Политиката на България - епизод осем

  • 348 077
  • 16 176
# 16 005
И какви са тия шашми, защото за тях говорят точно тия, дето един бюджет не могат да сглобят, но така и не става ясно какви са и що са тези шашми.

И по телевизията ги изговарят и тук се е писало за "шашмите".

Щеше да ми интересно да покажат откритото неплатено по години, да го прибавят към разходите и да махнат иззетия напред девидент от приходите и да видим какъв ще е дефицитът Simple Smile Василев предлага да се постъпи и сега по същия начин, за да сведем до 3.
Виж целия пост
# 16 006
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Виж целия пост
# 16 007
Скрит текст:
Е ще ви го обобщя, да си подсладите латето
А аз да му сложа топинга
Милиарда в приходите идва от ограбването на държавните дружества което е "иновация" на Василев, достойно следвана от Желязков. Нито е разумно, нито е приложимо. В капиталовите влизат средствата по ПВУ. Предполагам, Василев не казва, че трябва да се откажем от тях. ДДС е върху парите по пву е около 1.1 милиарда които може да се спестят, но ако не се спестят и се възползваме от ПВУ капиталовите на практика падат до 2.4 което е по-малко от миналата година. Разходите за ДА са вдигнати надявам се заради освобождаване на служители на които трябва да се покрият 20 заплати и отпуските.
Василев да е обяснил нещо по въпроса?
Никой не обявява публично съкращения на реални хора в ДА. Говори се за незаетите щатове. И за тях ли са предвидени обезщетения? При освобождаване на вече пенсионирани служители(веднъж получили пари при пенсиониране), които продължават да работят, пак ли обезщетения ще им изплатят? Не е прекалено нагло?
Или при освобождаване от едно място и прехвърляне на друго място, пак 20 заплати ли ще им заплатят?
Тия космически обезщетения при освобождаване от работа трябва да се премахнат. Дори това не е предвидено.
заплатите при пенсиониране са еднократни - откъдето си получил правото за пенсиониране оттам ти ги дават.
може да останеш на същата позиция, може да се прехвърлиш на друга, можеш да станеш пенсионер, а може да започнеш работа и на друго място. и не трябва да се смесват двете - пенсия + заплата. едното е за минало време, в което си работил и си внасял осигуровки, а другото е текущо.
за незаетите места трябва да се търси отговорност от преките ръководители.
Виж целия пост
# 16 008
По едно време не се ли направиха промени, че ако се пенсионираш, не може да останеш на работа в държавната администрация и трябва да напуснеш? След това е редно да се обяви конкурс за тези позиции.  Или е било само обсъждане?
Виж целия пост
# 16 009
Антон Кутев, депутат от ПБ, през 2022 плашеше така народонаселението...заради Газпром.
"Предстои много тежка зима. Тази зима ще става дума за човешки животи. И отоплението, и горивата, и цените, които следват от това - от горивата и газа следва цените на всичко останало." 2022г.
Тогава беше говорител на служебния кабинет на РР.

Да не би пък да излезе лош пророк за редовоното управление на неадеКватника.
Виж целия пост
# 16 010
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Така е, но нямаше общо с бюджета, а с газа. Да не забравяме, че тогава точно Урсула ни съветваше да намалим парното, да си купим одеяла и по-рядко да се къпем. Щом помните добре, трябва да си спомняте и това 🤷
Контекстът сега е различен и е смешна страшка, че ще умираме от глад заради този бюджет.
Ако все пак се случи, ще е заради Асен и Теменужка, управлявали в редовни кабинети с пълни правомощия да бюджетират, вземат заеми и лъжат за разходи и дефицити.
Виж целия пост
# 16 011
Да отговоря на съфорумеца с червен шрифт и ник, който не мога да изпиша- питанията ми бяха реторични.
Виж целия пост
# 16 012
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Така е, но нямаше общо с бюджета, а с газа. Да не забравяме, че тогава точно Урсула ни съветваше да намалим парното, да си купим одеяла и по-рядко да се къпем. Щом помните добре, трябва да си спомняте и това 🤷
Контекстът сега е различен и е смешна страшка, че ще умираме от глад заради този бюджет.
Ако все пак се случи, ще е заради Асен и Теменужка, управлявали в редовни кабинети с пълни правомощия да бюджетират, вземат заеми и лъжат за разходи и дефицити.
Че то Гълъб прави същото, че и по - зле даже. Справка - проектобюджета.
Виж целия пост
# 16 013
Гълъб още нищо не е направил. Докато другите двама вече ни накиснаха в сегашната каша.
Виж целия пост
# 16 014
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
сега пък нали ни подготвят за Виденовата зима ? неосъществени и неосъществими страшки.
Виж целия пост
# 16 015
Голям купон:

Държавни служители излизат на протест срещу "лобито на милионерите"
Основните им искания са свързани с доходите и задълженията им.

Основните искания на служителите са:

- премахване на Закона за държавния служител и всички наредби, свързани с него. Всички работници и служители трябва да са равни и да имат еднакви права и задължения;
- отмяна на съкращаване на перата за заплати и замразяване на доходите в ключовите за функционирането на държавата администрации;
- недопускане на съкращения в звената на администрацията без анализ на състоянието на всяка отделна структура;
- премахване на излишните и дублиращи се държавни структури като задължителна част от реална административна реформа.
Виж целия пост
# 16 016
Скрит текст:
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Така е, но нямаше общо с бюджета, а с газа. Да не забравяме, че тогава точно Урсула ни съветваше да намалим парното, да си купим одеяла и по-рядко да се къпем. Щом помните добре, трябва да си спомняте и това 🤷
Контекстът сега е различен и е смешна страшка, че ще умираме от глад заради този бюджет.
Ако все пак се случи, ще е заради Асен и Теменужка, управлявали в редовни кабинети с пълни правомощия да бюджетират, вземат заеми и лъжат за разходи и дефицити.
Че то Гълъб прави същото, че и по - зле даже. Справка - проектобюджета.
Не е излязло да е искал авансови плащания за 2027 год., но АВ и ТП опапаха парите, които трябваше да са в приходите за 2026 г. Част от дълга идва от там. От друга страна, тази промяна - 100% да се взема печалбата на държавните фирми води до намаляване печалбата им за следващи години, няма какво да инвестират, съответно има намаляване на приходната част. Едни такива дребни неща, които докато не се изчистят ще е трудно да има нормален/балансиран бюджет.
Виж целия пост
# 16 017
Скрит текст:
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Така е, но нямаше общо с бюджета, а с газа. Да не забравяме, че тогава точно Урсула ни съветваше да намалим парното, да си купим одеяла и по-рядко да се къпем. Щом помните добре, трябва да си спомняте и това 🤷
Контекстът сега е различен и е смешна страшка, че ще умираме от глад заради този бюджет.
Ако все пак се случи, ще е заради Асен и Теменужка, управлявали в редовни кабинети с пълни правомощия да бюджетират, вземат заеми и лъжат за разходи и дефицити.
Че то Гълъб прави същото, че и по - зле даже. Справка - проектобюджета.
Не е излязло да е искал авансови плащания за 2027 год., но АВ и ТП опапаха парите, които трябваше да са в приходите за 2026 г. Част от дълга идва от там. От друга страна, тази промяна - 100% да се взема печалбата на държавните фирми води до намаляване печалбата им за следващи години, няма какво да инвестират, съответно има намаляване на приходната част. Едни такива дребни неща, които докато не се изчистят ще е трудно да има нормален/балансиран бюджет.
но увеличава разходите. Защо?
Виж целия пост
# 16 018
Сега пък от глад и студ ще мрем. Опорка след опорка. Ако все пак го вярвате, обърнете се към виновниците - сглобковото правителство и това на Желязков. И най-вече към бившите финансови министри, които ни докараха дотук: Асен и Теменужка.


А това как ще мрем от глд и студ идваше точно от вас. Спомняме си 2022г.
Така е, но нямаше общо с бюджета, а с газа. Да не забравяме, че тогава точно Урсула ни съветваше да намалим парното, да си купим одеяла и по-рядко да се къпем. Щом помните добре, трябва да си спомняте и това 🤷
Точно тогава се сключи и договора с Боташ, направо ни бяха убедили, че цяла Европа се дави.
Виж целия пост
# 16 019
Той и Боташ ще се окаже "техническа грешка". Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия