Политиката на България - епизод осем

  • 335 874
  • 15 602
# 15 480
Скрит текст:
По времето на бай Жан Виденов през 1995 г. бюджетния дефицит е бил 5.5% от БВП, а през 1996 г. достига 8.1%. Всички помним какво се случи през 1997 т.

Бюджетът на Румен Радев за 2026 г. е 5.7%. Това е само първата от ЧЕТИРИ години потенциален мандат.

Нищо не намеквам!
Той бюджетът е на Радев, обаче дефицитът друг го сътвори. Знам, че помните избирателно тук, но аз пък няма да спра да повтарям какви са фактите, много неудобно, но това е положението.
Чакаме протести, заредила съм пуканките.

Мен ме е яд на Борисов, че клекна на розовите (вече така ще им казвам на жълтопаветниците), та няма накъде. Е, плати си цената сега, защото им "уйдисваше" на акъла. После дори БСП не можа да го спаси, въпреки, че българина, както хиляди пъти съм казвала, е ляв по душа.
О, и мен ме яд, той си играеше по свирката на посолствата, затова. А бях сигурна, че няма да се сглобят след оня запис. Голяма грешка направи той и избирателите му не бяха съгласни хич.

И виж сега какво става - днес Шишков каза, че от 2019! година има договорени, започнати и недовършени инфраструктурни проекти, за които миналата година са направени анекси за цените (явно са се гласяли да ги довршат в крайна сметка ГЕРБ чрез правителството на Желязков). Естествено, че ще има анекси, все пак тази инфлация не касае само сиренето в магазина. От 2019 година! Това са 7 години нищовършене!
Виж целия пост
# 15 481
А според мен Борисов се спаси благодарение на протестите, за да не му се налага да прави той бюджет.

Чудя се как се предполага, че трябва да се намали дефицита? За мен е грешка да се режат постоянно капиталовите разходи. Минават и драскат с червения химикал и така спират програми, ремонти, проекти. Всичко на пауза. Това предполагам се отразява и на разстежа и на приходите в бюджета. А междувременно другите разходи, които не носят растеж са в постянно нарастване. Докога? Добре е, че започват разплащане на стари задължения. Хубаво е, че общините ще довършат проектите си. Това са пари и в икономиката. Част от тях ще се върнат към държавата, ще има заетост.

За неразбралите - махат се всички автоматизми, без изключения. От 2027 всички държавни служители и такива на издръжка на бюджет започват да си плащат пълните осигуровки и да - силоваците също. Отделно орязват всички възнаграждения на бордове, съвети и т.н. и им свалят нивото под заплатата на президента - нещо, което казаха отдавна.
Виж целия пост
# 15 482
Цитат
Борисов доведе сегашния спасител на власт, още при първите избори го казах. Доведе го, като издигна неизбираем кандидат и вкара този... айде да не казвам, в политиката. Винаги са се подкрепяли. Имат един единствен общ враг - сещате се.
Вярно, че ББ помогна много за първия мандат, а кои застанаха зад РР за втория, защо "розовите" не издигнаха читав човек, подходящ, избираем.
Ако има осъзнаване, че ББ е сгафил, защо другите повториха гафа му. Това не е осъзнаване, а чиста глупост.
Виж целия пост
# 15 483
Какво му има на бюджета, кое е толкова драматично?
Виж целия пост
# 15 484
Цитат
Борисов доведе сегашния спасител на власт, още при първите избори го казах. Доведе го, като издигна неизбираем кандидат и вкара този... айде да не казвам, в политиката. Винаги са се подкрепяли. Имат един единствен общ враг - сещате се.
Вярно, че ББ помогна много за първия мандат, а кои застанаха зад РР за втория, защо "розовите" не издигнаха читав човек, подходящ, избираем.
Ако има осъзнаване, че ББ е сгафил, защо другите повториха гафа му. Това не е осъзнаване, а чиста глупост.

Кажи кой е този читав човек, подходящ, избираем. За който ти би гласувала. Много ми е любипитно. А Мбаце защо не издигна такъв?
Виж целия пост
# 15 485
Мотиките, върху които стъпва Радев, са на Пеевски и той (Радев) явно цели да стъпи на всяка една, за да угоди на "опонента" (виден съюзник в парламента) от ДПС-НН.
За бюджета няма смисъл да се коментира, защото сега жестоко се критикува из социалните мрежи, т.е. очаквайте утре 180 градуса в думите на Радев и хората му.
Виж целия пост
# 15 486
А това пък, че - видиш ли - дефицитът щял да бъде по-малък с пестене от тоалетна хартия, мастило за принтери и т.н. са приказки за наивници на популиста Асен Василев.

Другото пък е, че можело без да се тегли дълг, ама същевременно да продължават автоматичните индексации на пенсии, минимални заплати и прочее. По-нисък заем можеше да има само със замразяване на пенсиите, но това става със смели мъже и жени на върха на държавата, а не с такива, които след всяко малко по-спорно предложение, го изтеглят подплашени. Ако бяха направили тези 2-3 неща, в комбинация с нормализирането цените на горивата , инфлация след 2 месеца нямаше да има и дори можеше да се очаква понижение на цените.

Поздравления заслужават за осигуровките на държавните служители - 80 на 20 до края на годината и 60 - 40 през 2027 г. и за частничното замразяване на МРЗ до края на годината. Очаквам адекватен механизъм за същата при следващия бюджет. 
Виж целия пост
# 15 487
А непопулистът можач, от какво ще спести?
Виж целия пост
# 15 488
А непопулистът можач, от какво ще спести?
Ще спести като ни вдигне осигуровки. Да не развали рахата на държавната хранилка.
Виж целия пост
# 15 489
Абе как ще предлагат 5,7 % дефицит и ще чакат ръкопляскания?! Анимационни герои.
Виж целия пост
# 15 490
Синдикалисти и работодатели очакват промени в проекта за бюджет

Николай Василев го нарече най-разочароващият и лишен от реформи през последните години

Президентът на КТ "Подкрепа" заяви още, че непременно трябва да се промени механизмът, по който се формира заплащането в администрацията. По думите му, има администрации, в които за една и съща длъжност разликата в заплащането е три пъти и половина.

"Други пера, които смятаме, че се нуждаят от изясняване, са обещаните увеличения в образователния сектор, здравеопазването и в културата. Виждам в това притеснение, че отново се наливат пари в нереформирани сектори"
Виж целия пост
# 15 491
Синдикалисти и работодатели очакват промени в проекта за бюджет

Николай Василев го нарече най-разочароващият и лишен от реформи през последните години

Президентът на КТ "Подкрепа" заяви още, че непременно трябва да се промени механизмът, по който се формира заплащането в администрацията. По думите му, има администрации, в които за една и съща длъжност разликата в заплащането е три пъти и половина.

"Други пера, които смятаме, че се нуждаят от изясняване, са обещаните увеличения в образователния сектор, здравеопазването и в културата. Виждам в това притеснение, че отново се наливат пари в нереформирани сектори"
Людмила Петкова бранеше теменужения бюджет, когато Теменужка почваше да дава заето и истерично викаше от трибуната на НС. Людмила Петкова днес беше до Гълъб и правеше същото.

#мотика
Виж целия пост
# 15 492
Людмила Петкова е бюджетарката на Пеевски. Изтриха ми коментара, че ББ пристана на ДП, сега РР прави същото. Ето защо Людмила Петкова прави бюджета и на Желязков, и на Радев.
#мотикавсекиден
Виж целия пост
# 15 493
Следното изречение от този проектобюджет малко минава между капките:
Цитат
Заместник-министър председателят по чл. 5, ал. 1, т. 4 от Устройствения правилник на Министерския съвет (моя бележка - това е Иво Христов) и на неговата администрация, в срок до 15 септември 2026 г. да разработи предложение за нормативни промени за закриване на Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия и преминаване на дейността ѝ към Държавна агенция „Архиви“
Някак си не мисля, че функцията на тази комисия ще продължи да се изпълнява по същия начин, когато се поеме от ДА "Архиви". Ако тази мярка се осъществи, дали ще продължим да получаваме информация кой от новоизбраните депутати и други хора на висши позиции е работил в ДС?
Виж целия пост
# 15 494
Следното изречение от този проектобюджет малко минава между капките:
Цитат
Заместник-министър председателят по чл. 5, ал. 1, т. 4 от Устройствения правилник на Министерския съвет (моя бележка - това е Иво Христов) и на неговата администрация, в срок до 15 септември 2026 г. да разработи предложение за нормативни промени за закриване на Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия и преминаване на дейността ѝ към Държавна агенция „Архиви“
Някак си не мисля, че функцията на тази комисия ще продължи да се изпълнява по същия начин, когато се поеме от ДА "Архиви". Ако тази мярка се осъществи, дали ще продължим да получаваме информация кой от новоизбраните депутати и други хора на висши позиции е работил в ДС?
Опа!
Чий го дири това в проектобюджета?


#мотика
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия