Политиката на България - епизод осем

  • 338 431
  • 15 751
# 15 450
Ако не се лъжа. Вдигането на осигурителният праг и заложените милиарди от Борисов изкараха стотици на площада.

Сега не виждам развълнувани от стригането.
Или избирателите ги е срам от избора им и не смеят да гъкнат?

Ми не. Просто тези на протестите изиграха на живо фразата, която се приписва ту на Толстой, ту на Достоевски, ту на Сталин, ту на Ленин, ако ме разбираш. Те така и не разбраха за какво протестират, важен им беше купона и "младежката" енергия.

Много ме сърбят ръцете да вдигна телефона да питам една приятелка, която ходи с мъжа си да купонясва тогава, какво мисли. Ама няма да го правя, за политика с приятели не говоря. Стига ми форума.
Виж целия пост
# 15 451
Пак да припомня, че протестът декември бе за Европейска България, а не за задунайска губерния. Протестиращите нямат общо с Радев.
Виж целия пост
# 15 452
Ами знаехме за какво протестираме.
И беше пълно с плакати,  че Радев е равен на Бойко и Шиши.
Виж целия пост
# 15 453
Пунта Мара бюджет, няма радикални мерки за увеличаването благосъстоянието на държавата. Замразяване на всички пенсии, замразяване на МРЗ, замразяване на 90% от заплатите в публичния сектор. 90%, понеже има звена, в които не може заплатите да не са конкурентни на частния сектор.

Абсурд е да се очаква служителните по законите с ВС и МВР да си плащат осигуровките, но тези по ЗДС следва да започнат, като същевременно трябва да им се разреши да работят и друго, както и да участват в търговски дружества, подобно на останалите граждани.

Подкрепям прогресията на данъка върху недвижимите имоти, ще увеличи приходите в местните бюджети и съответно ще създаде възможност за намаляването на всякакви по вид и форма дотации от държавния бюджет.
Виж целия пост
# 15 454
Между другото може би 100% от хората, които познавам и работят в силовите министерства, работят на частно Wink
Казвам може би, защото не се сещам за ткаъв, който не го прави.
Виж целия пост
# 15 455
Виж целия пост
# 15 456
Със заплата 1,700 евро човек какви чудеса може да изживее, а? Grinning
Виж целия пост
# 15 457
Катамаранът много палав.
Виж целия пост
# 15 458
Мислихме че дългът от 3,8 милиарда е необосновано висок, пък на Гълъб му трябвал още един от 2,2 милиарда.
Той Горанов им каза, че няма да им стигнат 3.8 милиарда и ще искат да теглят повече Simple Smile

Ми то така е най лесно. Не си способен или не искаш да режеш разходи и да правиш реформи, вместо това теглиш заеми.
Виж целия пост
# 15 459
Това ли чакахме толкова време?! Едно голямо нищо.
#неможачи
Виж целия пост
# 15 460
Никъде не е казано, че промяна, реформа или нещо подобно води до положителен резултат. Като гледам докъде ни докараха реформите на предходните ...
Виж целия пост
# 15 461
Готино е , че скачат и винетките. едни 30% от всички...Wink
Нищо не е, но е готино.
Виж целия пост
# 15 462
И тогава и сега се искаше рязане на разходите, не вдигане на приходите с още стригане на работещите на светло.
Виж целия пост
# 15 463
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
Виж целия пост
# 15 464
Радев НЕ планира криза като при Жан Виденов. Онази криза целеше да обере спестяванията и парите на милиони българи. Днес тези милиони българи нямат пари и спестявания за крадене...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия