Политиката на България - епизод осем

  • 338 357
  • 15 747
# 15 375
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.
Тогава защо искаме предоговаряне? Не плащаме, не получаваме и пито-платено, какво беше това напъване с Хакан Фидан и нашата мис Голо рамо?
Виж целия пост
# 15 376
Не плащаме нищо, защото НЕ МОЖЕМ, а НЕ защотот НЕ ТРЯБВА.

Гълъб Донев нямам нерви да го слушам да философства и надрънка с тежки пауиз, ще чакам на търпеливите да ни "снесат" инфото.
Виж целия пост
# 15 377
Знам. Гадно е, но знам и с чия помощ сегашните наглеци ни се натресоха. Когато ДБ (за ПП не говоря - там е кауза пердута), та когато ДБ се научат на елементарна, базисна, ако не коалиционна, то поне политическа култура (с ИМ начело - а дано, ама надали), може някога и ГЕРБ, а и симпатичната ми Синя коалиция, която уви, не успява да постигне успех да направят нещо като общ блок против истинското бедствие и опасност - РР, когото припознаваха като съюзник против ГЕРБ.
И аз знам с чия помощ дойдоха прогресивните - с тази на ГЕРБ и ДПС. Доста се постараха. Да не казвам и че ББ не провидя враг в РР по време на кампанията. Чудно, защо ли.
Виж целия пост
# 15 378
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви
Виж целия пост
# 15 379
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.
Ахах, като са търговски какво, държавни са, като Булгаргаз задлъжнее, държавата плаща- ти и аз.
Виж целия пост
# 15 380
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви

Много добре, но до след малко как ще бъде? Защото си менят редовно мнението и заключенията за работата към момента не помагат.
Виж целия пост
# 15 381
Соната, Борисов няма да е още сто години, ще се оттегли и той, а МП надали изобщо би бил някога. В по-младото поколение в ГЕРБ гледам аз.
И понеже ГЕРБ няма да имат занапред мнозинство пълно, то им трябва съюзник. Съшото важи и за ДБ.
И кои са по-точно тези от младото поколение на ГЕРБ към които гледаш, щото аз само аватари на ББ и целувачи на ръце виждам там. Лидери още по-малко способни и честни не намирам. Тая партия не е създадена да я води друг освен ББ и след него залязва.
Виж целия пост
# 15 382
Гълъб Донев: дефицитът за 2026 г. ще бъде 5.7%, дългът ще нарастне на 50 млрд. евро след 3 години.
Виж целия пост
# 15 383
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви

Много добре, но до след малко как ще бъде? Защото си менят редовно мнението и заключенията за работата към момента не помагат.

Обещавам, че ако започна работа в МФ и имам достъп до тази информация, да те уведомя. За момента не мога да ти дам отговор на този въпрос. Пиша само това, което съм чула от брифинга.
Виж целия пост
# 15 384
Някой чу ли какви мерки обяди Донев за свиване на разходите, че аз не чух?
Чух, че ще ги увеличават даже.
И колко пъти си противоречи.... Да несе говореле, че положението е апокалиптично. А бе Мунчо, ти излезе и почна така да говориш.
Никакъв дефицит не свива от 7 на 5%.
Виж целия пост
# 15 385
2 месеца чакаме бюджет и накрая толкова ?

Съвсем сериозно си мисля, че свиват бюджетния дефицит от 5% ( фактически) на 5.7%. ако ме разбирате накъде бия.
Виж целия пост
# 15 386
Някой от критикуващие работи ли във МФ в момента? Виждал ли е реалните цифри, работил ли е по новия бюджет? 
Риторични са ми въпросите Stuck Out Tongue Winking Eye Ако тук има финансисти с опит в изготвяне на държавен бюджет, ще е добре да сподели идеи, след като се запознае отблизо с бюджета.
Виж целия пост
# 15 387
Не, че Гълъб Донев и компания като са в МФ много разбират и става ясно, де,  ама..
Санди,  това е държавно предприятие и от нас се покриват и загубите.
Виж целия пост
# 15 388
И откъде ще вземат пари за осигуровките като няма да променят нетото, което ще вземат държавните?
Колко милиона са това?
Виж целия пост
# 15 389
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.

А когато фалира Лукойл с такива задължения кой ще плати на турците мислите ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия