Политиката на България - епизод осем

  • 334 489
  • 15 500
# 15 465
Готино е , че скачат и винетките. едни 30% от всички...Wink
Виж целия пост
# 15 466
И тогава и сега се искаше рязане на разходите, не вдигане на приходите с още стригане на работещите на светло.
Виж целия пост
# 15 467
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
Виж целия пост
# 15 468
Радев НЕ планира криза като при Жан Виденов. Онази криза целеше да обере спестяванията и парите на милиони българи. Днес тези милиони българи нямат пари и спестявания за крадене...
Виж целия пост
# 15 469
Радев НЕ планира криза като при Жан Виденов. Онази криза целеше да обере спестяванията и парите на милиони българи. Днес тези милиони българи нямат пари и спестявания за крадене...

Ахам - към края на пролетта на 2026 година общата сума на депозитите в банковата система на България надхвърля 56 млрд. евро.
Виж целия пост
# 15 470
Не могат да ни фалират, защото сме с евро и повечето си държим парите в инвестиции, а не да лежат в банки, за да плащат безкрайни такси. Поне така се надявам да са постъпили повечето. Единствено могат да фалират администрацията, която няма да получава заплата и пенсионерите, ама кат си я обичат тая русия толкова и гласуват за руснаци да им се наслаждават.
Виж целия пост
# 15 471
Добре троли Деф. Grinning

Но ако кара така Радев... наесен и аз ще изляза на протест. Няма да изляза, принципно се отнасям с насмешка към протестите, освен това не ми се влиза в изборен цикъл, ама...
Виж целия пост
# 15 472
И тая съвършена глупост - ДА ще си плащат осигуровките вече като им увеличим заплатата с тях...
А ти какво предлагаш? Да си плащат осигуровки при сегашното положение на заплащане...може би?
С колко ще се свие ДОД който плащат и с колко ще намалеят/увеличат приходите в бюджета...или не така. Каква ще е икономията която ще се направи
Виж целия пост
# 15 473
Не могат да ни фалират, защото сме с евро и повечето си държим парите в инвестиции, а не да лежат в банки, за да плащат безкрайни такси. Поне така се надявам да са постъпили повечето. Единствено могат да фалират администрацията, която няма да получава заплата и пенсионерите, ама кат си я обичат тая русия толкова и гласуват за руснаци да им се наслаждават.
Това че валутата ни вече е евро,не може да попречи на Радев да предизвика лека хиперинфлация с която да обере парите на българите в банките,но няма да го направи защото спестявания имат само заможните и богати българи. Би било самоубийство.
Виж целия пост
# 15 474
И тая съвършена глупост - ДА ще си плащат осигуровките вече като им увеличим заплатата с тях...
А ти какво предлагаш? Да си плащат осигуровки при сегашното положение на заплащане...може би?
С колко ще се свие ДОД който плащат и с колко ще намалеят/увеличат приходите в бюджета...или не така. Каква ще е икономията която ще се направи
Предлагам да правят смислени промени.
Тая със сигурност е гола вода.
Виж целия пост
# 15 475
Някой от критикуващие работи ли във МФ в момента? Виждал ли е реалните цифри, работил ли е по новия бюджет? 
Риторични са ми въпросите Stuck Out Tongue Winking Eye Ако тук има финансисти с опит в изготвяне на държавен бюджет, ще е добре да сподели идеи, след като се запознае отблизо с бюджета.
Няма, разбира се. Пише се на едро, явно се гонят брой постове, нямам друго обяснение.

Понеже ме мързи да пиша, копвам Дачков. Изразил е точно това, което мисля и аз:

Изключително нагло е хората, които доведоха бюджета на България до катастрофа през последните години и прикриваха това със счетоводни еквилибристики, днес яростно да критикуват правителството на Румен Радев, защото за първи път казва истината за състоянието на държавната хазна.

Асен Василев е един от главните виновници, но почти всички парламентарни партии през последните години също имат вина, защото приемаха безумия с пълното съзнание, че са безумия, в името на гласовете на избирателите. Преди всички предсрочни избори те се надпреварваха по популизъм.

Асен Василев направи три бюджета и една актуализация през последните четири години, а ГЕРБ и ДПС участваха активно в някои от тях като част от сглобката. В началото на кабинета „Желязков“ те съвсем съзнателно подмениха истината за наследството на Асен Василев, а Теменужка Петкова като финансов министър изведнъж забрави, че говореше за дупка от 18 млрд. лв. в края на 2024 г., за да могат в началото на 2025 г. да се натаманят числата за еврозоната.

Вярно е, че в България се помни от ден до пладне, но все пак не всички сме дебили.
Виж целия пост
# 15 476
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
тогава - бедни
сега - в клуба на богатите. 0.2% фасулска работа. Simple Smile
Виж целия пост
# 15 477
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
Той бюджетът е на Радев, обаче дефицитът друг го сътвори. Знам, че помните избирателно тук, но аз пък няма да спра да повтарям какви са фактите, много неудобно, но това е положението.
Чакаме протести, заредила съм пуканките.
Виж целия пост
# 15 478
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
Той бюджетът е на Радев, обаче дефицитът друг го сътвори. Знам, че помните избирателно тук, но аз пък няма да спра да повтарям какви са фактите, много неудобно, но това е положението.
Чакаме протести, заредила съм пуканките.

Мен ме е яд на Борисов, че клекна на розовите (вече така ще им казвам на жълтопаветниците), та няма накъде. Е, плати си цената сега, защото им "уйдисваше" на акъла. После дори БСП не можа да го спаси, въпреки, че българина, както хиляди пъти съм казвала, е ляв по душа.
Виж целия пост
# 15 479
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
Той бюджетът е на Радев, обаче дефицитът друг го сътвори. Знам, че помните избирателно тук, но аз пък няма да спра да повтарям какви са фактите, много неудобно, но това е положението.
Чакаме протести, заредила съм пуканките.

Мен ме е яд на Борисов, че клекна на розовите (вече така ще им казвам на жълтопаветниците), та няма накъде. Е, плати си цената сега, защото им "уйдисваше" на акъла. После дори БСП не можа да го спаси, въпреки, че българина, както хиляди пъти съм казвала, е ляв по душа.
О, и мен ме яд, той си играеше по свирката на посолствата, затова. А бях сигурна, че няма да се сглобят след оня запис. Голяма грешка направи той и избирателите му не бяха съгласни хич.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия