Политиката на България - епизод осем

  • 336 582
  • 15 643
# 15 510
Бюджета на Темунужка е бил продължение на политиката на АВ - авансово харчене на пари.
Когато в една друга тема се казваше, че отиваме към гръцки сценарий, отричането беше масово, залагаше се на контрол от ЕЗ.
Никой не може да ни спаси, дупката която изкопаха не може да се запълни с обещания.
Виж целия пост
# 15 511
Не е виновен Радев, че вие мислите възможно "оправянето" да стане за два месеца. Четири години безвластие и раздаване пари за заплати на който поиска до днешния бюджет водят. Теменужка излъга за бюджетния дефицит, за да ни приемат в ЕЗ. Европейските бюрократи се направиха на повярвали, за да влезем с фанфари в ЕЗ. Пък сега "процедура за свръх дефицит".
Като не произвеждаш, пък си наследил едни харчове как да продължиш с широка ръка да пилееш? Като ги слушам никой не ще да се отказва от привилегиите си и да свива колана. Да увеличали заплатите в администрацията за сметка на незаетите щатове? Това реформа ли е? Да раздадем същите пари на по-малко хора. И пак да излезе който там излиза да протестира, и друг да смени Радев истината е една - като не ти стигат парите или свиваваш харчовете или отиваш на втора работа или заборчляваш до гроб. Като гледам поне на приказки народа не ще никое от трите. И Радев му е виновен.
Виж целия пост
# 15 512
Бюджета на Темунужка е бил продължение на политиката на АВ - авансово харчене на пари.
Когато в една друга тема се казваше, че отиваме към гръцки сценарий, отричането беше масово, залагаше се на контрол от ЕЗ.
Никой не може да ни спаси, дупката която изкопаха не може да се запълни с обещания.
Подозирам,че се пише в темата за спорта.
Бюджетът  на АВ правеше точно едно различно нещо - увеличаваше пенсиите на хпрата според действащото законодателство.
Разбирам ,че е  голям шок, някой да се сети за тая категория  хора!
Виж целия пост
# 15 513
Е как бе, с теменужения бюджет влязохме.
Тоя АВ голям трън излезе, бе, мама му стара, от 3 години вече ще стане бюджет да не е правил, ама все той е виновен Joy

Разбира се, че проблема не е само в А. Василев. Той започна с голямото раздаване на пари и глупостите с бюджета, но и след него другите продължиха същата популистка политика, която ни доведе до тук. Сто пъти коментирахме в тази тема, че рано или късно, постната пица ще ни бъде сервирана, така че не знам защо всички са толкова учудени. Дефицит от 3% в момента е невъзможен, без да се правят още глупости, така че ще си изядем това, което предишните управляващи през последните години надробиха.
Виж целия пост
# 15 514
На АВ гълъба може само кафе да му носи. И това, при положение, че не съм фен на АВ или ПП. На неможачите от ПБ няма да им се случи комфортно да ни крадат. Може да са се надявали, ама няма кой да ги чака да си демонстрират некадърността с години. Това приключи с ББ.
Виж целия пост
# 15 515
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?
Виж целия пост
# 15 516
А вие защо си мислете, че радев ще прави нещо различно? Теглят се дългове, за да се покрива дефицита. Реформи йок, борба с олигархията пак йок. Абсолютно задължително и здравословно ще е да минем през още една яка криза и срив. До тук всичко върви по план.
Виж целия пост
# 15 517
Скрит текст:
Бюджета на Темунужка е бил продължение на политиката на АВ - авансово харчене на пари.
Когато в една друга тема се казваше, че отиваме към гръцки сценарий, отричането беше масово, залагаше се на контрол от ЕЗ.
Никой не може да ни спаси, дупката която изкопаха не може да се запълни с обещания.
Подозирам,че се пише в темата за спорта.
Бюджетът  на АВ правеше точно едно различно нещо - увеличаваше пенсиите на хпрата според действащото законодателство.
Разбирам ,че е  голям шок, някой да се сети за тая категория  хора!
Откъде дойдоха тези пари - Асен Василев: 100% от дивидента на държавните дружества ще влязат в бюджета, проверки започват в БЕХ заради намалена печалба.
Само информативно, преди това процента е бил 50.
Виж целия пост
# 15 518
На АВ гълъба може само кафе да му носи. И това, при положение, че не съм фен на АВ или ПП. На неможачите от ПБ няма да им се случи комфортно да ни крадат. Може да са се надявали, ама няма кой да ги чака да си демонстрират некадърността с години. Това приключи с ББ.

Никога не съм оспорвала качествата на АВ, като финансист. Поне 100 пъти съм писала, че ако наистина искаше, можеше да направи много. Проблемът е, че не искаше, а не че не можеше.

Варненци днес излизат на протест

https://www.focus-news.net/novini/regioni/Varnenci-izlizat-na-pr … -ukrainci-2985677
Виж целия пост
# 15 519
Събудиха се варненци 👍
Като не се направи лустрация навремето всичката комунделска аристокрация да няма право на държавни длъжности, ето ги сега на държавна хранилка и закриват комисията, че дори да не се знае, кой е ял и пил със сребърна лъжица от ограбеното от българите след 1944 г.
Така е, всичката държавна сигурност е намърдана в политиката или журналистиката, а най-много такива са именно в “демократичната” общност. Ако тая комисия си вършеше работата, хора като Терзиев или Мирчев нямаше никога да видят обществена  изборна длъжност.

Наистина се пише за спорта в тая тема, това е очевидно и не е от сега.
Василев изтегли заеми и ги раздаде популистки, тук му се радваха, а сега ревем, че се тегли заем за кърпене на неговата дупка в бюджета и за оздравяване на финансите. Все някога и някой трябваше да се заеме с оправянето на тази каша, падна се на Радев.
Виж целия пост
# 15 520
А аз се чудя някой от противниците на ПБ и защитаващи яростно Василев наистина ли мислят, че посред годината някой ще тръгне с големите реформи? Доколкото чета и по изказвания на самия Василев той е драскал, за да достигне до 3%. Хванал и драскал! И това е реформа? Нима ДА са започнали да си плащат осигуровките? Или не е вдигал Максималния. Когато е бил за първи път министър го е вдигнал с 13,33%, а втория път - 10,29%.
 Василев настояваше за въвеждането на постоянно правило (автоматичен механизъм), според което максималният осигурителен праг трябва трайно да бъде обвързан със Средната работна заплата (СРЗ) за страната с коефициент от 2.3 пъти СРЗ. Неговият аргумент бе, че щом средните доходи в страната растат, таванът на осигуровките също трябва да се движи в тандем с тях, за да се пълни фонд „Пенсии“ на НОИ

Сега Донев предлага под 9% и е голяма трагедия и късане на ризи.

Какви реформи осъществи Василев, това гуро, на което може Донев да му носи кафето? Основната е - хванал химикалка и драскал, а с другата ръка е прибирал бъдещи приходи изземвайки от следващи години. И игра с ББР - Велев го обясни добре.
Виж целия пост
# 15 521
Събудиха се варненци 👍
Като не се направи лустрация навремето всичката комунделска аристокрация да няма право на държавни длъжности, ето ги сега на държавна хранилка и закриват комисията, че дори да не се знае, кой е ял и пил със сребърна лъжица от ограбеното от българите след 1944 г.
Така е, всичката държавна сигурност е намърдана в политиката или журналистиката, а най-много такива са именно в “демократичната” общност. Ако тая комисия си вършеше работата, хора като Терзиев или Мирчев нямаше никога да видят обществена  изборна длъжност.

Наистина се пише за спорта в тая тема, това е очевидно и не е от сега.
Василев изтегли заеми и ги раздаде популистки, тук му се радваха, а сега ревем, че се тегли заем за кърпене на неговата дупка в бюджета и за оздравяване на финансите. Все някога и някой трябваше да се заеме с оправянето на тази каша, падна се на Радев.
Славито Василев също.
Виж целия пост
# 15 522
Айде да уточним нещо за максималния ОД.
Ако искам по-високи обезщетения по ДОО, нормално да има по-висок ОД.
Не е нормално да имам по-висок ОД и да нямам право на по-високи обезщетения.
Ей, това е разликата с Василев.
Виж целия пост
# 15 523
Е, като няма да правят реформи, защото са болезнени и защото е средата на годината, редно беше да кажат честно на избирателите какво да очакват след изборите. А те мълчаха обещаващо за всичко - и сега ще си носят критиките за всяко напразно очакване. Това трябва да е ясно.
Виж целия пост
# 15 524
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?
Що са на Радев? Щото спечели избори ли? Или защото големите играчи не се разбраха помежду си, че да изкарат пълен мандат? Какво се очаква генерално да промени едно служебно правителство? Нали тогава всички щяхте да скочи те, че работата му е само да организира поредните избори.
Не че сега с пълната власт ще свърши повече. Обаче поне да направи опит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия