С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 484
  • 737
# 465

Има една максима: "Ако искаш мир готви се за война".
Сега, аз съм много хард и изобщо не бих се вяснала, тя да обяснява на роднините каквото си ще, но наистина за удобството на идващите хора от провинцията бих се обадила на свекървата с ясен, спокоен и ведър тон:
"Да знаеш, че ние няма да присъстваме. Пък ти си кани когато и когото поискаш".
Точка.
Оттам нататък отговорността става нейна и като писнат роднините вече с чиста съвест може да кажете: "Ние казахме нещо. Ззщо не ви е информирала и тя си прави нещо друго не мога да знам".
Обаче, ако отидете се гответе за големи циркове. И няма да е виновна свекървата. А вие.
Сами си преценете.



Само че мъжът трябва да се обади, не тя, не те двамата, синът да се обади на майка си.
Виж целия пост
# 466
А, то всъщност станало ли е ясно дали свекървата очаква те да присъстват? Реално разговор с нея не е имало май.
За мен мъжът ти да и звънне - да изясни какво що и ако се окаже, че е включвала вас с бебето в плановете - една реакция. Обаче, ако се окаже, че събира роднини, за да се похвали с внуче и въобще не очаква да сте там - вече е друго. Та за мен - първо задължително се уточнете с мъжът ти какво ще правите, ако е вариант 1 и после той да си и звънне на нея.
Виж целия пост
# 467
Синът да се обади на майка си, но ако уважават другите роднини, могат да им звъннат и да кажат,.че това е събитие на свекървата, те с бебето няма да са там. И хората да си направят сметка дали да пътуват толкова много.
Виж целия пост
# 468
Това нали се сещаш какъв смут ще внесе в родата - веднага ще почнат всички да си звънят помежду си  и да се питат знаят ли нещо, да не са се скарали злодеидини със свекървата.

Колкото по-малко клюкини, толкова по-добре. Синът се разбира с мама си и организаторката да се оправя.
Виж целия пост
# 469
А щото след събитието хич няма да се случи, като те не присъстват. А ако Злодеида и мъжът и се разбират с тези хора, така ще си запазят отношенията с тях. Ако не пък да пускат билети за цирка....
Виж целия пост
# 470
Ама те не знаят кой  е поканен, едни са питали, я си представете ,че непоакнени питат и обясняват случки.
Само с нея.
Виж целия пост
# 471
Според мен тя след църквата ще каже: „Хайде сега да отидем вкъщи да го отпразнуваме! Аз съм организирала всичко, поканила съм гости.” И така ще бъдат поставени пред свършен факт.
Виж целия пост
# 472
Те не могат да са пред свършен факт, защото вече знаят за тази постановка.
Виж целия пост
# 473
И свекървата знае, че те вече знаят Imp
Виж целия пост
# 474
Сега вече е ясно. Но в началото може би точно затова не им е казала предварително — за да ги постави в такава ситуация.
А това, че тя знае вече, че те са информирани и не казват нищо….мълчанието често се приема като съгласие.
Виж целия пост
# 475
С мнението на Велуна , за мълчанието като знак за съгласие съм съгласна на 100%.
Виж целия пост
# 476
Едно време, младичка бях в болница. Имаше една там, новобранска гласеше, но все тая.  монолози : аз мама ,ще те отсрамя ,ще организирам,   ще, ще ... забравих вече, но нея не забравих. Рецитира,  гледах я, какво ми разбира  мозъка, но  и тогава бе нелепо. То е нейна грижа събитието, но как ги редеше...

Е, тази жена няма нищо общо със свекървата на Злодеида. Сама казваш, че си е била нейна грижа, не се е натискала да изземва ролята на родителите, тя е била родителят, може би и единствен.
Знаеш ли, стана ми тъжно, когато го прочетох. Не се знае дали жената не се е самосугестирала, ако я е било страх да не умре. Ето, син има да изпраща, новобранска да прави, не е време за боледуване и умиране...
С две думи – „Девойко мари хубава“, ама в майчински вариант.
Баща ми така описваше как ще си изпрати внука в първи клас, каква раница ще му купи... Ама не доживя.
Една съседка пак така „изпращаше“ на думи син абитуриент, също не доживя.
Наистина си била млада, нищо не видяла още, но сега, на тези ти години, би трябвало вече да се усещаш за някои неща от живота...
Виж целия пост
# 477
  Какво умиране, нищо такова. Тази дето пита кой ще ни даде пари е  едно към едно. Тя планира  театър да представя, за това го помня.  Къде отиде за умирачки.                                                                                                                                                                                                                     
Виж целия пост
# 478
Уточни се, моля, че нищо не се разбира. Цитираната от теб жена с новобранската за пари ли се е питала кой ще ѝ даде, или е изреждала как ще организира новобранската на сина си?
Виж целия пост
# 479
Мемето помниш ли, на една, стана вирусно преди време, сега пак се върти. Нахална, креслива, не можеш да я прекъснеш.
 Тази с новобранската бе същата като  държание. Не става въпрос за храната ,за повода, говоря за нахалство, за перчене, за театър, дето се готви да прави. За това, че е тя на първо място, разбира всичко, тя ще го отсрамва, с речи, дирижиране. Всъщност още тогава разбирах, че ще го засрамва това момче.
 Сега ясно ли  е.
 Свекървана на Злодеида има същото държание, тя знае ,тя решава ,никой друг няма значение.
 Това е общото. Дали е креслива и свекървата на Злодеида не знам ,може тихо да ги работи.
 И ако за 70 години не съм разбрала живота ,няма и да го разбера.
 Разбрала съм ,че всеки има право по негов начин да го живее, но няма право да налага начина си на друг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия