Политиката на България - епизод осем

  • 333 946
  • 15 510
# 15 375
Големите харчове радевисти ли ги направиха?

Е, ти сериозно ли? Малко нагло, не мислиш ли? Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова. Навярно аз съм направила тия харчове?
Виж целия пост
# 15 376
Знам. Гадно е, но знам и с чия помощ сегашните наглеци ни се натресоха. Когато ДБ (за ПП не говоря - там е кауза пердута), та когато ДБ се научат на елементарна, базисна, ако не коалиционна, то поне политическа култура (с ИМ начело - а дано, ама надали), може някога и ГЕРБ, а и симпатичната ми Синя коалиция, която уви, не успява да постигне успех да направят нещо като общ блок против истинското бедствие и опасност - РР, когото припознаваха като съюзник против ГЕРБ.
Виж целия пост
# 15 377
Знам. Гадно е, но знам и с чия помощ сегашните наглеци ни се натресоха. Когато ДБ (за ПП не говоря - там е кауза пердута), та когато ДБ се научат на елементарна, базисна, ако не коалиционна, то поне политическа култура (с ИМ начело - а дано, ама надали), може някога и ГЕРБ, а и симпатичната ми Синя коалиция, която уви, не успява да постигне успех да направят нещо като общ блок против истинското бедствие и опасност - РР, когото припознаваха като съюзник против ГЕРБ.

И така ще въртим до безкрая Борисов-Радев-Борисов-Радев. То по-зле и от Ад на Данте. Тука не надежда, ми не знам какво да оставим. Grinning
Виж целия пост
# 15 378
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.
Виж целия пост
# 15 379
Соната, Борисов няма да е още сто години, ще се оттегли и той, а МП надали изобщо би бил някога. В по-младото поколение в ГЕРБ гледам аз.
И понеже ГЕРБ няма да имат занапред мнозинство пълно, то им трябва съюзник. Съшото важи и за ДБ.
Виж целия пост
# 15 380
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.
Тогава защо искаме предоговаряне? Не плащаме, не получаваме и пито-платено, какво беше това напъване с Хакан Фидан и нашата мис Голо рамо?
Виж целия пост
# 15 381
Не плащаме нищо, защото НЕ МОЖЕМ, а НЕ защотот НЕ ТРЯБВА.

Гълъб Донев нямам нерви да го слушам да философства и надрънка с тежки пауиз, ще чакам на търпеливите да ни "снесат" инфото.
Виж целия пост
# 15 382
Знам. Гадно е, но знам и с чия помощ сегашните наглеци ни се натресоха. Когато ДБ (за ПП не говоря - там е кауза пердута), та когато ДБ се научат на елементарна, базисна, ако не коалиционна, то поне политическа култура (с ИМ начело - а дано, ама надали), може някога и ГЕРБ, а и симпатичната ми Синя коалиция, която уви, не успява да постигне успех да направят нещо като общ блок против истинското бедствие и опасност - РР, когото припознаваха като съюзник против ГЕРБ.
И аз знам с чия помощ дойдоха прогресивните - с тази на ГЕРБ и ДПС. Доста се постараха. Да не казвам и че ББ не провидя враг в РР по време на кампанията. Чудно, защо ли.
Виж целия пост
# 15 383
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви
Виж целия пост
# 15 384
Всеки ден им плащаме по половин милион, сега теглят дългове, които ще добавят още толкова.
Ще ти го напиша бавно.
Н.е. п.л.а.щ.а.м.е н.и.щ.о.
Договорът е между две търговски дружества и няма нищо общо с бюджета и разходите които прави държавата.
Ахах, като са търговски какво, държавни са, като Булгаргаз задлъжнее, държавата плаща- ти и аз.
Виж целия пост
# 15 385
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви

Много добре, но до след малко как ще бъде? Защото си менят редовно мнението и заключенията за работата към момента не помагат.
Виж целия пост
# 15 386
Соната, Борисов няма да е още сто години, ще се оттегли и той, а МП надали изобщо би бил някога. В по-младото поколение в ГЕРБ гледам аз.
И понеже ГЕРБ няма да имат занапред мнозинство пълно, то им трябва съюзник. Съшото важи и за ДБ.
И кои са по-точно тези от младото поколение на ГЕРБ към които гледаш, щото аз само аватари на ББ и целувачи на ръце виждам там. Лидери още по-малко способни и честни не намирам. Тая партия не е създадена да я води друг освен ББ и след него залязва.
Виж целия пост
# 15 387
Гълъб Донев: дефицитът за 2026 г. ще бъде 5.7%, дългът ще нарастне на 50 млрд. евро след 3 години.
Виж целия пост
# 15 388
До тук:

1. Няма да се замразява МРЗ
2. Държавните служители ще плащат осигуровки от 01.08. в съотношение 80:20, след НГ в съотношение 60:40
3. Увеличават разходите за здравеопазване, образование и култура
4. Свиват дефицита от 7% на 5,7% (първата цифра не е точна, защото не запомних точната)
5. Ще пипат заплатите на някои висши държавни служители
6. Ще въвеждат мерки срещу сивата икономика - не уточни какви

Много добре, но до след малко как ще бъде? Защото си менят редовно мнението и заключенията за работата към момента не помагат.

Обещавам, че ако започна работа в МФ и имам достъп до тази информация, да те уведомя. За момента не мога да ти дам отговор на този въпрос. За момента пиша само това, което съм чула от брифинга.
Виж целия пост
# 15 389
Някой чу ли какви мерки обяди Донев за свиване на разходите, че аз не чух?
Чух, че ще ги увеличават даже.
И колко пъти си противоречи.... Да несе говореле, че положението е апокалиптично. А бе Мунчо, ти излезе и почна така да говориш.
Никакъв дефицит не свива от 7 на 5%.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия