С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 493
  • 737
# 300
Ако пълнолетен човек, без значение от пола, не може да се изпере, изглади и да си приготви нещо за ядене, къде са бляли родителите му?

Нищо не калява така както зарязването сам/сама в студентска квартира или първо жилище след изнасяне.
Ако има майки героини, които вместо да си гледат питието и сериала в петък вечер подреждат дрехите на вече голямото "дете" ами сами са си виновни.
Виж целия пост
# 301
Имах колега в университета, на когото майка му пращаше таратор в буркан.
Днес уж е самостоятелен, не живее с нея, но всяка седмица ѝ носи торба с дрехи да му ги пере и после минава да си ги прибере. Пъпната връв – изпрана, изгладена и грижливо сгъната.
Виж целия пост
# 302
Ако не сте надничали в темата за спестовните ССФ, отидете. Ще видите как се зараждат бъдещите свекърви и мамините муньовци (и муни). Laughing
Виж целия пост
# 303
ММ и свекър ми бяха избрали без мен полилей. Бъркаше ми в здравето, а след едно наводнение от комшиите падна върху масата. Надявах се да купим нов, но намерихме нова чашка. Мразех го Simple Smile Представям си, ако бяха купили без мен спалня! Всъщност какво да си представям, тогава и много избор нямаше. Но чувството, чувството...
Виж целия пост
# 304
Ако не сте надничали в темата за спестовните ССФ, отидете. Ще видите как се зараждат бъдещите свекърви и мамините муньовци (и муни). Laughing
Линк?, таз тема не съм я срещала.... явно не ходя в конкретния подфорум.
Виж целия пост
# 305
И аз искам линк. Поне да се науча да пестя, че толкова с ами широки пръстите...
Виж целия пост
# 306
Разстояние от 300 км, студент на общежитие.Една седмица той се прибира с торба пране, на другата майка и татко ходят, да изчистят и да занесат изпрани дрехи и чаршафи.Около общежитията има общ. перални.  Златното яйце има кола, купена от татко, поддържана от него, актовете ги поема мама. Да  не се лепят на досието на детето. Набор е на сина ми, на 22г. Родителите са най-обикновени хора, кажат филии с маргарин и купуват по една баничка за вечеря.
    Не че ще допусна, но не бих си простила да съм такъв родител. Не виждам как такъв младеж ще стане отговорен, самостоятелен. Това се възпитава в доста по-ранна възраст. Ремонтите и помощ за общежитие няма нищо общо.
Виж целия пост
# 307
И аз искам линк към темата, моля. 😊

Иначе, това за мен е инвалидизиране на млад човек, зорлем.

Като заживях с ММ, свекърва ми идва на гости и видяла работна риза, негова. Представете си, взела я да я пере у тях. ММ вечерта я търси, не можахме да я намерим. Реши, че я е забравил. На следващия ден му звъни майка му да му каже, че я е изпрала. Този ми ти кротък и благ човек тотално превъртя. От 10 години, че и повече живял сам, в казарма ходил. Тя била я взела, за да ни помогнела. Така не го бях виждала и може би до днес не съм. Тя никога повече не си позволи такива своеволия. Никога не идва без някой от нас да е в къщи, сяда на гости, не се бърка, не носи нищо, без да сме я помолили. Мина време и си каза, че е било страшно глупаво и се е стреснала за последващите отношения със сина си, а и дори ми благодари, че не съм го настроила срещу нея. Страшно глупаво беше наистина и тя се усети, ама .. пусто, да се наложи отначало. Ако обаче ММ си беше свикнал така от време оно, нямаше да стане такъв скандал и щеше да подмине ситуацията.
Виж целия пост
# 308
И аз искам линк към темата, моля. 😊

Иначе, това за мен е инвалидизиране на млад човек, зорлем.



Категория "Образование" подфорум "Набори" мисля, че "Студенти набор 2006" или нещо от сорта. Не е една тема. Много са. Хвърлих поглед.
А, неволята учи. Като останеш без чисти дрехи ще пуснеш пералня. Същото е и с готвенето и миенето на съдове.
Проблема е, че докато някой притичва да ти зареди съдомиялната и да ти сготви - ами че много ясно, че няма да си мръднеш пръстта.
После как така готованката няма да му слугува?! Че тя мама на друго не го е научила.
Виж целия пост
# 309
Ако не сте надничали в темата за спестовните ССФ, отидете. Ще видите как се зараждат бъдещите свекърви и мамините муньовци (и муни). Laughing

Тъкмо чета как синът на една много ѝ помагал като САМ нареждал по своите закачалки изпраните, изсушени и изгладени от нея дрехи.
Виж целия пост
# 310
Какъв е този зор да "инвалидизираш" млад мъж?
И да го направиш мамин мунчо.
Виж целия пост
# 311
Здравейте,на някой случвало ли му се е такова нещо и как го интерпретирате- да хвърлите дрехи в кофата за боклук и след вас свекървата да ги вземе и да ви каже- Взех дрехите..
 Как бихте реагирали. Аз се изненадах.
Виж целия пост
# 312
Разстояние от 300 км, студент на общежитие.Една седмица той се прибира с торба пране, на другата майка и татко ходят, да изчистят и да занесат изпрани дрехи и чаршафи.Около общежитията има общ. перални.  Златното яйце има кола, купена от татко, поддържана от него, актовете ги поема мама. Да  не се лепят на досието на детето. Набор е на сина ми, на 22г. Родителите са най-обикновени хора, кажат филии с маргарин и купуват по една баничка за вечеря.
    Не че ще допусна, но не бих си простила да съм такъв родител. Не виждам как такъв младеж ще стане отговорен, самостоятелен. Това се възпитава в доста по-ранна възраст. Ремонтите и помощ за общежитие няма нищо общо.
    Явно съчувствието към родителите не му е силната страна.
Виж целия пост
# 313
Всъщност аз от друга проектосвекърва се потресох, но... Много са, силни са!

Скрит текст:
Виж целия пост
# 314
Всъщност аз от друга проектосвекърва се потресох, но... Много са, силни са!

Скрит текст:
Мерси, ще чета с интерес.

Ариел, къде отиде в наборните теми? Синът ми е края на 2007-ма, но е студент и точно в набор 2006 пиша и чета, а там един пример за лигавщини не съм прочела, напротив. Повечето деца са студенти извън своя град или държава и се оправят сами и то доста добре като чета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия