На море в Гърция 2026 - II

  • 32 656
  • 540
# 525
Има, примерно това.
Виж целия пост
# 526
Кисело мляко. Има козе, овче, краве, смес. Овчето е страхотно. Вкусът на различните производители се различава.
Виж целия пост
# 527
Някой посещавал Psatha beach до Неа Ираклица? Има ли паркинг към плажа и лош ли е неасвалтирания път до там?😊
Виж целия пост
# 528
Zvanche, Параход, благодаря Ви!
Виж целия пост
# 529
Здравейте момичета, може ли впечатления и мнение от по-вещите за Пелион? Харесала съм две къщи в Лефокастро и Муреси
 Искаме спокойна почивка, да си приготвяме барбекю, кучето да тича, свободни диви плажове. Благодаря
Виж целия пост
# 530
Някой посещавал Psatha beach до Неа Ираклица? Има ли паркинг към плажа и лош ли е неасвалтирания път до там?😊
Преди 3-4 години бяхме в Неа Ираклица и обикаляхме наоколо. Този плаж си спомням че беше пълен с шезлонги и нямаше свободно място. Не сме плажували там, само се разхдихме с колата в късен следобяд. Плажа по това време на деня беше в плътна сянка. Пътя е тесен и стръмен, има някаква настилка от асфалт, не е съвсем черен. Слиза се по стълби надолу до плажа. За паркинг нямам спомен, в гугъл отзивите казват че има.
Виж целия пост
# 531
Здравейте, имате ли информация, дали пак ще затварят околовръстното на Солун този уикенд?
И някой може ли да ми каже, дали има кисело мляко в Гърция ( без йогурт и кефир). Ако има, моля за снимка или как се казва?

Да ще се затваря пак повториха сутринта по радиото.
Пълно е с всякакво кисело мляко кеф ти козе ; овче ; краве..микс има
Виж целия пост
# 532
Здравейте, планирам една седмица в Родос през юли. Остров Сими заслужава ли си и какво има да се види там? Благодаря на отзовалите се !
Виж целия пост
# 533
Здравейте момичета, може ли впечатления и мнение от по-вещите за Пелион? Харесала съм две къщи в Лефокастро и Муреси
 Искаме спокойна почивка, да си приготвяме барбекю, кучето да тича, свободни диви плажове. Благодаря
Лефокастро е много малко селце в западната част - много спокойно и буквално на плажа. От тази част рядко е ветровито и водата е спокойна. В селото има две таверни и едно малко минимаркетче.
Муреси е от източната част и е над Папа неро и Домучари - т.е селцето не е на плажа и до Папа Неро се стига с кола за 5-6 мин. Селото е също малко и спокойно, с няколко таверни и едно минимаркетче (поне преди 6-7 години беше така). От тази част на полуострова често е по-ветровито,но пък е красиво.
Виж целия пост
# 534
Лорилорета,
към казаното от Salex мога да добавя само, че в Муреси ще е малко по-хладно, което не е без значение през лятото в Гърция.
Лично аз бих разделила нощувките между двете места, ако имам над 7-8 дни и искам да видя повече от Пелион.
Полуостровът е с планински пътища, много завои и се пътува бавно и трудно между източния и западния бряг.
Но ако просто искате спокойна почивка на едно място, изберете едното - няма голямо значение кое, и двете си имат качествата.
Около Лефокастро пътищата са по-леки и също така е близо до общинския център Аргаласти (5-6 мин. с кола). Около Муреси всичко е диви планини и денивелации.
Виж целия пост
# 535
Здравейте, В Юли ще ходим в Пелопонес , за сега съм решила да отседнем в КАЛАМАТА и обходим тази част , миналата година бяхме в Нафлио и стигнахме до Моневасия  , предходната бяхме в Патра и видяхме всичко до  Старата Олимпиада .Интересуваме дали има смисъл да разделям спането в средният полуостров от другата страна на Моневасия или от Каламата лесно може да обиколим навсякъде .Исках да отида до Ефалонисос , но освен това не видях нещо друго интересно там.
Виж целия пост
# 536
Исках да попитам движението през Солун сложно ли е за неопитен шофьор? В неделя ще минаваме оттам, разбрах, че няма зона, но да не е твърде голямо, нещо да се изпообъркам...
Виж целия пост
# 537
С навигацията не е сложно. Миналата събота имаше доста движение и много навалица на толовете.

Ей сега имах близка среща с медуза... Добре, че бягах бързо. Е, опари ми гърба, разбойничката.
Виж целия пост
# 538
Исках да попитам движението през Солун сложно ли е за неопитен шофьор? В неделя ще минаваме оттам, разбрах, че няма зона, но да не е твърде голямо, нещо да се изпообъркам...

Честно казано, никъде не ми е било така неприятно да карам както в Атина и Солун. Ако сте внимателна, ще се справите.
Виж целия пост
# 539
Исках да попитам движението през Солун сложно ли е за неопитен шофьор? В неделя ще минаваме оттам, разбрах, че няма зона, но да не е твърде голямо, нещо да се изпообъркам...
Синът ми се справи, току-що взел книжка. Навигация и очите на четири за моторчетата, които се врат навсякъде.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия