифрото изражение къде е проблемът. Коментар по същество - нула.
Виж целия пост
# 15 083
https://www.youtube.com/watch?v=ZGdGBIGlMZA
И коментар на проф. Калин Янакиев- силен богослов, искрен християнин, за "православието" и Радев.
Виж целия пост
# 15 084
https://www.youtube.com/watch?v=ZGdGBIGlMZA
И коментар на проф. Калин Янакиев- силен богослов, искрен християнин, за "православието" и Радев.

Винаги с удоволствие слушам Янакиев. Жалко, че русофилите не могат да схванат какво говори един от малкото специалисти по християнството.
Виж целия пост
# 15 085
Каква Русия пак ви гони, питайте си сглобката и правителството на Кирил Петков защо например те не решиха този проблем с вземанията на Булгаргаз? Но май не отърва такъв въпрос, та.... други ще са виновни.
ББ назад в годините също го проспа това, а сега ревем, че Боташ бил проблем, ами ето, вижда се в цифрото изражение къде е проблемът. Коментар по същество - нула.
Наистина ли? Само дето те нямаха самостоятелно правителство, да не говорим, че проблемът е от десетилетия.
Знам, че ти е трудно, когато се споменава с лошо Русия, но българските политици, тези от ГЕРБ, ПееФски и сега на резидента винаги я обслужват срещу комисионни, но техните са в евро и в хиляди пъти повече от тролските копейки.
Виж целия пост
# 15 086
Сегашните като имат 131 депутати що нищо не правят по въпроса, а все за предните правителства се говори? Ама сега като прибираме милиард заради реформите на сглобката Пеканов не споменава предни управления. Joy

Извинявам се. И днешните 131 работят усилено. Дадоха на турците още по-сериозна намеса като ще ни строят магистралите. Т.е. още милиарди от нас за тях. Явно не ни стига комунистическата клика на Радев, но ще трябва да издържаме Ердоган и Путин.
Ами всички български строителни фирми са на бат Бойко от партийния арсенал, и затова викат комшиите. По-некачествени от тези, където е пипала наша ръчичка, няма да станат. Тук аз съм пас. Все ми е тая.
 Като няма прилични строителни фирми у нас, а и никога няма да има, докато не се смени конюнктурата, ще си сърбаме попарата, в случая, турската попара
Виж целия пост
# 15 087
Щом Топлофикация не е управлявана добре, ние вместо да дадем идеи как да я стабилизирана какво правим? Фалираме Булгаргаз чрез Боташ. Няма само предишните да фалират, я. Логика Simple Smile Прогресивна логика.

Освен да я дадем на турците, това сочи прогресивната логика.

И как задълженията на Топлофикация са равносилни на плащанията по Боташ?
Да си вземат парите от Топлофикация и да ги шибнат на Боташ ли? Майко мила!

Превеждам на прогресивен прост език: ти имаш вземания от Иван в размер на 1 милион, вземи си ги и ги дай на мен. Ти пак няма да имаш пари, нищо няма да се промени за теб. Става ли?
Толкова са скарани с математика, логика, икономика, финанси ...

Ария, просто се закачих за поста ти, не е към теб опита ми за обяснение.
Виж целия пост
# 15 088
Не е въпросът защо (ще) канят чужди фирми да участват, а дали (ще, ще!) няма да ни нахендрят с нови сделки като тази с Боташ и да ни фалират тотално. Показват, че имат голям потенциал за неизгодни сделки за нас. Ето, и фабрики на 8 септември купуваме ли, купуваме...
Виж целия пост
# 15 089
Естествено, че ще ни фалират. Даже вече се е случило, просто още се правим, че не знаем
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия