Политиката на България - епизод осем

  • 346 981
  • 16 120
# 15 765
И при тази липса на хора, стоят на обидно ниски заплати от куртоазия?
Виж целия пост
# 15 766
Хора има много и то качествени. Проблемът е, че няма как да прокопсат в среда на простотия и степен слугинаж.
Хора сигурно има. Ама политическата нестабилност последните години ги отблъсква от политическа кариера. Кой ще си зареже работата/бизнеса за няколко месечно министерстване, например. Аз не мога да си обясня ситуацията около РР. Той не дойде от нищото. 2 мандата (почти) -президент. С достъп до всякаква информация. И идва на власт с едни лозунги - олигархия, борба с корупцията. И изведнъж - няма будещи обществено доверие хора. Да не почвам с примерите - и външната и финансовия, и шефа на парламентарната група, много са. И никакви идеи за конкретни действия. Пускаш Владо Николов и Проданов да ти тестват общественото мнение и до обяд едно, следобед го опровергаваме. Според мен РР беше изненадан от мнозинството, което получи. Неприятно. Той мислеше, че ще е първи, ама с 30-тина процента и хем ще направи някакси правителство, хем ще има оправдание, че не управлява самостоятелно. И никаква отговорност. Затова и въпреки информацията, с която е разполагал, няма изработен готов план за действие след изборите. Обаче избирателите го изненадаха. Дадоха му пълно мнозинство. И как да подкара олигарсите и корупцията, като той не е имал такива намерения. И хора не е събирал.

Демек простотията на хората го изненада много. Костадинов поне се стараеше да бъде колкото се може по-краен - излизане от ЕС, трудови лагери, народен съд и тем подобни. Радев умерения русофил изведнъж стана новия Симеон Велики.
Виж целия пост
# 15 767
Мириел, зарежи го ИИ. Линк няма да давам. Проектобюджет 2026 и е на страницата на Министерство на финансите.
Виж целия пост
# 15 768
Gen Z   сега да се оправят. Набутаха ни в това нещо. Или ще излязат масово на улицата, или пасувайки ще докажат, че някой ги е водил за носа при декемврийските протести.
Виж целия пост
# 15 769
Относно ВСС и ИВСС ще е много трудно на Прогресивна България, понеже ще трябва да се договарят с ПП и ДБ и да подкрепят техни кандидати, при положение че са напълно неспособни да излъчат почтени хора. Там такива просто няма. Положително е, че НПОшниците няма да могат да номинират, но те така или иначе ще намерят линия през гореспоменатите групи. Кръгът "Сорос" следва да бъде държан на две ръце разстояние от съдебната власт и на три от изпълнителната и законодателната, иначе се създават предпоставки за Румънски сценарий.

Друг е въпросът дали самите Прогресивна България могат да излъчат почтени хора, но при тях съществува поне хипотетична възможност за това.
Виж целия пост
# 15 770
Значи все са ви виновни тези, дето правят нещо - що протестират, що не протестират. Тоя, дето сте по диваните и пред телевизорите, никаква вина нямате.
(Към Кити беше това, уточнявам, че се появи друг пост).
Виж целия пост
# 15 771
Gen Z   сега да се оправят. Набутаха ни в това нещо. Или ще излязат масово на улицата, или пасувайки ще докажат, че някой ги е водил за носа при декемврийските протести.

Хората от протестите не са гласували за това.
Милион пъти ко казваме.
Вие видяхте ли над 1 млн. по улиците?
Вижте и профила по години на гласуващите за Радев.

Тия, които гласуваха сега ги е срам да кажат защо са гласували за него.
Виж целия пост
# 15 772
Скрит текст:
Gen Z   сега да се оправят. Набутаха ни в това нещо. Или ще излязат масово на улицата, или пасувайки ще докажат, че някой ги е водил за носа при декемврийските протести.

Хората от протестите не са гласували за това.
Милион пъти ко казваме.
Вие видяхте ли над 1 млн. по улиците?
Вижте и профила по години на гласуващите за Радев.

Тия, които гласуваха сега ги е срам да кажат защо са гласували за него.
Едните ги е срам да си признаят защо са гласували за ПБ. Другите пък просто злорадстват, /едва ли се гордеят с избора си/, на принципа „ето, и вие се провалихте“. Споделеният провал се оказа най-бързият начин към душевен мир. Когато всички са маскари, никой няма нужда да се черви.Grinning
Виж целия пост
# 15 773
И при тази липса на хора, стоят на обидно ниски заплати от куртоазия?
Честно казано и аз нямам обяснение защо стоят при положение, че смятат възнагражденията си за мизерни?
Може би защото, ако нищо не правиш и ти плащат всяка сума е добра?
Виж целия пост
# 15 774
Тия, които гласуваха сега ги е срам да кажат защо са гласували за него.
Откъде-накъде? Не ме е срам. Не познавам някой , който го е срам че е гласувал за Радев.
Тези дето ги е срам, мисля че не са гласували за него.
Виж целия пост
# 15 775
Мириел, зарежи го ИИ. Линк няма да давам. Проектобюджет 2026 и е на страницата на Министерство на финансите.

Да, видях го. Стандарно. Това абсолютно нищо не означава. Има си Правилник, който е с ранг на закон.

Не разбрах - според теб увеличението на възнагражденията им преди измененията в Правилника включени ли са в този бюджет?

Одобрението за НС расте, с малко, но има тенденция. Радев е пръв по одобрение, следван от Костадинов Simple Smile Мирчев и Божанов, но само защото неодобрението им е по-малко от този на втория Simple Smile
Виж целия пост
# 15 776
Тия, които гласуваха сега ги е срам да кажат защо са гласували за него.
Откъде-накъде? Не ме е срам. Не познавам някой , който го е срам че е гласувал за Радев.
Тези дето ги е срам, мисля че не са гласували за него.
Някои не могат или не искат да разберат, че в общата разруха всички сме равни. Wink
Виж целия пост
# 15 777
Общата разруха!
Брей много бързо стигнахме дотук.
Виж целия пост
# 15 778
Мириел, зарежи го ИИ. Линк няма да давам. Проектобюджет 2026 и е на страницата на Министерство на финансите.

Да, видях го. Стандарно. Това абсолютно нищо не означава. Има си Правилник, който е с ранг на закон.

Не разбрах - според теб увеличението на възнагражденията им преди измененията в Правилника включени ли са в този бюджет?

Одобрението за НС расте, с малко, но има тенденция. Радев е пръв по одобрение, следван от Костадинов Simple Smile Мирчев и Божанов, но само защото неодобрението им е по-малко от този на втория Simple Smile

....
Предизборните обещания никога не са същите като следизборното изпълнение.
Гледаш пещерата на Аладин отвън и си викаш "да има, да има, пък колко диаманти и злато да има скрити в тоя камънак. Ще взема две жълтици, колкото за хляб на децата". Пък като влезеш вътре - ослепявяшни и и забравяш кой си и от къде си.
Виж целия пост
# 15 779
Хич не ме срам за кого съм гласувала. Никой около мен не го е срам, а масово са гласували за Радев.

Мириел, зарежи го ИИ. Линк няма да давам. Проектобюджет 2026 и е на страницата на Министерство на финансите.

Да, видях го. Стандарно. Това абсолютно нищо не означава. Има си Правилник, който е с ранг на закон.

Не разбрах - според теб увеличението на възнагражденията им преди измененията в Правилника включени ли са в този бюджет?

Одобрението за НС расте, с малко, но има тенденция. Радев е пръв по одобрение, следван от Костадинов Simple Smile Мирчев и Божанов, но само защото неодобрението им е по-малко от този на втория Simple Smile
Независимо какво си мислите, "правилник с ранг на закон" е оксиморон. Категоризацията на нормативните актове по тежест и законова сила е конституция, кодекс, закон, правилник. Т.е ако правилника противоречи на закона, важат нормите на закона. Не случайно бюджета е кодифициран в закон. Т.е има предимство пред всякакви правилници и наредби.
Правилника на НС е с друг статут и не влиза в тази подредба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия