Политиката на България - епизод осем

  • 338 431
  • 15 751
# 15 735
Ами аз очаквах по-малък дефицит, но реалността е друга. Май по-добре да изпиваме каквото трябва до дъно, но да се почне тласък нагоре. Останалото е отново да си заряваме главата в пясъка. Махането механично на разходи не означава, че те изчезват. Там са и са преместени в следващата година. И така години наред - капиталови, разходи за разплащания по договори. Ето вече ще се получават фактури за изградени проекти, които са приети с протоколи. Да не ги плащаме ли?

Най-малкото дано наистина разплатят каквото са намислили и да ги вложат в проекти. А не да ги "пазят" и след това да оправят дефицита с тях - не са изхарчени и всичко е точно. Трябва да се влага, за да очакваме приходи в бъдеще. Застоят нищо не ни носи, само още застой.

RebelHeart, т.е. Полша пропада ли? Пишат, че трябва да вървят към консолидиране и намаляване, но се опасяват, че това ще им навреди на растежа. Дори наскоро даваха по бтв филм за Полша и как се развиват. Нямат нищо нямат общо с нас.

Как се постига растеж без инвестиции? Ако става без пари - съгласна съм.
Виж целия пост
# 15 736
Да връщат този бюджет, няма какво да се опитват да ни го пробутват. Поне лятото да си починем от протести.
Протестирайте, какво значение че е лято.. Не знам какъв точно бюджет чакате..
Виж целия пост
# 15 737
Полша не пропада в никои случай, но така развявани числа като байрак нищо не означават : Вижте на Полша дефицита, дайте и ние. Не било лошо.
То същото е да кажеш и "Вижте на Румъния дефицита, дайте и ние".
Полша граничи с Русия и влага много и разумно в отбрана. Такива директни съпоставки, без да се отбележат многото специфики, нямат никакво значение.
Виж целия пост
# 15 738
Във Фб се върти събитие антиРадев. Уморена съм от протести вече да ви кажа. Аха дойде някой и се започнат протестите. И не, не съм гласувала за РР, но нещо тези протести последните години нямат никакъв смисъл сякаш. Подскачаме малко, повикаме малко, разходим си кучетата и децата и същото....
Виж целия пост
# 15 739
Ами аз очаквах по-малък дефицит, но реалността е друга. Май по-добре да изпиваме каквото трябва до дъно, но да се почне тласък нагоре. Останалото е отново да си заряваме главата в пясъка.
Въпросът е дали наистина ще има тласък нагоре или при този заложен дефицит в края на годината ще се появят едни излишъци за разпределяне, но не  точно с оглед на развитие на икономиката.
Иска ми се да не мисля, че второто. Иначе ясно, че ниският дефицит не е самоцел.
Виж целия пост
# 15 740
Радев нали беше новия Орбан? Защо замразява майчински, еднократни плащания за раждане и др. свързани с децата? Орбан даваше доста сериозна сума за раждане на трето дете (нещо от порядъка на 10 000евро, по спомен).
Изслушах Асен Василев, доста разминавания в информацията за капиталови разходи, огромно увеличение на разходите за ВСС....
Виж целия пост
# 15 741
КС се е изказал по отношение на Гербаджийския опит да ни вкарат в съвета за мир Simple Smile
Хубаво е! Избирайте още неграмотни да ви управляват.

За тези, на които рязането на разходи им се струва неприемливо - байче, ти като имаш 2 лева в джоба, как ще си ремонтираш банята за 10K??? Или комшията да даде, той има и не му трябват. Така става тая.
Виж целия пост
# 15 742
Цветанка Ризова: акционерите в исторически парк какво ще правят? 50 млн. Са вложили.
Ивелин Михайлов: Не знам. Да каже държавата.

Сериозно?
Виж целия пост
# 15 743
Полша не пропада в никои случай, но така развявани числа като байрак нищо не означават : Вижте на Полша дефицита, дайте и ние. Не било лошо.
То същото е да кажеш и "Вижте на Румъния дефицита, дайте и ние".
Полша граничи с Русия и влага много и разумно в отбрана. Такива директни съпоставки, без да се отбележат многото специфики, нямат никакво значение.

И това не е съвсем вярно - влагането в отбрана. Гърция също влагаше в отбрана, въоръжиха се до зъби заради Турция, пък...знаем какво стана. Истината е, че трябва производство и то конкурентно (а и подземни ресурси). А това може да стане само, като отрежем Тему и пр. китайски стоки. Добре, че поне това имА куража да направи ЕК - една приятелка, която пазарува от Тему каза, че вече няма да го прави, защото били сложили за всяка стока по 3 евро мито ли, данък ли така и не разбрах и не ми се търси.
Все е някакво начало.

Вместо услуги, трябва да развиваме производство с добавена стойност, преработвателна промишленост. С други думи копаем евтино злато, а не произвеждаме скъпи златни пръстени - ето такива неща трябва да правим, за да се развиваме.
Виж целия пост
# 15 744
Скрит текст:
Цитат
Борисов доведе сегашния спасител на власт, още при първите избори го казах. Доведе го, като издигна неизбираем кандидат и вкара този... айде да не казвам, в политиката. Винаги са се подкрепяли. Имат един единствен общ враг - сещате се.
Вярно, че ББ помогна много за първия мандат, а кои застанаха зад РР за втория, защо "розовите" не издигнаха читав човек, подходящ, избираем.
Ако има осъзнаване, че ББ е сгафил, защо другите повториха гафа му. Това не е осъзнаване, а чиста глупост.

Кажи кой е този читав човек, подходящ, избираем. За който ти би гласувала. Много ми е любипитно. А Мбаце защо не издигна такъв?
Искаш да посоча кандидат за партия със съвършено чужда за мен кауза, идеи, цели ... ?


Искам да. Щом искаш розовите да издигнат такъв кандидат, не може да не знаеш какъв би бил той Grinning Е, може де, когато всъщност не искаш, а просто си плюеш "розовите".
Виж целия пост
# 15 745
Скрит текст:
Скрит текст:
Цитат
Борисов доведе сегашния спасител на власт, още при първите избори го казах. Доведе го, като издигна неизбираем кандидат и вкара този... айде да не казвам, в политиката. Винаги са се подкрепяли. Имат един единствен общ враг - сещате се.
Вярно, че ББ помогна много за първия мандат, а кои застанаха зад РР за втория, защо "розовите" не издигнаха читав човек, подходящ, избираем.
Ако има осъзнаване, че ББ е сгафил, защо другите повториха гафа му. Това не е осъзнаване, а чиста глупост.

Кажи кой е този читав човек, подходящ, избираем. За който ти би гласувала. Много ми е любипитно. А Мбаце защо не издигна такъв?
Искаш да посоча кандидат за партия със съвършено чужда за мен кауза, идеи, цели ... ?


Искам да. Щом искаш розовите да издигнат такъв кандидат, не може да не знаеш какъв би бил той Grinning Е, може де, когато всъщност не искаш, а просто си плюеш "розовите".
Щом нястояваш, нямате хора, от които може да излезе кандидат, няма и хора, вън от партията, които да ви имат доверие за да приемат такова предложение и подкрепа от ваша страна.
Виж целия пост
# 15 746
Хора има много и то качествени. Проблемът е, че няма как да прокопсат в среда на простотия и степен слугинаж.
Виж целия пост
# 15 747
Хора има много и то качествени. Проблемът е, че няма как да прокопсат в среда на простотия и степен слугинаж.
Може, но аз не виждам такива, а се поиска моето мнение.
Виж целия пост
# 15 748
Ох, сега си върнах Ризова...просто за шоуто. Ама верно ли Ивелин и един от розовите? Явно вече никой друг не иска да ходи при нея...При тези страсти, които вече се развихриха за новия бюджет, аз слушам за някакви лизинги. Ризова, Ризова...язък ти за политическото предаване в прайм тайм, копае дъното вече.
Виж целия пост
# 15 749
Е, не чу ли Ивелин сега не го издържа майка му, след парламента го набелязали богати любовници и те си го издържат.🤣🤣🤣
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия