Политиката на България - епизод осем

  • 334 119
  • 15 517
# 15 255
Janelle, Борисов с години не индексираше пенсиите, без да е отменено правилото.
Кои години? Ама много моля точно.
Или да ти напомням за какво беше отменено швейцарското.
Виж целия пост
# 15 256
Не се знае какъв е бюджетът, но вече е скандален. Поне изчакайте да го прочетете.

Ще коментираме всички, включително Мартин Димитров. Той е избран от хора, за да ги представлява. Правят предложения - коментираме ги. Не върви това оправдание "не са във властта". Имат претенции - обръщаме им внимание.

Другите им предложения - разни НПО, университети и т.н. да предлагат членове на ВСС, за мен е недомислено. Но, ако държат да има такива хора, предлагам да поемат отговорност за тях и да ги предложат за обсъждане, когато стане време.
Виж целия пост
# 15 257
Скрит текст:
Как ще разберете, като питбули сте, първото попаднало се захапва и не се пуска, и нито обяснения, нито опровержения, нищо не чувате, пълна глухота, дъвчите докато не остане нищо.
То цялата ППДБ журналистика е така, от там се преписва.
Последното беше глупостта за техническия фалит на Булгаргаз - изкривени тълкувания, нямащи нищо общо с финансите.
Като излезе бюджетът на какви бисери ще се начетем…🤐

Не, този път ще чакаме ти да ни го разясниш. Заедно с Нана.
Не могат. Само се цупят като се критикува ПБ, които имат пълно мнозинство. Но бяха първи изискващи от ПП-ДБ с мижавите си депутати. Много мразя двойния аршин.
Не искаме да се конфронтираме, знаем репертоара ви наизуст, ще стигнем до Путин.
О, със сигурност. А мразят двойния аршин, но упорито го прилагат. Справка - нито дума за заемите, които взе Асен Василев и дупката в бюджета, която сътвори, а сега други ще трябва да кърпят.
Виж целия пост
# 15 258
Janelle, Борисов с години не индексираше пенсиите, без да е отменено правилото.

Ама сега Борисов ли управлява? Как съм го пропуснала този момент, ти да видиш! Anguished
Виж целия пост
# 15 259
Скрит текст:
Как ще разберете, като питбули сте, първото попаднало се захапва и не се пуска, и нито обяснения, нито опровержения, нищо не чувате, пълна глухота, дъвчите докато не остане нищо.
То цялата ППДБ журналистика е така, от там се преписва.
Последното беше глупостта за техническия фалит на Булгаргаз - изкривени тълкувания, нямащи нищо общо с финансите.
Като излезе бюджетът на какви бисери ще се начетем…🤐

Не, този път ще чакаме ти да ни го разясниш. Заедно с Нана.
Не могат. Само се цупят като се критикува ПБ, които имат пълно мнозинство. Но бяха първи изискващи от ПП-ДБ с мижавите си депутати. Много мразя двойния аршин.
Не искаме да се конфронтираме, знаем репертоара ви наизуст, ще стигнем до Путин.
О, със сигурност. А мразят двойния аршин, но упорито го прилагат. Справка - нито дума за заемите, които взе Асен Василев и дупката в бюджета, която сътвори, а сега други ще трябва да кърпят.
тонове се е изписало по въпроса в темата. Бюджетът на АВ е приет, че и изпълнен и там си пише. И за "дупката" пише, но в бюджет 2025. Коментирано е надълго и широко, че не си чела е друг въпрос.
И понеже и аз мразя двойните аршини - да кажеш нещо по въпроса за назначенията на РР от редиците на ГЕРБ и ДПС?
Виж целия пост
# 15 260
Санди, https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/za-24-g-shveycarsko … -14-puti-original
Ако искаш рови в сайта на НОИ, аз съм го правила, заради баща ми преди години и така разбрах.

Гълъбът да тегли заеми, ама да изкара 2 сметки, с които да ги обясни- не можа!
Бюджет ще прави...
За пари се говори с числа, а не със заклинания.
Виж целия пост
# 15 261
Не се знае какъв е бюджетът, но вече е скандален. Поне изчакайте да го прочетете.

Ще коментираме всички, включително Мартин Димитров. Той е избран от хора, за да ги представлява. Правят предложения - коментираме ги. Не върви това оправдание "не са във властта". Имат претенции - обръщаме им внимание.

Другите им предложения - разни НПО, университети и т.н. да предлагат членове на ВСС, за мен е недомислено. Но, ако държат да има такива хора, предлагам да поемат отговорност за тях и да ги предложат за обсъждане, когато стане време.
Ти си коментирай каквото искаш, но не го налагай на другите. Аз се интересувам от решенията на хората, от които зависи животът ми в момента. А не на всяка критика към ПБ да се хвърляме към ПП или ДБ. Разбрахме, че те са неможачи, не са във властта. Чакаме можещите да могат да спретнат бюджет.
Виж целия пост
# 15 262
Janelle, Борисов с години не индексираше пенсиите, без да е отменено правилото.
Вярно е, но имаше предвидимост и стабилност, каквито днес напълно липсват.
За периода между 2010 г. и 2020 г., общата натрупана инфлация е около 15%. Според доклад на НСИ натрупаната инфлация за последните пет години /2021–2026 г./ е 44.3%.
Виж целия пост
# 15 263
Janelle, Борисов с години не индексираше пенсиите, без да е отменено правилото. И мизерия
Вярно е, но имаше предвидимост и стабилност, каквито днес напълно липсват.
За периода между 2010 г. и 2020 г., общата натрупана инфлация е около 15%. Според доклад на НСИ натрупаната инфлация за последните пет години /2021–2026 г./ е 44.3%. тук сложи и  ковид, война, Ормуз
Не става така да плеснеш едни числа.
Виж целия пост
# 15 264
И понеже и аз мразя двойните аршини - да кажеш нещо по въпроса за назначенията на РР от редиците на ГЕРБ и ДПС?

Кои са от редиците на ГЕРБ? Сериозно питам и искам да им прочета биографиите, само имената ми кажи моля, аз ще си намеря инфо от мрежата.
Виж целия пост
# 15 265
Janelle, Борисов с години не индексираше пенсиите, без да е отменено правилото. И мизерия
Вярно е, но имаше предвидимост и стабилност, каквито днес напълно липсват.
За периода между 2010 г. и 2020 г., общата натрупана инфлация е около 15%. Според доклад на НСИ натрупаната инфлация за последните пет години /2021–2026 г./ е 44.3%. тук сложи и  ковид, война, Ормуз
Не става така да плеснеш едни числа.
 ГЕРБ дойде на власт в разгара на Световната финансова криза - 2009 г..
Виж целия пост
# 15 266
Janelle, Борисов с години не индексираше пенсиите, без да е отменено правилото.
Вярно е, но имаше предвидимост и стабилност, каквито днес напълно липсват.
За периода между 2010 г. и 2020 г., общата натрупана инфлация е около 15%. Според доклад на НСИ натрупаната инфлация за последните пет години /2021–2026 г./ е 44.3%.

Ковид, войни... това е положението.
Виж целия пост
# 15 267
И вие не разбрахте значи, че само Асен Василев може да направи бюджет, никой друг. Откажете се няма сми, както се казва.😆
Виж целия пост
# 15 268
И вие не разбрахте значи, че само Асен Василев може да направи бюджет, никой друг. Откажете се няма сми, както се казва.😆
Да, вярно е, той е единствения харвардски възпитаник, който е правил бюджет у нас, при това с дефицит. Спор няма, уникален е.
Виж целия пост
# 15 269
И вие не разбрахте значи, че само Асен Василев може да направи бюджет, никой друг. Откажете се няма сми, както се казва.😆
Да, вярно е, той е единствения харвардски възпитаник, който е правил бюджет у нас, при това с дефицит. Спор няма, уникален е.
Дали?
| Година |                                             Салдо (% от БВП) |
| ------ | -----------------------------------------------------------: |
| 2009   |                                                    **-4,4%** |
| 2010   |                                                    **-3,7%** |
| 2011   |                                                    **-1,7%** |
| 2012   |                                                    **-0,8%** |
| 2013   |                                                    **-0,7%** |
| 2014   |                                                    **-5,4%** |
| 2015   |                                                    **-1,9%** |
| 2016   |                                                    **+0,3%** |
| 2017   |                                                    **+1,6%** |
| 2018   |                                                    **+1,7%** |
| 2019   |                                                    **+2,2%** |
| 2020   |                                                    **-3,8%** |
| 2021   |                                                    **-4,0%** |
| 2022   |                                                    **-2,9%** |
| 2023   |                                                    **-2,0%** |
| 2024   |                                                    **-3,0%** |
| 2025   |                                                     **-3,5%


Я колко са с дефицит. Бая уникални е имало.

Жанел, назад съм давала и имена и линкове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия