Политиката на България - епизод осем

  • 349 466
  • 16 244
# 16 185
Услугата не се обработва електронно обаче. За нападжийските и кадастър съм сигурен
50% е много може би само за министерските в София е приложимо.
Виж целия пост
# 16 186
Радев обясни защо се прави по-бавно. Никито да не би да има подготвени всички законодателни промени, че от 1 август да съкрати хиляди хора? Аман от глупости. Да вземе за каже как е съкращавал хора. 

Като коментар към тези реформи в интервюта за медии като bTV и Eranova Николай Василев често подчертава, че при наличие на политическа воля съкращения в администрацията (между 15% и 30%) технически могат да бъдат гласувани и задействани „за три дни“.

 Изказвал се, че може да го направи за "три дни". Тогава как е бил министър четири години? Въртял е ключове ли?
Виж целия пост
# 16 187
Не спират тия технически грешки. 1,2,3, десетки..
Виж целия пост
# 16 188

Това е изказване на МВР министър.Този,който най-добре трябва да знае,че се борави с факти на такова ниво от управлението.Почти съм сигурна,че е учил право в МВР института.Аман от калинки и калинчовци.
Виж целия пост
# 16 189
Слухове, думи в пространството и нито един осъден.
Само смърт на пътя.
Виж целия пост
# 16 190
Ами съденето на маститите крадци не е като рязането на пенсии.
Слухове, думи в пространството и нито един осъден.
Само смърт на пътя.
Виж целия пост
# 16 191
Слухове, думи в пространството и нито един осъден.
Само смърт на пътя.

"По думите му вече били обобщени преписките, водени в МВР, свързани с кражбите в пътното строителство и пътните ремонти и са изпратени до и.ф. главен прокурор Ваня Стефанова".

https://www.mediapool.bg/demerdzhiev-zlite-ezitsi-govoryat-che-b … i-news384923.html
Виж целия пост
# 16 192
Бивш премиер? Гюров ще да е, няма кой друг Joy
Виж целия пост
# 16 193
Заявление, анализи, калибриране, технически грешки, слухове.
Тия кога ще излязат от предизоборната кампания ?
Виж целия пост
# 16 194
Радев обясни защо се прави по-бавно. Никито да не би да има подготвени всички законодателни промени, че от 1 август да съкрати хиляди хора? Аман от глупости. Да вземе за каже как е съкращавал хора.

Като коментар към тези реформи в интервюта за медии като bTV и Eranova Николай Василев често подчертава, че при наличие на политическа воля съкращения в администрацията (между 15% и 30%) технически могат да бъдат гласувани и задействани „за три дни“.

 Изказвал се, че може да го направи за "три дни". Тогава как е бил министър четири години? Въртял е ключове ли?

Мириел, аз въпреки, че съм гласоподавател на ГЕРБ съм добронамерена към ПБ, защото суверенът ги избра с огромно мнозинство - виждаш по постовете ми. Ето защо тази вечер изслушах внимателно Донев.
Това, което не ми направи добро впечатление е следното:

ТОЛ таксите ще бъдат субсидирани от държавата, разбирай от нас, данъкоплатците. Защо? Неговата версия е да не се вдигнат цените - но защо, по ягодите, ще се вдигат, след като петрола пада, а цените на превозвачите не падат? Едното за сметка на другото, нали така? Защо ние ще субсидираме частния бизнес на ТИР-овете?

Втори въпрос - какво става със субсидиите за тока? Нищо не се говори по този въпрос - още ли ще продължаваме ние, данъкоплатците, да плащаме за бизнеса? Това не беше засегнато, не съм чела бюджета и бих искала да зная какво е решението в бюджета? Има ли такова перо, или няма и ако има, защо го има?

Трето, защо не се правят реални съкращения в администрацията, а само незаети бройки? Какви толкова анализи трябват, при положение, че и самият Донев и неговите заместнички са били министри? Защо тази информация не е вече налична и все още трябва да се анализира, мисли, премисля?

Четвърто - Донев всъщност не каза, но то се подразбира, че наистина бюджетът отразява предишни политики от последните 5 години, в които той самият, а и РР са участвали в изпълнителната власт. От това, което чета, Шишков доста проекти е подписал, в т.ч. и за така обсъжданите мантинели. Ако Радев е имал против предишните бюджети, защо не им е налагал вето?

Редактирам, защото се сетих още едно, пето нещо - бордове, директори на болници няма да могат да взимат повече от президента. Методиката им предполагам включва и това, че болниците са частни дружества и към заплатите на ръководството влиза и това перо. ЗАЩО към заплатите на работещите там не влиза такова перо? Те си карат на държавните заплати и ДМС от Здравната каса. А къде са парите от частните операции и процедури, за които се плаща от застраховки и от неосигурени в т.ч. и чуждестранни пациенти, които плащат кеш, защо само ръководството си ги разпределя?

П.С. Четвъртият и петият въпроси не бяха зададени от Св. Иванов, водещия. Той за мен е пълна мижитурка и конформист, но не само той, а и неговият продуцент, който му говори в ухото и който следва да проверява всяка информация по време на интервюто и да му шепне неудобни въпроси, защото един журналист не може да знае всичко все пак. Да, ама не...и единият и другият са конформисти, а Св. Иванов демонстрира и мания за величие напоследък. Но това е друга тема.
Виж целия пост
# 16 195
Одитът на пенсиите и социалните помощи трябвало да е готов до октомври 2026 г.
https://www.24chasa.bg/biznes/article/23127326
И Петър Витанов от ПБ говори за това по bTV.
Виж целия пост
# 16 196
"Прекалено много"
300 евро. Sweat Smile
Виж целия пост
# 16 197
Просто кажете,че целта ви е да оберете средната класа ,и да не пипате олигархията.
Виж целия пост
# 16 198
Не спират тия технически грешки. 1,2,3, десетки..

то кой знае още колко, такива технически грешки ще излязат.
#мотика
Виж целия пост
# 16 199
Интересно е да се разбере коя дама ще получава % от всяка продадена винетка, че се налага поскъпването им. И другото - как борят галопираща инфлация като вдигат винетките? + 5 цента отгоре за превоз на стоките.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия