Политиката на България - епизод осем

  • 338 481
  • 15 752
# 15 630
И дали  най накрая ще изметат пенсионерите от ДА. Ами на когото му се работи да отива в частния сектор. Има вариант. Ама как, моля. Дълбоко вкопали се на държавна хранилка и си кютат ли кютат. Време е да се каже БАСТА.
Виж целия пост
# 15 631
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Виж целия пост
# 15 632
Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...

На база личните ми наблюдения над звено от 60 човека, в което само 15 си заслужават заплатите, а останалите симулират дейност или дублират съществуващи длъжности в други администрации, 75% са излишни. Устройва ли те подобен анализ?
Виж целия пост
# 15 633
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Да се чувстват олигофрени тези, които ни го натресоха с пълно мнозинство за четири години. Ама искам да си изпият горчивата чаша докрай. Радвам се, че сме в Еврозоната и една втора Виденова зима не е възможна, поне се надявам. А иначе всички ще ручаме жабета, няма как. Да ми обяснява, как нямало да замразява минималната работна заплата, ама ще я определя по други правила. Тате ще ми купи колело, друг път.
Виж целия пост
# 15 634
И дали  най накрая ще изметат пенсионерите от ДА. Ами на когото му се работи да отива в частния сектор. Има вариант. Ама как, моля. Дълбоко вкопали се на държавна хранилка и си кютат ли кютат. Време е да се каже БАСТА.

Заявили са. Но едно е говорене, друго е да се свърши. Ще следим. Според мен ще го направят, но не става от днес за утре. Ако ставаше то щеше да е направено при предходни кабинети, но явно на никой не му се е занимавало.
Виж целия пост
# 15 635
Скрит текст:
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Да се чувстват олигофрени тези, които ни го натресоха с пълно мнозинство за четири години. Ама искам да си изпият горчивата чаша докрай.
Радвам се, че сме в Еврозоната и една втора Виденова зима не е възможна, поне се надявам. А иначе всички ще ручаме жабета, няма как.
Скрит текст:
Да ми обяснява, как нямало да замразява минималната работна заплата, ама ще я определя по други правила. Тате ще ми купи колело, друг път.
Виденова зима няма да има, но с този бюджетен дефицит и растящ дълг сме хванали пътя на гърците, където ЕЗ не може да ни спаси.
Виж целия пост
# 15 636
Така е, ама не еврото е виновно.
Виж целия пост
# 15 637
Скрит текст:
Оцапан е единствено имиджа на Радев.
Прогресивно копае надолу...


Аз пак не вярвах, че е толкова зле. Не можех да приема, че някой може да е тооолкова зле.

На фона на тази критика, която хвърляше през годините , това съскане, тази лъскава /и бутафорна/ кампания , имидж..
Чувствам се като ол@гофрен, с който се опитват да си правят гаргара отново.
Да се чувстват олигофрени тези, които ни го натресоха с пълно мнозинство за четири години. Ама искам да си изпият горчивата чаша докрай.
Радвам се, че сме в Еврозоната и една втора Виденова зима не е възможна, поне се надявам. А иначе всички ще ручаме жабета, няма как.
Скрит текст:
Да ми обяснява, как нямало да замразява минималната работна заплата, ама ще я определя по други правила. Тате ще ми купи колело, друг път.
Виденова зима няма да има, но с този бюджетен дефицит и растящ дълг сме хванали пътя на гърците, където ЕЗ не може да ни спаси.
Сигурно това разбират управляващите като борба с неравенствата - еднаква мизерия за всички.
И полагат неистови усилия да ни я докарат.
Виж целия пост
# 15 638
Това, което казах и повтарям е, че ДА в цялост е прекомерно раздута. Трябва оптимизация във всички отдели. И борба с корупцията в ДА и в цялост в държавата. Но може би искам прекалено много
С колко е раздута? Какво трябва да се оптимизира? Колко ще е реално ползата за дефицита?
Ако можеш да отговориш на един от тези въпроси, ще приема, че имаш понятие по темата...или...

Когато ми платиш за анализа, ще ти го предоставя.
Виж целия пост
# 15 639
Следващите олигарси, с които ще се бори ПБ, са пушачите. Още поскъпвания, вдигане на акциза. Нали трябват пари за Боташ и администрацията.
Оправданието ще е, че следват европейската директива. Обаче в провинцията доходите не са европейски. София, Варна, Бургас и Пловдив може заплатите да са на европейско ниво, в дълбоката провинция не са.
Виж целия пост
# 15 640
Айде честито на ченгесариата.

https://desebg.com/zakon/6625-2026-06-25-04-50-34
Виж целия пост
# 15 641
Нямам против и да забранят пушенето изцяло. И хазарта.

Отново - парите за заплати се намаляват с над 500 млн. евро само тази година. За следващата ще е с повече.
Виж целия пост
# 15 642
Сега и за пушачите ли ще ревем, впрочем аз съм пушач. Да зажалим и хазарта и там ще им вдигат данъците, горките зависими.
Виж целия пост
# 15 643
Заплатите на общинарите са още по-ниски. Между 850 и 950 - 1000 евро. Даже за 1000 евро не съм и сигурна. Наскоро ми попадна обява за Главен инженер, точно в район Красно село. Обявената заплата беше 950 евро. Подчертавам - Главен инженер! ДМС-та там няма. От време на време им измислят нещо, да им метнат някакви смешни пари.

Не знам, с какво точно се занимава въпросният главен инженер от конкретната обява, очевидно зависи от дирекцията, в която се работи, но фалшивите или неправилно изчислени мантинели, които убиха 2 деца, би трябвало да са по проект, одобрен и супервизиран от специалист с инженерно образование в държавна агенция, след като пътят е държавен. Някой е спал на държавна заплата и е допуснал държавата да свърши 0 работа или контрол. Е, каква заплата за такова изпълнение?
Виж целия пост
# 15 644
Нямам против и да забранят пушенето изцяло. И хазарта.

Отново - парите за заплати се намаляват с над 500 млн. евро само тази година. За следващата ще е с повече.
https://www.mediapool.bg/kabinetat-radev-vnasya-byudzhet-2026-sa … a-news384789.html



Ще спестим от "други възнаграждения" за сметка на бариста Wink
И то какво спестяване махат се автоматизмите за силоваците, които бяха набутани еднократно засега.

И пак се право преразпределение на 45% процента от БВП!!!
Дясно ми стана ..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия