С какво ви дразнят свекървите? – 172

  • 27 471
  • 737
# 630
Родата си взе отпуска, ще бие път и морна ще седне на хляб и сладки:joy:
След като от седмици вече знаете.
И за подаръци подходящи питаха и се надяват да да празненство, а ще получат селски цирк.  Joy

Снаха и свекърва ще се надцакват показно.
Йес.
Топ представление ще е.
Виж целия пост
# 631
Да, благодарение на свекървата сигурно ще е топ представление. А родата да са се чукнали по главите откъде накъде бабата ще кани, а не родителите?
Виж целия пост
# 632
Как Сийке, умирам си от кеф, толкова да се наслаждавам.
Аз какво трябва да направя, че родата на свекърва ми си е взела отпуск и ще бият път по нейна покана? Да и изчистя къщата и да запретна ръкави да готвя и слагам и вдигам или да ги водя 20 човека на ресторант? Ако съм имала възможност за такива банкети щях да направя на някакъв етап, но нито имам пари, нито желание.
Виж целия пост
# 633
Честно, не мога да повярвам какво чета в коментарите на Злодеида.

Съжалявам, но и снаха, и свекърва да се правят на интересни една пред друга.... По-добре да нямало нищо за ядене? Ами защо спря мъжа ти да говори с майка си? А, да, сеир да има. И това от възрастни хора, вече и родители. Да бият толкова път хора, че и 80-годишна жена и накрая за какво? Наистина не проумявам. Свекито, че не е на център, ясно, но почвам да се чудя останалите дали не са по-зле и от нея. За мен това всичкото е излишна постановка и накрая като нищо не само свекито да се изложи.

Само за справка, детето ми на 6 месеца и 2 дни не е имало ни погача, ни нищо, защото на 40-я му ден беше студено и даже и на църква не отидохме с баща му. Пък доживя до 6 месеца, да ми е жив и здрав.

Ако на мен ми се беше случила тази ситуация, щях аз да съм вдигнала скандал на свекито, а щом мъжът е искал, щях да го оставя той да го направи, а може и аз да се бях присъединила към него. Бих казала категорично, че няма да присъствам с бебето и да не бият толкова път хората. Честно казано щеше да ми е съвестно заради тях.
Виж целия пост
# 634
Именно, защото ми е съвестно ще заведа детето.
Виж целия пост
# 635
Злодеида, извинявай, но ти се храниш с тези клюки. Необходими са ти по някакъв начин. Свекърва ти е самотна жена, която иска да е значима. Защо участваш в тази простотия, когато си имаш къща?
Виж целия пост
# 636
Ти нямаш задължения към чужди гости.
Свекървата си е организирала театър, да си участва.
Виж целия пост
# 637
Динчо и какво като имам? Да ги извикам вкъщи ли? Аз казах, че всички са добре дошли като ходят към морето да минат да видят бебето. Възможност за 20 човека нямам, нито място.
Ти нямаш задължения към чужди гости.
Свекървата си е организирала театър, да си участва.
Именно. За това не разбирам защо върху мен се прехвърля вината, че хората от път ще дойдат и няма да има за ядене или пък, че не съм им звъннала да им кажа да не идват. Аз какво общо имам и защо се очаква от мен да участвам. Малко ли е да взема сладки и отида с детето?
Виж целия пост
# 638
Вместо Злодеида ще отговоря- участва в този цирк защото е отговорен и възпитан човек. От уважение, което свекърва и не притежава.
Виж целия пост
# 639
И пак да попитам - ТМ сливи ли има в устата си да оправи навреме проблема? Сякаш не става въпрос за неговото дете! И неговата майка... Та ще чакате да се съберат родата да ви гледат сеира!
Виж целия пост
# 640
Не се нахвърляйте, дами, Злодеида споделя тук за ситуацията, а ще си постъпи както реши. Това си е нейно право. Може да дискутираме, но някои коментари са доста крайни и осъждащи.
Виж целия пост
# 641
И пак да попитам - ТМ сливи ли има в устата си да оправи навреме проблема? Сякаш не става въпрос за неговото дете! И неговата майка...
Аз пак казвам виновна съм, че го спрях да и вдигне скандал, но той не може нормално да говори с нея. Аз скандали не мога да  понеса.
Виж целия пост
# 642
Скрит текст:
Динчо и какво като имам? Да ги извикам вкъщи ли? Аз казах, че всички са добре дошли като ходят към морето да минат да видят бебето. Възможност за 20 човека нямам, нито място.
Ти нямаш задължения към чужди гости.
Свекървата си е организирала театър, да си участва.
Именно. За това не разбирам защо върху мен се прехвърля вината, че хората от път ще дойдат и няма да има за ядене или пък, че не съм им звъннала да им кажа да не идват. Аз какво общо имам и защо се очаква от мен да участвам. Малко ли е да взема сладки и отида с детето?
За мен не само че нямаш задължение да участваш, но и е грешка да участваш в този цирк.
Тя си е поканила нейни роднини в нейния дом. Ако ми се обади, бих  пожелала с усмивка "приятно прекарване" и дотам. Не бих вдигала скандали. И не бих участвала.
По-рано беше казала, че свекърва ти ви прави такъв номер за втори път. Прави го за втори, защото първият път е минал. След време ще го направи за трети път, защото вторият минава.
Ти беше по английски, нали? Ситуацията е "... fool me twice...".
Виж целия пост
# 643
Така е, но първият път още не я познавах. Беше преди години. Явно сега си търси поводи да си види родата. Така мисля аз.
Виж целия пост
# 644
С чужда пита помен прави е цялата ситуация. В случая — с чужда погача.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия