Политиката на България - епизод осем

  • 338 266
  • 15 744
# 15 540
Ох, не бъдете наивни, не вярвайте,ще шикалкавят, ще се оправдават.
Например 85,% в МВР са първа категория, това могат още сега да го коригират, защото е безумно. Но не. Имаме обещания и бъдеще време. В България никакви сериозни катаклизми не предполага такъв висок дефицит, но пък подсказва липса на смелост за непопулярни реформи, които ако не се направят в началото, после 'ептен.

Колко време според теб е това "начало"? Защото РП имаме от няма и 2 месеца, а бързите реформи видяхме до какво водят. Не е, като да не се нагледахме на такива. Първо - реформа, после - реформа на реформата. Не вярвам да искате още от това. За да има качествена реформа където и да е, трябва време. Да се направи веднъж и да се приключи. И да не се налага да се пипа, поне до следващото РП.
Виж целия пост
# 15 541
Ох, не бъдете наивни, не вярвайте,ще шикалкавят, ще се оправдават.
Например 85,% в МВР са първа категория, това могат още сега да го коригират, защото е безумно. Но не. Имаме обещания и бъдеще време. В България никакви сериозни катаклизми не предполага такъв висок дефицит, но пък подсказва липса на смелост за непопулярни реформи, които ако не се направят в началото, после 'ептен.

Колко време според теб е това "начало"? Защото РП имаме от няма и 2 месеца, а бързите реформи видяхме до какво водят. Не е, като да не се нагледахме на такива. Първо - реформа, после - реформа на реформата. Не вярвам да искате още от това. За да има качествена реформа където и да е, трябва време. Да се направи веднъж и да се приключи. И да не се налага да се пипа, поне до следващото РП.
Дадох пример, че дори възможни бързи реформи с резултат в бюджета не са разписани. Ти колко време си им дала, преди да си признаеш, че сме в ролята на излъганите камилчета.
Виж целия пост
# 15 542
За 1000 евро частника ти вади джигера в Плд, в повечето случаи няма и такова раб. време от 9-17.

П.п.Преди 4г. мм като беше в ДА , направиха ги държ.служители, взимаше над 1800 ЛВ., два пъти видя дмс за 3г.и нещо, имаше пари за дрехи, очила, взимаше повече пари от колежките му, които бяха с повече стаж. +проф.прегледи.
Свършваше си работата до ранен следобед и си беше вкъщи, кола ги развозваше. Сега поне вече ги карат да се връщат , да седят до 17ч., да се чекират.
Виж целия пост
# 15 543
Скрит текст:
Ох, не бъдете наивни, не вярвайте,ще шикалкавят, ще се оправдават.
Например 85,% в МВР са първа категория, това могат още сега да го коригират, защото е безумно. Но не. Имаме обещания и бъдеще време. В България никакви сериозни катаклизми не предполага такъв висок дефицит, но пък подсказва липса на смелост за непопулярни реформи, които ако не се направят в началото, после 'ептен.

Колко време според теб е това "начало"? Защото РП имаме от няма и 2 месеца, а бързите реформи видяхме до какво водят. Не е, като да не се нагледахме на такива. Първо - реформа, после - реформа на реформата. Не вярвам да искате още от това. За да има качествена реформа където и да е, трябва време. Да се направи веднъж и да се приключи. И да не се налага да се пипа, поне до следващото РП.
Дадох пример, че дори възможни бързи реформи с резултат в бюджета не са разписани. Ти колко време си им дала, преди да си признаеш, че сме в ролята на излъганите камилчета.


Аз лично съм дала време до излизането на следващия бюджет за 2027 година. От ПБ не са ми роднини или приятели - ако се о@кат с управлението, няма да им спестя критиките. С ГЕРБ го направих, въпреки, че толкова години все за тях гласувах, та и ПБ няма да ги подмина. Но съм реалист, а не мечтател и знам, че за всяко нещо трябва време. Особено за сериозни реформи.
Виж целия пост
# 15 544
Ами ако предните не свършиха нужните реформи, понесоха политическата цена. Ето прогресивните са тук, дойдоха с обещания, пък сега средата на годината било, не им се правели реформи, вчера Радев се кара от тАлавизора, народонаселението си обича да гледа генерали да мръщят вежди и да тропат с космати ръце по масата. Но реформи няма. Населението се свива, но броя на чиновници не мърда. Затова пък данъците растат, а руските олигарси и кагебейците се пазят като яйца на Фаберже.

Аз като приказвам, не говоря. Всеки обича реформи, но не за себе си. Нали видяхте как КРИБ скочиха и направиха протестите с палежи по Дондуков преди миналата Коледа? Кой е виновен на народа, че не се усети какво се случва и че всъщност теменужкиния бюджет се опита да им вземе кинти? То защо иначе да спретват такива протести?

Къде са сега КРИБ, къде е Домусчиев зачервен да се изказва гневно по ТВ? Трайкат си и потриват ръце. Вместо това ухиленият Велев...ами честито.
Виж целия пост
# 15 545
До какво доведоха "бързите реформи" от предходните правителства! Защо всички говорят и искат ефективни и работещи такива, а никой не иска да ги направи веднъж завинаги и да се приключи, както казва Lady.
За два - три месеца ПБ трябва да направи всичко, което другите за години не направиха, щото са много кадърни, а тези няма да го направят защото са некадърни.
Чисто заяждане.
Виж целия пост
# 15 546
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.
Не знам служителите в "Социално подпомагане" държавна или общинска администрация са. Ама тези в офиса на Красно село, милите, зимата работеха със шапки и палта. Вътре. При такива условия са поставени. Не знам и колко им е заплатата. Ама не приличаха на олигарси.
Виж целия пост
# 15 547
От тия 4 години безвластие 2 са на Радев. Та?

2 са на Радев, а че са 4 години безвластие пак се дължи най-вече на Радев.
Виж целия пост
# 15 548
Моля??? Какви реформи са предприели от ПБ за тези 3 месеца? КОНКРЕТНИ ПРИМЕРИ или не пишете несъществуващи неща.
Виж целия пост
# 15 549
Това гледане в паничката на другите хич не го разбирам, полицаите били 1 категория, ДА нищо не работят и много вземат, а за учителите, нищо не знаят децата и все за пари ревят и тн.
Виж целия пост
# 15 550
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.
Не знам служителите в "Социално подпомагане" държавна или общинска администрация са. Ама тези в офиса на Красно село, милите, зимата работеха със шапки и палта. Вътре. При такива условия са поставени. Не знам и колко им е заплатата. Ама не приличаха на олигарси.

Заплатите на общинарите са още по-ниски. Между 850 и 950 - 1000 евро. Даже за 1000 евро не съм и сигурна. Наскоро ми попадна обява за Главен инженер, точно в район Красно село. Обявената заплата беше 950 евро. Подчертавам - Главен инженер! ДМС-та там няма. От време на време им измислят нещо, да им метнат някакви смешни пари.

Тази дирекция мисля, че е към Агенцията за социално подпомагане.
Виж целия пост
# 15 551
Пуснете си НС и чуйте декларацията на ПБ за бюджета. Без думи.
#мотика


РР преди дни се договори да подпомогне транспортния бранш. Подпомогна ги с вдигането на винетките и толовете.
Виж целия пост
# 15 552
Голямо обгрижване. Някои са под 1000 евро заплата в бюджетната сфера. Голяма далавера.

Ако някой познава хора, които работят в ДА, да ги пита колко им е заплатата. Нямам предвид тези на високи позиции, а обикновените чиновници. Аз познавам доста такива. Заплатата им е между 1000 и 1200 евро бруто. Бонуси получават веднъж на 3 месеца и то някакви смешни от сорта на 50 - 120 евро. Общинските служители пък даже няма да ги коментирам, че не се водят ДА. Там заплатите са обидно ниски.

Питай ги защо не напуснат общинските и държавните си работни места Simple Smile
Ей го - частния сектор от години страда от липса на работна ръка. Такива професионалисти с лекота биха си намерили добре платена работа в частния сектор и ще взимат големите заплати нели?

Oh, wait Grinning

#мотика
Виж целия пост
# 15 553
Ох, не бъдете наивни, не вярвайте,ще шикалкавят, ще се оправдават.
Например 85,% в МВР са първа категория, това могат още сега да го коригират, защото е безумно. Но не. Имаме обещания и бъдеще време. В България никакви сериозни катаклизми не предполага такъв висок дефицит, но пък подсказва липса на смелост за непопулярни реформи, които ако не се направят в началото, после 'ептен.

Колко време според теб е това "начало"? Защото РП имаме от няма и 2 месеца, а бързите реформи видяхме до какво водят. Не е, като да не се нагледахме на такива. Първо - реформа, после - реформа на реформата. Не вярвам да искате още от това. За да има качествена реформа където и да е, трябва време. Да се направи веднъж и да се приключи. И да не се налага да се пипа, поне до следващото РП.

Така е, Лейди, но ако сега не направят ключови реформи с възможността да обвиняват предишните заради "лошото" положение, след време ще им стане още по-трудно, защото няма да има кой да обвиняват.
Виж целия пост
# 15 554
Това гледане в паничката на другите хич не го разбирам, полицаите били 1 категория, ДА нищо не работят и много вземат, а за учителите, нищо не знаят децата и все за пари ревят и тн.
Не ме интересува ничия паничка, в която не изсипвам от моята.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия