Пазарът на недвижими имоти в БЪЛГАРИЯ, какво се случва реално-тема 97

  • 26 508
  • 756
# 495
Брокерите не ги мисля аз, повечето са за малко,а тези,които са отдавна,вече си имат изградена клиентела и могат да правят сделки само между вече изградени контакти. Примерно ако се появи нещо подпазарно или нещо с малко предлагане.
При миналата криза брокерите се преоринтираха към наеми, а сега очаквам засилен интерес към наемите. Първо,несигурност в работен план,второ - очаквания за спад в цените на имотите за покупка и изчакване, трето - напън за връщане по офисите от страна на работодателите, а доста хора се преместиха през 2020г.Така че на когото му се работи,ще преживее и това.
Виж целия пост
# 496
Наемите обаче изостават много на фона всичко друго, което се покачва: труд, материали, обзавеждане, придобиване на самия имот. По мои наблюдения, като че ли потреблението се свива и по-бавно се отдава, за подобаващо сериозен  ръст на наемите можем само да мечтаем към момента. Да, уж по трудно достъпни ще станат имотите за покупка и щяло да расте потреблението при наемите, но нещо не се случва.
Виж целия пост
# 497
Нормално, нали осъзнавате, че всеки ден излизат нови квартири на пазара, но хората са ограничен ресурс.
Виж целия пост
# 498
Те не са минали и пет  месеца от еврото , каква промяна да има освен надценените имоти да се приземяват към реалността и някой друг зашеметен спекулант да не спи нощно време.
Този процес за  наеми  отнема поне пет ,десет години на масово обедняване на средната класа, става с различна скорост за различни региони. Плюс колкото по привлекателни са наемите толкова повече празни апартаменти се пускат и подтискат цените.
Виж целия пост
# 499
сега очаквам засилен интерес към наемите.
Нали четохте, че оня ден на матурите се явили 53,000 ученици. Това са хората, които постъпват на пазара на труда тази година, ще създават семейства, ще им трябват жилища. А са починали над 100,000 души. И какъв е баланса? Колко нови жилища трябват - независимо дали под наем или за закупуване?
Може би за непалците, или за французите и германците, които пристигали с децата и багажа си на тълпи на летището, че да имигрират в България?
Виж целия пост
# 500
Това на всички е ясно...
Само едно нещо не е ясно.
Така или иначе идва Армагедон.
Тогава аджеба, защо чакате срив, за да купите НИ- който така или иначе (според вашата логика) ще е като да си купиш фабрика на 8 .9 .1944?
Виж целия пост
# 501
Е, Крис, тези деца в 21 век се предполага, че ще следват.
Виж целия пост
# 502
Така или иначе идва Армагедон.
Тогава аджеба, защо чакате срив, за да купите НИ- който така или иначе (според вашата логика) ще е като да си купиш фабрика на 8 .9 .1944?

Не помня някой да е казвал, че иска да купува предапокалиптично. Единствено Евлоги има някакви нужди, но не е ясно какви. Аз лично съм си презадоволил нуждите и правя краткосрочни спекулативни сделки.
Опонирането е много слабо. Когато насреща ти изязат истински и неоспорими факти и аргументи, след като не може да се аргументираш, насочваш посоката на разговора към лични цели и желания, при това измислени. Какво значение има какви са целите на единични бройки хора за пазара на имоти?
Виж целия пост
# 503
Е, Крис, тези деца в 21 век се предполага, че ще следват.

Напълно съгласен съм с теб. И като се има в предвид, че голяма част от тях отиват да следват в чужбина и си остават и там да живеят след това, бройката наистина е по малка. А и с тези модерни взаимотношения, в които семейства се създават все по малко, голяма част от тях си живеят и с родителите си.
Виж целия пост
# 504
Не берете грижа, родителите им са подсигурили имоти още от 5ти клас. Аз например така съм направил.
Друг е въпроса, че университета вече не е толкова популярен, нито полезен. Но едва ли младежите ще пропуснат 4г купон.

Над 50% от младите нито работят, нито учат. Рентиери от малки Simple Smile на тях ли ще се надяваме да купуват? Много тарикати, малко будали.
https://bnrnews.bg/varna/post/462264/nad-50percent-ot-mladite-u- … akva-e-prichinata
Виж целия пост
# 505
Като им подсигурите имоти от 5-ти клас, защо да работят?
2 наема са достатъчни за живот. 
Не знам защо при такава имотност се очаква от младите да работят.
Животът е пълен със забавления, пътешествия и т.н.
Виж целия пост
# 506
Как защо? За да купуват или наемат още имоти. Иначе кой ще поддържа имотния пазар?
Виж целия пост
# 507
Така или иначе идва Армагедон.
Тогава аджеба, защо чакате срив, за да купите НИ- който така или иначе (според вашата логика) ще е като да си купиш фабрика на 8 .9 .1944?

Не помня някой да е казвал, че иска да купува предапокалиптично. Единствено Евлоги има някакви нужди, но не е ясно какви. Аз лично съм си презадоволил нуждите и правя краткосрочни спекулативни сделки.
Опонирането е много слабо. Когато насреща ти изязат истински и неоспорими факти и аргументи, след като не може да се аргументираш, насочваш посоката на разговора към лични цели и желания, при това измислени. Какво значение има какви са целите на единични бройки хора за пазара на имоти?
За какво опониране става дума и за какви факти?
От мъжката част на форума се описват такива " перспективи", че човек да има не мисли за НИ- а направо суицидни такива...Но, както е казал народът - И без петел ще съмне...
Виж целия пост
# 508
Аз на статистиката ли да вярвам (и на разсъжденията на съфорумците) или на очите и джоба си. Празен апартамент нямам. Най-вече в София/Студентски, където единствено купувам.
Да, демографията е 50к, вместо 100к, но когато е била 100к, хората са живели по малките градове, да не изброявам да не се обиди някой. Засега в южните и югоизточните квартали на София, все още търсенето изпреварва предлагането.
Докато дойде апокалипсиса, аз ще съм избил всичко няколко пъти.
Който купува 2ст за 1 милион (лв) и го дава за 1% наем (10к лв на година)(цени от 2016), не мога да го мисля. Няма как да опазим всички луди и глупави.
Виж целия пост
# 509
Е все някой трябва да работи и да плаща наем, за да живеят други от него. Обаче 2 наема хич не стигат. Ако приемем нормалното съотношение среден наем 1/3 от дохода, то за да имаш среден доход ти трябват поне 3 имота. А за да си гъзар с 2-3 пъти средния доход, трябват поне 5-10. Това само на Дани децата ще получат (ако ги има някой ден), повечето са им купили просто по един да живеят в него, ама пак ще трябва да работят.

Аз на моите деца бих им казал вместо да се мъчат да натрупат по 5-10 апартамента и после да лежат на наема от тях, по-добре да се потрудят и да изучат професия, която плаща доход, по-висок от средния, и пак ще имат същия стандарт - става хем по-бързо, хем по-лесно по мое мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия