С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 496
  • 737
# 360
Злодеида, ТМ кога смята да се намеси относно "сарандисването" и поканите? Изумена съм!
Виж целия пост
# 361
Прекалено много се занимавате с нея и едни с други.  Най-добре изобщо не участвай в тия клюки, защото са точно такива - какво казала сестрата на мъжа ти, пък той на тебе. Отказвай  въобще да слушаш, казвай "Това са си техни работи" . Иначе накрая все ти ще излезеш виновна.

Голяма жена си, с опит и отгледано дете, мислех, че са ти ясни тия неща. Нещо си се объркала покрай раждането,  пускай покрай ушите всички тия сплетни. И свекървата можеш да я парираш много лесно...
Виж целия пост
# 362
Злодеида, ТМ кога смята да се намеси относно "сарандисването" и поканите? Изумена съм!
Още вчера направо побесня. Но аз го спрях да не и казва нищо.
Виж целия пост
# 363
Скрит текст:
Доколкото разбрах свекървата е настоявала за посещение по принцип, не за конкретен ден.
Точно за конкретен ден - Велик ден. Тогава и я посетиха, по нейни думи уж изненада.
Тя между другото организирала погачата на бебето. Без да знаем. Този обичай се наричал сарандисване. Нещо, което аз чух за първи път. Гости поканила, питка поръчала. В нейната къща щяло да е събитието. При котките. И ние разбрахме от едни от поканените гости. Стоим и гледаме сеир кога ще ни каже за плановете си.
Скрит текст:
На мен ми подхвърли, че изпрала чаршафчета и почистила кошарата от другото внуче ако се наложило да заспи малката в тях да било готово. Аз и казах, че в близките години няма да се наложи. И така... Като нямахме дете беше постоянно - защо нямаме. Сега като имаме защо го имаме като не живеем в тях за да го гледа тя. Като бях бременна приказваше, че ме чака да родя, че да гледа бебе и ако можела да кърми нямало да и трябвам. Сега приказки " Ади бабо да станеш на 6 месеца и вече да си при мен да не се налага да идвам тук аз". За справка от махането на звънеца до днес е дошла един път - вчера и от тогава съм с нерви и високо кръвно.
Ха Joy
Ами да си кани, да си празнува, нейна работа.
Пожелай ѝ приятно прекарване и си празнувай както намериш за добре.

И наистина – стой по-далече от клюки и клюкари. Гледай си живота, а по отношение на свекървата мини в режим "звъни си/правѝ си плановете/подскачай на един крак/..., не ми пречиш".
Виж целия пост
# 364
Ами ето точно това според мен не е правилно. Но явно е въпрос на манталитет, който уви, бидейки с една баба от Северозапада ми е много познат. Какъв сеир ще гледате? И защо, след като тези хора са ви се обадили мъжът ти не е звъннал на майка си да и каже - "Обадиха ми се хора, че ще идват на банкет, какво правиш?" А се обажда на сестра си...

Накрая ще отидете на банкета, който уж не искате,   и после ще четем оплаквания. Но няма лошо, хора така си изкарват целия живот в интриги и екшъни с роднини...
Виж целия пост
# 365
И защо го спря?
Виж целия пост
# 366
Аз не бих се обаждала на никого.
Някой си прави някакви планове за гости в неговия дом. Негова работа. Не е обсъждано с мен, следователно нямам ангажимент към тези планове и не ме интересуват.
Виж целия пост
# 367
Само че няма да стане така, нали? Ще си се състои въпросното сарандисване като стой та гледай, само негативна енергия ще се лее.
Виж целия пост
# 368
Само че няма да стане така, нали? Ще си се състои въпросното сарандисване като стой та гледай, само негативна енергия ще се лее.
Е, това вече зависи от Злодеида и мъжа ѝ. Те избират дали да играят по свирката на свекървата или по собствената си.
Виж целия пост
# 369
Леле, напомня ми свекървата на приятелка, която кръсти детето без тях и тя му стана кръстница. А не да нямаха планове да му направят кръщене. Както свекървата до този момент си вилнееше, така от случката прекратиха контакт за повече от 10 години. Сина ѝ всъщност го прекрати.
ЗЛОДЕИДА, знам, че е за ядосване, но аз бих се забавлявала. Ако при това положение имам близки сред гостите, естествено бебето ще присъства, заради тях, не за друго, особено, ако са отдалеч и идват специално. Но на свекървата няма да казвам нищо предварително и ден, два преди събитието ще кажа, че отиваме на почивка за 5 дни. Тогава вече ще е сеир Joy
Виж целия пост
# 370
Точно това е гадното.
Виж целия пост
# 371
Ако положението е "вече свирено" и до събитието остава малко време, не бих допуснала добронамерени хора да пътуват напразно отдалече, само защото са близки на свеки. НО напълно си давам сметка, че нахалните и настъпателни хора разчитат именно на това и като му размине на интелигентния човек - пак пробват.

Ха, и моята свекърва е въплъщение на "жена-врачанка", но нейните майка и сестра бяха друг тип хора.
Виж целия пост
# 372
Проблемът е на свекървата. След като сте имали планове за църква, значи това правите.
Освен ако не изберете да играете по свирката ѝ.
Но това ще бъде ваш съзнателен избор, за който тя не носи отговорност.
Виж целия пост
# 373
Зло, твоето е хем сърби, хем боли. Или режеш директно, или само се жалваш, търпейки цялата простотия.
Виж целия пост
# 374
Всеки си знае себе си, но ако съм аз, веднага бих се обадила на свекървата и бих и казала в прав текст че отменям събитието (гости и тн). Да даде списък на гостите, обаждате се и обяснявате, че е станало недоразумение. Отивате си на църква в избрана от вас, а не от нея дата и си действат по план. Само така ще се научи.

Всъщност, църквата съгласувана ли е като ден? Ако да, значи не е съвсем сама да го е организирала, а се е вмъкнала в организацията. Което пак е дразнещо, но е по-различно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия