Парфюмни размисли и страсти - 302

  • 40 171
  • 596
# 585
Имам 2те Womanity на Мюглер.
За съжаление, за мен на новата версия и липсва дълбочина. Ароматът е много близък, но е по-плосък. Липсва му плътност.
Все пак аз си използвам него в ежедневието.
Старата формула съм си я оставила за по-специални случаи.
Новата 100% е купувана от Нотино, обаче за старата съвсем забравих дали пак беше от там или от някъде другаде.
Замислих се… те и репликите често са много близки до оригинала. Понякога неразличими. Какво плащаме тогава? Реформулиран аромат ми прозвуча, като …. измама.
Виж целия пост
# 586
За мен, един реформулиран  парфюм, въобще не трябва да носи оригиналното си име, защото не е същия аромат. Това си е чист вид измама, вид менте, което ти продават официално.
Виж целия пост
# 587
Нещо ново 🙂

Виж целия пост
# 588
Имам 2те Womanity на Мюглер.
За съжаление, за мен на новата версия и липсва дълбочина. Ароматът е много близък, но е по-плосък. Липсва му плътност.
Все пак аз си използвам него в ежедневието.
Старата формула съм си я оставила за по-специални случаи.
Новата 100% е купувана от Нотино, обаче за старата съвсем забравих дали пак беше от там или от някъде другаде.
Замислих се… те и репликите често са много близки до оригинала. Понякога неразличими. Какво плащаме тогава? Реформулиран аромат ми прозвуча, като …. измама.

Принципно е така и съм съгласна.
Тук има много, много по-запознати от мен, но ако не се лъжа, много парфюми са реформулирани, заради нови изисквания и регулации на съставките.
Демек, "ето ви новия аромат, според новите изисквания". Confused
Не знам дали се отнася за всички парфюми и конкретно за Womanity.
Виж целия пост
# 589
За мен, един реформулиран  парфюм, въобще не трябва да носи оригиналното си име, защото не е същия аромат. Това си е чист вид измама, вид менте, което ти продават официално.
И аз така мисля. Някак не е честно, искам да се върна към същия аромат след години, а получавам нещо друго. И се чудя, носът ми ли не е наред, или халюцинирам спомени.
Виж целия пост
# 590
За мен, един реформулиран  парфюм, въобще не трябва да носи оригиналното си име, защото не е същия аромат. Това си е чист вид измама, вид менте, което ти продават официално.
И аз така мисля. Някак не е честно, искам да се върна към същия аромат след години, а получавам нещо друго. И се чудя, носът ми ли не е наред, или халюцинирам спомени.
Имаме такава драма с парфюма на мъжа ми. Оказа се реформулиран ... и някак нищо общо с това дето е "неговото"
Виж целия пост
# 591
За мен между старата и реформулираната версия на Womanity (имам ги и двете) разликата не е фрапантна, просто новата е по-малко солена и малко по-сладка но по отношение на трайност и сияж разлика няма.
Виж целия пост
# 592
Точно заради тази една единствена понякога нотка , купуваме оригинали !
Виж целия пост
# 593
Точно заради тази една единствена понякога нотка , купуваме оригинали !
Не искам да споря, но как така ще купите оригинал, ако той вече не е наличен? Реформулираните парфюми не са имитации. Може да се каже, че са осъвременени версии на оригинала и е нормално да има някаква разлика.
Виж целия пост
# 594
За мен, един реформулиран  парфюм, въобще не трябва да носи оригиналното си име, защото не е същия аромат. Това си е чист вид измама, вид менте, което ти продават официално.
И аз така мисля. Някак не е честно, искам да се върна към същия аромат след години, а получавам нещо друго. И се чудя, носът ми ли не е наред, или халюцинирам спомени.

Аз мисля, че реформулираните парфюми не са толкова различни, защото ние също се променяме, възприятията ни се променят, парфюмния опит също е различен и се получава малко *Жалба за младост* работата.
Особено при високия клас парфюми, където във всяка партида има разлика, супер минимална, но я има, защото климатичните условия през годините не са еднакви.

Имам опит с Womanity, Cinema, Samsara, Carnal Flower, Mandarine Basilic.
Ами не са толкова различни новите версии
Виж целия пост
# 595
Аз например бях колкото предпазлива, толкова и любопитна относно новия MFK APOM. Разликата се оказа минимална (за моя радост), а удоволствието от това отново да имам най-любимия ми парфюм - неописуемо!
Виж целия пост
# 596
То когато са реформулирани пише новите съставки, така че се знае какво се купува - нали така?
Иначе според мен миризмата се променя върху нас, защото и миризмата на нашето тяло се променя с годините.
Примерно любимият ми Контрадикшън това е последната ми стотица - не е вече онова, което ме хвърляше в джаза.
Променила съм се аз най-вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия