Политиката на България - епизод осем

  • 348 603
  • 16 195
# 16 170
страх когато работят, сега пък страшка, че няма да работят. Grinning
Виж целия пост
# 16 171
Ахахаха. Ще бием и цирка на Тръмп:

"Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че създава алтернатива на сегашното правителство. За всеки " министерски пост " в правителството в сянка ще се конкурират по двама-трима представители на партията.

Той обяви новия курс в Кюстендил, по време на среща на Национална академия "Новите умове"."
Виж целия пост
# 16 172
От провинцията, но ако бях в София щях да съм на площада. Е, нищо. Протестите тепърва предстоят, ще има за всички място.
ПП и ДБ не се включват в протеста, защото организаторът говори срещу тях. За съжаление и демократите са разцепени, но скоро ще трябва да работят заедно, искат или не.

За всички пишман протестиращи в тези жеги - направо съм в шок и ужас без майтап.
Отворете си ФБ страницата на Денят започва с Георги Любенов от вчера сутринта и вижте какво се лее под снимката с коментаторите в подкаста Капон и двама други. Хората си го харесват Радев и никакви големи протести не се задават на хоризонта.
Виж целия пост
# 16 173
Ох, то още по-смехотворно било.
Аз наивно реших, че всичко наред ще одитират, а то само пенсиите...

Дааа, бори олигархията определено.
Виж целия пост
# 16 174
Ох, то още по-смехотворно било.
Аз наивно реших, че всичко наред ще одитират, а то само пенсиите...

Дааа, бори олигархията определено.

Боклукчийският бос и крупен предприемач от бизнес орбитата на Ахмед Доган – Румен Гайтански, се обзаведе с два супер автомобила „Ферари“ на обща пазарна стойност от близо 1,5 милиона евро, макар да е подсъдим по аферата за кредита грабеж от 150 млн. лв., отпуснат на свързана с него фирма от държавната Българска банка за развитие (ББР) през 2019 .

Тук одит не трябва....Sunglasses
Виж целия пост
# 16 175
Днес сутринта в колата слушах едно интересно интервю на Николай Василев и го предлагам на аудиторията тук. Аз отчасти съм съгласна (отчасти само защото всичко това ще има доста сериозен социален отзвук), разбира се, той е много десен човек и реформите, които предлага са драстични. Но...това е положението, без да стигне ножа до кокала, няма как да се отстрани заразата.

П.С. Предлага освен 15000 незаети щатни бройки още 17000 реални съкращения в ДА. Каза, че самият той, когато е бил министър, е съкратил към 17000 реални бройки без никакъв сериозен отпор. Каза, че съкратените ще си намерят по-добра работа и ще са по-щастливи. За последното изречение не зная със сигурност, визирам хора на средна възраст, които трудно биха намерили реализация в добре платени частни фирми.

https://bnrnews.bg/main/post/495745/nikolay-vasilev-za-byudzheta … shte-edna-ostavka
Виж целия пост
# 16 176
Ахахаха. Ще бием и цирка на Тръмп:

"Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обяви, че създава алтернатива на сегашното правителство. За всеки " министерски пост " в правителството в сянка ще се конкурират по двама-трима представители на партията.

Той обяви новия курс в Кюстендил, по време на среща на Национална академия "Новите умове"."

Опозицията да прави правителство в сянка. Тази практика я знам от биографията на Маргарет Тачър. Не е нещо невиждано.
Виж целия пост
# 16 177
Радве нещо го объркаха ,няма да се радва на власт като Орбан и Вучич дълго време.Орбан отлетя,Вучич официално обяви оттегляне ,явно кораба майка доста е охъртяла и няма как да поддържа сателитите си вече.
За щастие на Радев има много коне с капаци в родината ,та успя да се класира,но дълго няма да успее да се задържи,лятото ще поотложи протестната вълна ,която се надига,но глупостта след глупост,която сътворяват и бъркат в джобовете на най-бедните,за да наваксат пръснатото за избора му ,бързо ще му одреже крилете и ще остане с едните си оплетени крака.
Колкото и да го защитавате,само ИТН може да се мери с него по нескопосани кадри и некадърност.
Лошото е ,че всички ще плащаме сметката заради едната проба ,дали все пак не е по хубаво със стари комунисти.
Виж целия пост
# 16 178
Днес сутринта в колата слушах едно интересно интервю на Николай Василев и го предлагам на аудиторията тук. Аз отчасти съм съгласна (отчасти само защото всичко това ще има доста сериозен социален отзвук), разбира се, той е много десен човек и реформите, които предлага са драстични. Но...това е положението, без да стигне ножа до кокала, няма как да се отстрани заразата.

П.С. Предлага освен 15000 незаети щатни бройки още 17000 реални съкращения в ДА. Каза, че самият той, когато е бил министър, е съкратил към 17000 реални бройки без никакъв сериозен отпор. Каза, че съкратените ще си намерят по-добра работа и ще са по-щастливи. За последното изречение не зная със сигурност, визирам хора на средна възраст, които трудно биха намерили реализация в добре платени частни фирми.

https://bnrnews.bg/main/post/495745/nikolay-vasilev-za-byudzheta … shte-edna-ostavka
Николай Василев и такива като него ни трябват. И то спешно. Ама получихме гълъбета, от които чеп за зеле не става.
Виж целия пост
# 16 179
Слави като ви го предложи Никито, пак не ви хареса май.
Виж целия пост
# 16 180
Каримански в 120 минути. Интересно усвояване на капиталовите разходи за 2026 до изборите в сравнение с миналата година. При действащ стар бюджет и удълженията. 156%, докато обичайно по това време са 20-30%. И не само.
Виж целия пост
# 16 181
Слави като ви го предложи Никито, пак не ви хареса май.
О, моля ти се, Слави ни предложи и онзи от центъра на София, преписвача. И шнорхела. Не ни харесва Слави, не Николай Василев. И се видя защо.
Виж целия пост
# 16 182
Николай Василев  е правил редукция в администрацията някъде 2001 година. И правете сметка колко години след това населението намалява, дигитализацията в ход, всичко компютъризирано, а щатовете  се раздували и раздували. Докога?
Виж целия пост
# 16 183
Никито малко пресилва нещата
А кажи къде да съкратим персонал? НАП, НОИ, РЗИ и АСП включваме ли ги в сметката?
Виж целия пост
# 16 184
Никито малко пресилва нещата
А кажи къде да съкратим персонал? НАП, НОИ, РЗИ и АСП включваме ли ги в сметката?

Навсякъде.
Работя е
Електронно с администрацията и лично и фирмено. В момента, в който се заяви електронно услуга и данните и приложенията за подпис се попълват автоматично. Всичката информация е налична и се обменя на момента.

И 50% да махнат няма да се усети.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия