Дългото чакане след трансфер - тема 122

  • 23 294
  • 689
# 675
Semirra, и това не е съвсем коректно. Реално таймиращата на мен ми беше в събота да речем, овулацията ми настъпи в понеделнк (не в неделя). Приемах прогестерон от понеделник сутринта до петък (5 пълни дена) и направихме биопсията в събота (като преди това сложих сутрешната доза прогестерон). Поне това беше вземането на биопсиите и ми казаха, че ще направим същото за самия трансфер. Подозирам, че това е и стандартният, защото не виждам защо да проверяват нещо друго.
Виж целия пост
# 676
Може би не беше зле да уточня мерните единици Simple Smile
Това казва чата:
Прогестерон 1.9 nmol/L (≈ 0.6 ng/mL) – отлична стойност за сутринта преди таймиращата инжекция. Показва, че прогестеронът все още не се е покачил.
LH 22 mIU/mL – съответства на започващ LH пик, което е честа причина да се постави тригерът точно в този ден.
Естрадиол 1099 pmol/L – напълно съвместим със зрял фоликул.
Виж целия пост
# 677
Avi_ важно е да се уточняват мерните единици, за да се избегнат неразбирателства. Моят коментар беше относно ng/mL. Така нещата стоят по различен начин. Прогестерона е добре.
Виж целия пост
# 678
Да Ру, странно ми беше и на мен, защото нали уж са средно 36ч. след инжекция за овулацията, но явно това е стандартният протокол. Такъв беше при моя единствен ЗЕТ.
Виж целия пост
# 679
Ами не знам от къде идва разминаването. Ние таймирахме тогава на фоликул 18 мм и лигавица 10 мм. Казаха ми да започна поставянето на прогестерона от 2 дена след таймиращата (не на следващият) и от там борихме 5 пълни дена и направихме биопсията на 6тият.
Виж целия пост
# 680
Това с прогестерона и как и от кога се брои мен лично винаги ме обърква. Имала съм два пъти ЗЕТ и двата пъти всичко беше каша..
Виж целия пост
# 681
При мен на стимулирания ЗЕТ започвах утрогестан вечерта и на следващия ден сутринта включвах и пролутекс. На 5ти ден от поставянето на пролутекс ми беше трансфера на 5 дневен. На ЕЦ, сложих таймиращата преди обед (LH, прогестерон и Естрадиол пусках, при LH 50 съм я сложила), на следващия ден беше овулация и започнах утрогестан пак вечерта. От следващия ден броях 5 дни и на 5тия ми беше трансфера.
Виж целия пост
# 682
Момичета, някоя правила ли е ЗЕТ на ест цикъл при Станулов? Имам 4 ембриона в клиниката, но се чудя дали да не се местя при друг доктор. Ще настоявам за ЗЕТ на естествен цикъл, но почнах много да се съмнявам в него и не знам дали има смисъл да си гърмя шансовете…
Виж целия пост
# 683
Момичета, някоя правила ли е ЗЕТ на ест цикъл при Станулов? Имам 4 ембриона в клиниката, но се чудя дали да не се местя при друг доктор. Ще настоявам за ЗЕТ на естествен цикъл, но почнах много да се съмнявам в него и не знам дали има смисъл да си гърмя шансовете…

Бихте ли споделили какви са ви съмненията?
Виж целия пост
# 684
Аз не съм правила на ЕЦ при него, само СЕТ съм имала, но беше изключително леко и безболезнено, за разлика от другите ми трансфери, които ми прави д-р М@тев, където ми се ревеше още от предния ден..
Виж целия пост
# 685
Имам 2 на стимулиран и 1 на ест.цикъл при него. Той е привърженик на стимулирания, но при неуспех от поне един ЗЕТ стимулиран е склонен за естествен. Аз се обривах от естрофема, отделно при естествен направих по-добра лигавица.
Самият трансфер, според мен, няма много значение кой ще ви го направи. Това го бях коментирала с един лекар пак с идеята за местене на ембриони. Каза ми, че няма смисъл, да си направя трансферите и ако се стигне до нова стимулация, тогава да му мисля.
Виж целия пост
# 686
По принцип няма данни ЗЕТ на ест. цикъл да е по-успешен от ЗЕТ на модифициран. Да, спестяват се лекарствата, но ето, при мен, при опит за ЗЕТ на ест. цикъл, се оказа твърде късна овулация, много кратка лутеална фаза(5-6 дни за имплантация) и отложихме трансфера. Въпреки таймиращата.

И аз не искам да пия лекарства, но следващият ми опит за ЗЕТ ще е на модифициран цикъл, каквото беше и предложението на лекаря ми.
Та, исках да кажа, че липсата на имплантация не е от вида ЗЕТ. Проверете другите неща: имунология, маточна среда, качество на ембриони.

 
Имам 2 на стимулиран и 1 на ест.цикъл при него. Той е привърженик на стимулирания, но при неуспех от поне един ЗЕТ стимулиран е склонен за естествен. Аз се обривах от естрофема, отделно при естествен направих по-добра лигавица.
Самият трансфер, според мен, няма много значение кой ще ви го направи. Това го бях коментирала с един лекар пак с идеята за местене на ембриони. Каза ми, че няма смисъл, да си направя трансферите и ако се стигне до нова стимулация, тогава да му мисля.
Виж целия пост
# 687
Иначе при мен, единствено на ЗЕТ на ЕЦ имаше имплантация, но трябва всичко друго да е бетон. За съжаление, нашия ембрион спря развитие на ЧХГ 150 😞
Виж целия пост
# 688
Здравейте мили дами,
Да се включа и аз в чакането...3ти ден след ФТ на 3 дневен ембрион...имам чувството, че ще се побъркам до теста...стискам палци на всички нас да видим така мечтаните две чертички! Да споделя също, че ме боли кръстът и нямам никаква енергия...може и от жегата да е, но знам ли...
Виж целия пост
# 689
Здравейте мили дами,
Да се включа и аз в чакането...3ти ден след ФТ на 3 дневен ембрион...имам чувството, че ще се побъркам до теста...стискам палци на всички нас да видим така мечтаните две чертички! Да споделя също, че ме боли кръстът и нямам никаква енергия...може и от жегата да е, но знам ли...
Стискаме палци всичко да бъде наред 🙏❤️
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия