На море в Гърция 2026 - II

  • 30 511
  • 485
# 465
Ние с мъжа ми сме в Паралия Катерини и тук събота и неделя имаше много народ... Днес е доста по-спокойно. Иначе времето е перфектно - топло, но не твърде горещо.
Цените по таверните ми се виждат пивишени, спрямо миналата година септември, когато бяхме пак в тоя регион, само че в Неи Пори.
Виж целия пост
# 466
Сравнително голямо градче за мащабите на Халкидики, с повече местно население и по-малко туризъм, затова е и доста шумно в централните части. Има хубави таверни, плажът е пясъчен, но много бързо става дълбок и по моя вкус не е особено добър, винаги сме ходили с кола на околни плажове. Има два големи хипермаркета на главния път при влизане, както и безброй местни магазинчета, естествено - сещам се за добра месарница срещу църквата. Преди години имаше доста сериозна популация от бездомни кучета, напоследък не съм следила как е, не знам дали още е проблем.
Най-често се използва като подстъп за религиозен туризъм на Атон (Уранополи е много по-малко и скучно) или за Амулиани. Аз, впрочем, ви препоръчвам на плажовете на Амулиани да ходите, макар че Кумица не е лоша алтернатива на континента. Има и една хубава ивица между Йерисос и Неа Рода, която обаче от няколко години няма бийч бар и не знам дали е свободен достъпът, че настроиха сума ти вилни комплекси. Ще го намерите в Гугъл по името на последния бар - Legend, а преди това беше Wet Dreams.

Здравейте, насочила съм се към Йерисос за кратка почивка. Дали имате идея за настанявяне близо до плажа, но в по-тихата част? Благодаря
Виж целия пост
# 467
Мама Саня, ще чакам да споделиш подробно за уикенда, че и аз имам планирани два дни и половина Септември.  
......
Снощи се прибрахме. Като цяло Родос никак не ми хареса. Пълно е с туристи. Цените в заведенията са високи в сравнение с другите места в Гърция, които посетих от Великден до сега, Тасос, Лефкада и Корфу. В интернет отварях и менюта на произволни заведения, гръцка салата за 18 евро няма да ям, защото просто е нереалистична цена. Фрапе нормална цена в заведение, 3 евро, фреш 4,50. В град Родос спахме, хотел Семирамис, взех го защото една приятелка е отседнала там за по-дълъг период. Никак не съжалявам че резервирах НВ, храната беше повече от добра и вкусно приготвена. Мислех така, да има все пак вечеря, пък ще дояждаме в таверни, но тази хотелска вечеря наистина ме изненада. Голямо изобилие на шведската маса, вкючително агнешко, риба и дори суши. Поддържат хигиена, платих за гледка море, но терасата беше тесен правоъгълник, загледах че са такива и на повечето хотели в града. На този плаж Ели пясък има само пред хотел Медитеранио /май това беше името/, близо до казиното. На всички останали места и от двете страни на носа пясъкът е насипан или с чакъл, или камъни, но не дребни а с големина малко по-малка от кокоше яйце. Така пазят брега, морето взима пясъка и не успяват да насипят именно с пясък, попитахме на рецепцията и говорх с един таксиметров шофьор. Пълни са плажовете де, то туристите от тези големи хотели трябва да се топят някъде. Първия следобед отидохме на ветровития плаж, че беше пред хотела. Не съм взимала чадър и не знам цени, но конкретно там всичко беше и заето. Аква обувките не помагат много, от тези камъни си има и във водата. Вечерта се разходихме до пристанището, после стария град и двореца на великия магистър по тъмно. Там ми хареса разбира се. На улицата на рицарите няма нито един магазин, поне това добре. И там обаче беше пълно с хора, дори след 22.30 ч., включително семейства с малки деца. А вчера пристигна и един круизен кораб. Беше ясно, че в събота не искаме да плажуваме там. Претръсках всички будки на пристанището. Изключително много кораби, различни по размер и вид. Намерих три катамарана, но за нито един нямаше места за следващия ден. На някои кораби не ми харесаха тесните стълби за достъп до водата и така Сими отпадна. Харесах и взехме обаче едно трипалубно корабче с ол инклузив, което спира на три места за плуване. По 40 минути на плаж Антъни Куин и Калитея и 2,5 часа на едно заливче, съседното до Антъни Куин, на което акустира само този кораб, платили са и са направили платформа и дюшеци за достъп до водата. Дават канута, очила и шнорхели. Доволно поплувахме. Ел Греко се казва корабът. По принцип корабът е за 120 човека, но в този ден бяхме 65 и беше съвсем спокойно. Неочаквано и тук храната беше добра. Сутринта топла баница, следобед диня. На обяд различен избор, пилешко, ориз, боб, гръцка салата, дзадзики, патладжан, бамя и др. Безалкохолни, бяло вино и розе на корем. Някои неща се доплащаха, но всички бяха по 3 евро. Кафе, фрапе, кен родоска бира, чипс и сладки неща. Много любезен персонал и готин капитан, разбраха че сме българи и пуснаха Бангаранга Simple Smile Корабът тръгва в 10 и се връща в 16.30 часа. Мързеше ни сутринта да ходим 1 км. до пристанището. Поръчахме такси, 10,50 евро. Сега цената на човек е 55 евро, в следващите месеци казаха 65 евро. Предходната вечер спазарих 45 евро, тъмно беше вече и явно виждаха че корабът е пълен само на половина за следващия ден. Минахме и видях от водата Фалираки. То и там хотели мастодонти, не знам как е на сушата, но на мен ми заприлича на Слънчака, а всяка година почиваме и на нашето море, но на друго място. Като цяло ми се видя презастроено с високи хотели от по няколко блока, за мен нетипично за Гърция. Масово хотели на 5 етажа, някои и на повече. Видях същото и по пътя от и до летище. Букинг ми беше дал безплатен трансфер при пристигане. Замотах се с резервацията за трансфера на връщане, на кораба почти не хващаше нет и от 28 евро цената се вдигна на 50. От рецепцията поръчах такси, 33 евро някаква фиксирана цена, беше изписана още когато седнахме в колата.
Като цяло нямам желание да посетя Родос отново, но както е приказката никога не казвай никога. Така си мислех миналото лято и след Скиатос, но в сравнение с Родос ми е направо симпатичен Stuck Out Tongue
След малко ще пусна снимки.
Виж целия пост
# 468
Да поспамя отново от Кефалония Sunglasses

Отседнали сме в същото студио, в което бяхме и през 2024. Вечеряме в същата таверна, все още е много вкусно, а цените не са мръднали. Отдавна не сме пили Узо 200 мл. за 7.80 евро, гръцката салата е 8.5, картофи, дзадзики по 4 евро, ципура 15 евро.

Това са ни съквартирантите. Майка им ходи нагоре надолу и ни ги оставя да ги гледаме Joy


Вчера бяхме на плаж Спартия. Рай за децата - пясък и плитко, нашият син не излезе цял ден от водата. Горе си има ресторант и бар, има паркинг, душче да си измиеш пясъка.
https://maps.app.goo.gl/tY2iUtGZJeKFXPtdA?g_st=ic

А това е от другата страна на плажа


Днес сме на Вути, така сме се разбрали с детето - един ден пясък за него, един ден камъни за мен Wink
https://maps.app.goo.gl/xHB3ZHnH2dEP5iou6?g_st=ic

Виж целия пост
# 469
Привет! Тази събота ни предстои първото гръцко море за 2026. Ще сме в Неа Рода, за втора поредна година по това време. Интересува ме как е трафика тия дни от София през Кулата, има ли ремонти/забавени участъци от наша страна, от гръцка също? Предни години сме пътували през Маказа, но сега се налага да минем през София първо, та затова искам да сме подготвени. Ще съм благодарна, ако някой има, да сподели пресни наблюдения
Виж целия пост
# 470
Почивните дни само това се пишеше из гръцките групи - задръстване още от тунел Железница и чакане с часове. По-добре минете през Илинден, за Неа Рода си е ОК през там.
Виж целия пост
# 471
Ужасно беше и в петък, и в събота. В петък тръгнахме към 15.30 от Сф и задръстването беше от Симитли до Кресна. Минахме през Илинден, вярно, че е по-дълго, ама се движиш.
Снощи тръгнахме чак към 19.30 от Офринио към Сф и беше ОК.
Виж целия пост
# 472
Четох, че се чакало за дезинфекцията след Маказа в гръцката част преди тунела.
Виж целия пост
# 473
Благодаря ви , момичета! А през Илинден как са завоите, че ще пътуваме с внучката на 3 годинки, а тя не понася добре завоите. Пътувала съм от там преди 15 тина години и си спомням че никак не ми беше ок, заради пътя и многото завои.


mystic woman, след Маказа е най-кофти на първия светофар -  там се образуваха опашки и сме чакали повече от час миналтата година.
Виж целия пост
# 474
Има си завои, не е да няма, но пътят е с добър асфалт.
Не знам как ще е детето. Може би нещо превантивно против прилошаване.
Виж целия пост
# 475
Някой пътувал ли е скоро София- Кулата-Ситония да сподели как е трафикът през нощта, отново ли има тапи по пътя. Планираме тръгване към 03:00 часа събота срещу неделя.
Виж целия пост
# 476
През Илинден и в гръцката част има проход с денивелация и завои след Драма (в посока към България). Но задръстване, чак да не се движи колата, няма. Пътувахме в събота през деня и имаше доста движение, но нямаше тапи.
Виж целия пост
# 477
Момичета, ударете едно рамо.
Северна Гърция не ми е много позната...
Тръгваме към София от Лефкада утре сутрин с дете на 2г., къде по път да спрем да плажуваме? Да няма камъни и да е уреден с чадъри и шезлонги?
Идеята е да направим няколко часа по средата Simple Smile
Виж целия пост
# 478
Странно това с празните таверни. В този район обичайно всичко е винаги пълно и се чудя за причините. А иначе спрямо миналите години има ли хора?

Хора си имаше , таверните празни .....
Е , вЕрно че болшинството бяха сърби а не българи та си ядяха по терасите , но като гледам задръстванията ще се понапълнят и таверните .
Виж целия пост
# 479
Момичета, ударете едно рамо.
Северна Гърция не ми е много позната...
Тръгваме към София от Лефкада утре сутрин с дете на 2г., къде по път да спрем да плажуваме? Да няма камъни и да е уреден с чадъри и шезлонги?
Идеята е да направим няколко часа по средата Simple Smile
За Лефкада нямате голям избор, освен да отбиете от магистралата и да отидете в Макриялос, друго няма - около 350 км от София.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия