С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 470
  • 737
# 615
То пък оставаше и ядене да няма, тая свекърва съвсем ще се изложи пред хората…
Виж целия пост
# 616
Не си го представям аз да го направя, не би ми минало през ума. Но да разигравам панаирите с обяснение на гостите, че всъщност изобщо не са желани гости и че плащам за масрафа им от не май къде заради шашавата си свекърва - ай нема нужда. Синът ѝ да се оправя с нея на тази тема насаме. Имайте малко милост към бебето... На 40-тия му ден циркове баш!
Ами това ми бяха думите към мъжа ми - на 40тия ден на детето ми няма да правя циркове да разваля деня си.
Виж целия пост
# 617
Ако бях аз бебето на 40 дни нямаше да го влача на никакви сбирки, с никакви чужди хора. Никакъв шанс. Тя да си кани който си иска и да им показва снимки.
Виж целия пост
# 618
Сина е трябвало да каже на майка си, като си е канила гости, да сервира каквото тя е решила, напазарувала, сготвила и сервирала
Виж целия пост
# 619
Хубаво ще е да няма нищо. Гостите знаят кой ги е поканил.
Виж целия пост
# 620
Злодеида, един непоискан съвет от мен. Ако сте в къща и времето е хубаво, организирай гостите да седнат на двора. Хем е по-добре за детето. Постои половин-един час с количката, през това време да си вземат питка с мед и сладки, да му е сладък живота и ти и бебето си тръгвате. Мъжът ти да се оправя и с майка си и с гостите си.
За мен е по-добре цялата тази рода накуп за един час, отколкото всяка седмица някой от тях да се изсипва на гости. И логистично и финансово е по-уморително.
Виж целия пост
# 621
Хубаво ще е да няма нищо. Гостите знаят кой ги в поканил.
Това вече ми идва прекалено, съжалявам. Изяснете се овреме и не се излагайте като циркаджии пред хората. От дълъг път ще дойдат, отпуска са си взели, 80 годишна баба ще водят! Толкова пък да не можете по една супа и мусака да им сложите, не празнично меню. Егати!
Освен това се кани за бебето, не за друг!
Виж целия пост
# 622
При нас е с дебели маси,  дали понуда/питка/ или както там  е прието другаде, то си е един  и същ ритуал.., според вярващи и не,  повече църковно или гражданско. И не знам кое  е повече скандал - да кажат, че мама кани и не ги е питала, но са поели празника заради роднините или на празна маса хора от път и гладни, вероятно и с преспиване, къде ще е, кога ще  е.
 Аз бих адмирирала свекито, ако си приеме цялото чудо сама, решила ,приела гости, помолила за бебето да се покаже, за това са дошли.
 Ама да се изхлузва след целия цирк...ромска работа ,пък вие си го помислете с другата дума.

Правилно я определих какъв типаж  е - от кой ще ни даде пари е .
 Оплита конците и се измъква, да ги оправя друг.
Виж целия пост
# 623
Който е канил гости, той да поеме грижата за почерпката. Бабата ги е поканила, бабата да си бере гайлето.
Виж целия пост
# 624
Скрит текст:
Не си го представям аз да го направя, не би ми минало през ума. Но да разигравам панаирите с обяснение на гостите, че всъщност изобщо не са желани гости и че плащам за масрафа им от не май къде заради шашавата си свекърва - ай нема нужда. Синът ѝ да се оправя с нея на тази тема насаме. Имайте малко милост към бебето... На 40-тия му ден циркове баш!
Ами това ми бяха думите към мъжа ми - на 40тия ден на детето ми няма да правя циркове да разваля деня си и да правя сеири пред хората, които с мерак са дошли и нямат идея, че майка ти е ненормална.
За масрафа - когато и казах, че зная за плановете и тя се стъписа "не съм канила никой, хората ме питат кога може да видят бебето и аз им казах ами ще попитам снахата дали може на 40то да дойдете". Казах и че тези номера няма да минават и оттук нататък ако иска да сме в нормални отношения да ме пита за всичко.
На следващия ден звънна на сина си да попита цитирам " Сине какво ще правим в неделя, хората ще дойдат, а вие не казвате нищо. Аз сега ще поръчам една погача, а другото каквото си решите вие". Аз през цялото време слушам се смея с глас и тя каза "да не се меся донесете си каквото решите". Долни манипулации.
Скрит текст:
За това казвам от мен сладки, защото с такова се черпи, престой 30 мин и си тръгвам с бебето, а моят ще се оправи с майка си. Ще каже пред всички, че оттук нататък ако има събития той ще е човека който ще кани и ще се обажда, защото сега сме научили в последния момент за организацията. Всичко ще се каже с нормален тон без скандали. А на нея ще и е за пръв и последен път това своеволие.

Ееее, тая е виртуоз. Ми сега?  То нито да държите хората гладни, нито да се харчосвате за банкет.

Но не разбрах защо ти си и се обаждала да кажеш, че знаете за плановете, нали щеше със сина си да се оправя.
Виж целия пост
# 625
Хубаво ще е да няма нищо. Гостите знаят кой ги в поканил.
Това вече ми идва прекалено, съжалявам. Изяснете се овреме и не се излагайте като циркаджии пред хората. От дълъг път ще дойдат, отпуска са си взели, 80 годишна баба ще водят! Толкова пък да не можете по една супа и мусака да им сложите, не празнично меню. Егати!
Освен това се кани за бебето, не за друг!
Не се излагат те, а свекървата.
Виж целия пост
# 626
И на мен отначало не ми се стори добра идеята да оставят масата празна, но може би не е така. При създалото се положение май остава единствената алтернатива свекървата да се изложи яко. Знаят кой ги е поканил, а като дойдат на масата ще има само питка, а ЗЛОДЕИДА ще донесе с нея сладките ще стане ясно на всички какви ги е надробила свекървата, без дори да се коментира. А тя ще е потънала в земята.
Не върви, само заради възрастната жена, която и път ще бие на всичко отгоре
Виж целия пост
# 627
Да правят каквото искат наистина. Аз ако го бях направила с приятелките ми пак само питка и сладки щеше да има както е обичаят (за който аз научих сега).
Виж целия пост
# 628
Хубаво ще е да няма нищо. Гостите знаят кой ги в поканил.
Това вече ми идва прекалено, съжалявам. Изяснете се овреме и не се излагайте като циркаджии пред хората. От дълъг път ще дойдат, отпуска са си взели, 80 годишна баба ще водят! Толкова пък да не можете по една супа и мусака да им сложите, не празнично меню. Егати!
Освен това се кани за бебето, не за друг!
Не се излагат те, а свекървата.
Циркът стана общ.
Виж целия пост
# 629
А тя ще е потънала в земята.

Съмнявам се. Такива срама нямат. По-вероятно е да използва случая да се оплаче пред родата от син и снаха (най-вече).


А че ще е цирк, цирк ще е. И то пълен. Въпрос на манталитет – както в някои райони на страната няма сватба без бой, така и в други няма роднинско събиране без циркови изпълнения от свекървата и снахата.
Ама като гледам, и Злодеида не се дърпа. Наслаждава се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия