С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 476
  • 737
# 540
Започнете ли да се сближавате с новата проекто снаха неминуемо ще стигнете до обсъждане на свекърите. Може да се стигне до интриги, казал-рекъл… Ама ти явно държиш да си много навътре и да участваш активно в динамиката на мъжовото ти семейство. То действието в Гераците беше преди век, ама още си битува по нашите ширини.
То нищо чудно накрая да се окаже, че тя просто има грешна представа за отношенията им и в един момент и другата снаха да започне да се оплаква от същите неща. Но аз лично бих я посъветвала да не се поддава на такива провокации и най-вече да не коментира свекърите пред нея. Никога не знаеш другият човек какъв е и дали после няма да използва казаното, за да се подмазва или да печели точки.
Виж целия пост
# 541
НИкъде не съм казала, че ще седна да говоря с нея точно за свекърите, какви са, що са и тн. Нито имам за цел да я "изплаша", нито да й се оплаквам, а ми се иска да имаме НОРМАЛНИ отношения с нея. Естествено, че да толкова години имам много какво да кажа по темата, както и за това какво е да си с моряк, но избирам да не го направя, за да може всеки САМ да си направи изводите. Не изопачавайте това, че имам желание да съм добронамерена с това, че ще започна да я настройвам против някого.
 
Започнете ли да се сближавате с новата проекто снаха неминуемо ще стигнете до обсъждане на свекърите. Може да се стигне до интриги, казал-рекъл… Ама ти явно държиш да си много навътре и да участваш активно в динамиката на мъжовото ти семейство. То действието в Гераците беше преди век, ама още си битува по нашите ширини.
То нищо чудно накрая да се окаже, че тя просто има грешна представа за отношенията им и в един момент и другата снаха да започне да се оплаква от същите неща. Но аз лично бих я посъветвала да не се поддава на такива провокации и най-вече да не коментира свекърите пред нея. Никога не знаеш другият човек какъв е и дали после няма да използва казаното, за да се подмазва или да печели точки.
Виж целия пост
# 542
Не знам какво разбираш под "нормални", но според мен заложѝ на "възпитани". Твоето разбиране за "нормални" може да е различно от нейното.
Виж целия пост
# 543
Новата проекто снаха и малкия син, който също е моряк, къде живеят?  Доколкото разбирам, било е просто запознанство при по-сериозна връзка. Или греша?
Виж целия пост
# 544
НИкъде не съм казала, че ще седна да говоря с нея точно за свекърите, какви са, що са и тн. Нито имам за цел да я "изплаша", нито да й се оплаквам, а ми се иска да имаме НОРМАЛНИ отношения с нея. Естествено, че да толкова години имам много какво да кажа по темата, както и за това какво е да си с моряк, но избирам да не го направя, за да може всеки САМ да си направи изводите. Не изопачавайте това, че имам желание да съм добронамерена с това, че ще започна да я настройвам против някого.
 
Започнете ли да се сближавате с новата проекто снаха неминуемо ще стигнете до обсъждане на свекърите. Може да се стигне до интриги, казал-рекъл… Ама ти явно държиш да си много навътре и да участваш активно в динамиката на мъжовото ти семейство. То действието в Гераците беше преди век, ама още си битува по нашите ширини.
То нищо чудно накрая да се окаже, че тя просто има грешна представа за отношенията им и в един момент и другата снаха да започне да се оплаква от същите неща. Но аз лично бих я посъветвала да не се поддава на такива провокации и най-вече да не коментира свекърите пред нея. Никога не знаеш другият човек какъв е и дали после няма да използва казаното, за да се подмазва или да печели точки.

Нямам предвид, че би тръгнала целенасочено да я настройваш или да й внушаваш негативно отношение. По-скоро имам предвид, че подобна тема е напълно възможно естествено да възникне от нейна страна в даден момент и тогава разговорът неусетно да премине в споделяне на лични впечатления и преживявания.

А истината е, че човек никога няма пълна яснота за чуждите взаимоотношения и е възможно част от представите ти да са изградени през собствената ти перспектива и личен опит. Именно затова според мен е важно да има известна дистанция и умереност в подобни разговори, независимо колко добронамерено са водени.

Лично аз смятам, че е по-здравословно темата за свекърите изобщо да не се превръща в предмет на комуникация помежду ви.
Виж целия пост
# 545
И двамата са оттук, но живеят в друг град. Отношенията им са от месец и малко може би. Всички сме наясно, че е твърде рано за каквито и да е изводи, точно затова ми бе странна реакцията на свекъра, като човек на логика както го определят, а не на емоции.

Новата проекто снаха и малкия син, който също е моряк, къде живеят?  Доколкото разбирам, било е просто запознанство при по-сериозна връзка. Или греша?
Виж целия пост
# 546
Добре де, на колко години беше мъжът ти, когато те заведе, и на колко е брат му днес? На какъв етап от живота?
Освен това не разбирам защо толкова преживяваш, че са попитали дали няма да се жени, когато е казал, че ще те води да се запознаете. Нормално е, много родители не искат да се запознават с временните гаджета на децата си, само с тези, с които се очаква някакво развитие във връзката.
И изобщо, така описан животът ти – ами ти нямаш никакви проблеми, освен отсъствието на мъжа ти, свързано с професията му. Знаеш ли колко снахи тук тихо си въздишат и направо ти завиждат?
Не се вкопчвай в минали работи и не търси под вола теле. Няма смисъл да си създаваш проблеми, каквито на практика нямаш.

ПП Видях. Мъжът ти е бил в първи курс в университета, когато те е завел. Ами, нормално е да не са били очаровани. Страх ги е било, че може да зареже ученето и да се отдаде на семеен живот.
А брат му вече е завършил, ако е учил изобщо, работи. Естествено, ситуацията е съвсем различна. Едно е първокурсник, друго е мъж, който си е взел хляба в ръцете.
Виж целия пост
# 547
И аз съм на горното мнение.
  Направи ми впечатление, че при първата среща ,се скарали къде да спят - на светърите на спалнята или ан вашата. Това означава ли ,че живеете в непосредствена близост, в дена къща на два етажа? И как така някой,без покана ,ще идва да спи на вашата спалня?!
   Изобщо ми идва прекалено раболепно твоето поведение спрямо фамилията на мъжа ти.  И акобащата е подтикнал синовете си да се качат на кораб, ако на теб това ти тежи, говори с мъжа си.
    Моят съпруг също работеше на кораб, механик е. Но малко след като забременях решихме ,че стига толкова. Слезе на брега, защото е изарстанла в моряшко семейство и знае какво означава липсата на баща.Сега се занимаваме с нещо коренно различно, в другия край на България. Баща му беше шеф на Параходството , но нищо не можеше да накара мъжът ми да си промени мнението.
Виж целия пост
# 548
За кораба със сигурност можеш да се сърдиш на мъжа си, ако изобщо искаш да се сърдиш на някого. Баща му може да му е намерил работата, да му е обяснил, че се изкарват добри пари и т.н., но в крайна сметка решението е на мъжа ти. А ти можеш спокойно да седнеш и да му кажеш, че този начин на живот не те устройва и че за едно семейство не са важни само парите, а и присъствието, подкрепата и времето заедно.
Виж целия пост
# 549
Защо на малкия син му е толкова важно как ще приемете приятелката му? Родителите му добре, ама ти? В крайна сметка той ще си живее с нея, не баща му или снаха му.  Единия брат търси одобрението на баща си, другия на цялата фамилия... Ти търсиш одобрението на човек, с който не си под един покрив и който ти самата не одобряваш... Сбъркана работа.
Защото, ако не бъркам, и малкият е по корабите и фактически няма да изкарва много време с нея. И особено ако не  е от този град и няма приятели, може да й е тегаво.
След години може да се радва мъжът й да го няма  много време - зълва ми си казваше "само пари да ми праща", на нея не й се работеше особено, обаче не я огря.
Виж целия пост
# 550
И аз съм на мнение, че нямаш сериозен проблем, а само се навиваш. Не с всеки може да си паснем и да сме топли приятели, а няма и нужда. Нали се държи учтиво? Няма нужда от друго, още повече, че с всички останали явно сте си ок.
Освен ако не ви се меси за разни неща? Но това би било съвсем различен проблем от това, което си описала като основна тревога.
Виж целия пост
# 551
Животът е прекалено кратък да ревнуваме дори свекърите си. 😅 Харесали са я повече или не, или са се запознали в по-подходящ момент, или вече имат опит с теб и не искат да допускат същите грешки - варианти бол и нито един от тях няма никакво значение. Помагат ли с детето? Помагат. Държат ли се възпитано (без обиди, епитети, опити за убийство, скандали, обуване на чужди чорапогащи, цъфване изневиделица у вас в неделя в 6:30 сутрин)? Да. По-студени били. Голям праз. Нали не си 24/7 с тях. Важното е мъжът ти да е топъл към теб.

Приятелят на сестрата на ММ също скоро се запозна за пръв път с моите свекъри. Те също го приеха много добре та чак овикаха ММ какъв симпатяга бил и можели да си говорят с него докато с ММ не можело. 😅 Ама ММ (който все пак е кръвното чадо) не ревнува от новото попълнение, че му е взело родителите 😀 Те и с мен в началото се отнесоха много положително като се запознавахме и през първата година. После като се оказа, че не раждам навреме и стана наопаки. Сега пък като родих и пак станах златна. По някое време нещо друго ще стане и пак ще мина на другия бряг и ще стана черна. Тяхна си работа. Аз не виждам смисъл да се ангажирам емоционално с тях чак толкова.
Виж целия пост
# 552
Аплодисменти, Гугъл! Човек, който познава себе си, няма нужда да се валидира непрекъснато, защото знае колко струва, така гледа на живота.
Виж целия пост
# 553
Били сте много млади, според мен също от там идва всичко.

За жененето - те и моите родители никога не са изгаряли от желание да ги запознавам с гаджета. Не е било лично към гаджето, а просто не са виждали смисъл да се запознават ако не е нещо сериозно.

Спането на едно легло…хора всякакви. Дядо беше много готин човек, ама за някои неща със закостеняло мислене, та преди да се оженим не сме спали заедно в тях, пък той боготвореше мъжа ми, просто човекът си е имал някакви негови разбирания и на 80 години нямаше как да му променям мисленето.

В общи линии, не бих се тюхкала много по въпроса. За свекърите винаги едната снаха ще е по-близка. При нас съм аз, а проектоснахата е много готина и свекървата ми много я харесва, просто с мен може повече да си разказва и да се оплаква. Grinning
Виж целия пост
# 554
От месец и половина гаджета, докато братът на мъжа ти ходи и на плавания... За сега тази връзка не е кой знае колко стабилна. Не че това те засяга наистина, особено пък и, щом живеят в друг град.  Та чак пък да трябва ти и родителите му да я одобрявате - това не ми прозвуча много добре от страна на този брат. Той ще си живее с нея, той да си я одобрява. Не бих искала мъжът ми да се държи така спрямо мен - да гледа дали близките му ме одобряват и това да му влияе.
А родителите му - те може да се надяват да се задоми вече, разбираемо е да приветстват новината за сериозна приятелка.

Хубавото е, че свекърва ти наистина ти помага, а ето, че и свекърът обича детето и иска да го вижда. И с теб свекърът се чува без проблем. Значи не са ви лоши отношенията, ама изобщо.
Доколкото ти е възможно, не си ги слагай на сърце тези неща, само от полза ще ти бъде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия