Политиката на България - епизод осем

  • 331 281
  • 15 338
# 15 270
Аз явно съм олигарх.😂От където и да го погледнеш все ми режат доходите.От ония с фалшивите ТЕЛК за онко заболяване.И защото е много голям  доходът ми работя на минималната,защото съм в провинцията и с триста зора си намирам работа с такава диагноза.Олигарх от всякъде.Явно такива като мен са най -много в тежест на държавата.😂
Това, за борбата с фалшивите ТЕЛК е дъвка за наивници. По темата се говори от години, но, като че ли, никой не вниква в проблема. Да, има ги. Но ИИ няма как да ги излови. То документално всичко е наред. И при фалшиви диагнози документацията е перфектна. Как ИИ без да види пациента ще каже, че диагнозата е фалшива? И предишната мярка, с пращането на документацията на комисия на случаен принцип, има същите недостатъци. Злоупотребата е, че има несъответствие между състоянието на пациента и документите. Като комисията е само по документи, как се хваща измамата?
лесно. Прави се риск анализ. Има едни социални групи, които трябва да се гледат под лупа - слепи карат кола, с ампутирани крайници катерят покриви.
Виж целия пост
# 15 271
Ако искаш рови в сайта на НОИ, аз съм го правила, заради баща ми преди години и така разбрах.
Дай и обратната страна, когато ги вдигаха вместо да ги намаляват. Щото така малко предубедено звучи.
Виж целия пост
# 15 272
Скрит текст:
И вие не разбрахте значи, че само Асен Василев може да направи бюджет, никой друг. Откажете се няма сми, както се казва.😆
Да, вярно е, той е единствения харвардски възпитаник, който е правил бюджет у нас, при това с дефицит. Спор няма, уникален е.
Дали?
Скрит текст:
| Година |                                             Салдо (% от БВП) |
| ------ | -----------------------------------------------------------: |
| 2009   |                                                    **-4,4%** |
| 2010   |                                                    **-3,7%** |
| 2011   |                                                    **-1,7%** |
| 2012   |                                                    **-0,8%** |
| 2013   |                                                    **-0,7%** |
| 2014   |                                                    **-5,4%** |
| 2015   |                                                    **-1,9%** |
| 2016   |                                                    **+0,3%** |
| 2017   |                                                    **+1,6%** |
| 2018   |                                                    **+1,7%** |
| 2019   |                                                    **+2,2%** |
| 2020   |                                                    **-3,8%** |
| 2021   |                                                    **-4,0%** |
| 2022   |                                                    **-2,9%** |
| 2023   |                                                    **-2,0%** |
| 2024   |                                                    **-3,0%** |
| 2025   |                                                     **-3,5%

Я колко са с дефицит. Бая уникални е имало.

Скрит текст:
Жанел, назад съм давала и имена и линкове.
Преди Асен Василев, абсолютно всички правителства и финансови министри – от Симеон Дянков до Владислав Горанов – изповядваха философията, че целта на държавата е балансиран бюджет, виж в табличката когато са дошли на власт,  после следва замразяване на доходите /постната пица/ и следват години на излишък. 2020 година, дефицита е свързан с ковид кризата, но не е бил заложен предварително.
Политиката на АВ няма общо с тази на ГЕРБ, както писах, уникална е за нашите ширини.
Как беше - критично мислене и четене с разбиране.
Виж целия пост
# 15 273
Скрит текст:
И вие не разбрахте значи, че само Асен Василев може да направи бюджет, никой друг. Откажете се няма сми, както се казва.😆
Да, вярно е, той е единствения харвардски възпитаник, който е правил бюджет у нас, при това с дефицит. Спор няма, уникален е.
Дали?
Скрит текст:
| Година |                                             Салдо (% от БВП) |
| ------ | -----------------------------------------------------------: |
| 2009   |                                                    **-4,4%** |
| 2010   |                                                    **-3,7%** |
| 2011   |                                                    **-1,7%** |
| 2012   |                                                    **-0,8%** |
| 2013   |                                                    **-0,7%** |
| 2014   |                                                    **-5,4%** |
| 2015   |                                                    **-1,9%** |
| 2016   |                                                    **+0,3%** |
| 2017   |                                                    **+1,6%** |
| 2018   |                                                    **+1,7%** |
| 2019   |                                                    **+2,2%** |
| 2020   |                                                    **-3,8%** |
| 2021   |                                                    **-4,0%** |
| 2022   |                                                    **-2,9%** |
| 2023   |                                                    **-2,0%** |
| 2024   |                                                    **-3,0%** |
| 2025   |                                                     **-3,5%

Я колко са с дефицит. Бая уникални е имало.

Скрит текст:
Жанел, назад съм давала и имена и линкове.
Преди Асен Василев, абсолютно всички правителства и финансови министри – от Симеон Дянков до Владислав Горанов – изповядваха философията, че целта на държавата е балансиран бюджет, виж в табличката когато са дошли на власт,  после следва замразяване на доходите /постната пица/ и следват години на излишък. 2020 година, дефицита е свързан с ковид кризата, но не е бил заложен предварително.
Политиката на АВ няма общо с тази на ГЕРБ, както писах, уникална е за нашите ширини.
Как беше - критично мислене и четене с разбиране.
не знам, но явно минуси не виждаш. Толкова за четенето с разбиране.

Жанелче, ние сме по френския, мани го тоя английски.


Кой каза протест? Специално за Petrof и Нели - в събота ще има от 18,30 пред МС. Нямате никакво оправдание да не отидете при толкова мрънкане. Ето, хората организират, не знам колко са им платили. Няма да бъде партиен, организира се от граждани.
Виж целия пост
# 15 274
Между другото само ще напомня, че зад Теменужка Петкова бяха застанали цял отбор юнаци, които съм убедена, че бюджет могат да правят. Въпросът е какъв беше той.

И следващ въпрос, с какво този, който ни ще ни предложат ще е по-различен.....

Между другото взе и балона около Демерджиев да издиша.
Биха тъпана, че украинската мафия метналата незаконното строителство по родното Черноморие, пък оставили Неврозов да си вее байрака.
Виж целия пост
# 15 275
Наистина ли ви не привижда кълнене, това вече е прекалено. Joy Първо беше трол, сега и кълнене ви подгони. Стегнете се.Simple Smile
Виж целия пост
# 15 276
Не знаем как се чете буквичката J, но не сме и министър-председатели, така че ни е простено.
Виж целия пост
# 15 277
Между другото само ще напомня, че зад Теменужка Петкова бяха застанали цял отбор юнаци, които съм убедена, че бюджет могат да правят. Въпросът е какъв беше той.

И следващ въпрос, с какво този, който ни ще ни предложат ще е по-различен.....

Между другото взе и балона около Демерджиев да издиша.
Биха тъпана, че украинската мафия метналата незаконното строителство по родното Черноморие, пък оставили Неврозов да си вее байрака.

Няма да вдигат данък дивидент, с това ще е по-различен. Wink
Виж целия пост
# 15 278
Да де, да си спомним, че предишното правителство беше изгонено точно заради бюджета. Та да видим какво различно ни предлагат тези, които дойдоха след това и дали помнят какво стана с предишните. И вече ми омръзна да се вайкат и да рисуват мрачни картини, като не могат да управляват финанси да си ходят. Днес гълъба не може две приказки да върже пред журналисти по бюджета,  що за финансов министър е това.....
Виж целия пост
# 15 279
Да де, да си спомним, че предишното правителство беше изгонено точно заради бюджета. Та да видим какво различно ни предлагат тези, които дойдоха след това и дали помнят какво стана с предишните. И вече ми омръзна да се вайкат и да рисуват мрачни картини, като не могат да управляват финанси да си ходят. Днес гълъба не може две приказки да върже пред журналисти по бюджета,  що за финансов министър е това.....
Ох, как ме сърбят пръстите....
Виж целия пост
# 15 280

Между другото взе и балона около Демерджиев да издиша.
Биха тъпана, че украинската мафия метналата незаконното строителство по родното Черноморие, пък оставили Неврозов да си вее байрака.
Не съм слушала изказването на Невзоров, но слушам в момента журналистът Спас Спасов. Каза, че Невзоров твърдял пред журналистите, че си бил във Варна.
Виж целия пост
# 15 281
В групите за майчинство още питат за бюджета на Теменужка. В него беше предвидено увеличение на размера на втората година майчинство.
Което не ми хареса беше, че с 2 % искаха увеличаване на осигурителната вноска на всички работещи. Което щеше да намали доходите на всеки член от семейството ми.
Виж целия пост
# 15 282

Между другото взе и балона около Демерджиев да издиша.
Биха тъпана, че украинската мафия метналата незаконното строителство по родното Черноморие, пък оставили Неврозов да си вее байрака.
Не съм слушала изказването на Невзоров, но слушам в момента журналистът Спас Спасов. Каза, че Невзоров твърдял пред журналистите, че си бил във Варна.

На мен ми е много интересно какви документи е предал на прокуратурата. Ех, как искам да видя кой какво е подписвал...но със сигурност няма да имам това удоволствие за съжаление.

В групите за майчинство още питат за бюджета на Теменужка. В него беше предвидено увеличение на размера на втората година майчинство.
Което не ми хареса беше, че с 2 % искаха увеличаване на осигурителната вноска на всички работещи. Което щеше да намали доходите на всеки член от семейството ми.

Но пък щеше да получиш по-висока пенсия, а и разни обезщетения...
Виж целия пост
# 15 283
Скрит текст:
И вие не разбрахте значи, че само Асен Василев може да направи бюджет, никой друг. Откажете се няма сми, както се казва.😆
Да, вярно е, той е единствения харвардски възпитаник, който е правил бюджет у нас, при това с дефицит. Спор няма, уникален е.
Дали?
Скрит текст:
| Година |                                             Салдо (% от БВП) |
| ------ | -----------------------------------------------------------: |
| 2009   |                                                    **-4,4%** |
| 2010   |                                                    **-3,7%** |
| 2011   |                                                    **-1,7%** |
| 2012   |                                                    **-0,8%** |
| 2013   |                                                    **-0,7%** |
| 2014   |                                                    **-5,4%** |
| 2015   |                                                    **-1,9%** |
| 2016   |                                                    **+0,3%** |
| 2017   |                                                    **+1,6%** |
| 2018   |                                                    **+1,7%** |
| 2019   |                                                    **+2,2%** |
| 2020   |                                                    **-3,8%** |
| 2021   |                                                    **-4,0%** |
| 2022   |                                                    **-2,9%** |
| 2023   |                                                    **-2,0%** |
| 2024   |                                                    **-3,0%** |
| 2025   |                                                     **-3,5%

Я колко са с дефицит. Бая уникални е имало.

Скрит текст:
Жанел, назад съм давала и имена и линкове.
Преди Асен Василев, абсолютно всички правителства и финансови министри – от Симеон Дянков до Владислав Горанов – изповядваха философията, че целта на държавата е балансиран бюджет, виж в табличката когато са дошли на власт,  после следва замразяване на доходите /постната пица/ и следват години на излишък. 2020 година, дефицита е свързан с ковид кризата, но не е бил заложен предварително.
Политиката на АВ няма общо с тази на ГЕРБ, както писах, уникална е за нашите ширини.
Как беше - критично мислене и четене с разбиране.
не знам, но явно минуси не виждаш. Толкова за четенето с разбиране.

Скрит текст:
Жанелче, ние сме по френския, мани го тоя английски.


Кой каза протест? Специално за Petrof и Нели - в събота ще има от 18,30 пред МС. Нямате никакво оправдание да не отидете при толкова мрънкане. Ето, хората организират, не знам колко са им платили. Няма да бъде партиен, организира се от граждани.
Разбрах те, имаш си мнение и нямаш нужда от моите обяснения.
Виж целия пост
# 15 284
Да, видях. Манол Глишев. О, извинение имам и още как!
Няма да протестирам! Тези, които ни натресоха Радев, включително и най-вече с протестите СИ, че и под юмрука му някога, вкл. Манол, на когото му писах тогава коментар, че е срамно да се ходи с копейки на протест, да си получат, което си надробиха! Такива стари пушки, като мен, ще излезем едва, когато ножът опре до гърлото, а това ще стане. Но не съм нито забравила, нито простила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия