На море в Гърция 2026 - II

  • 33 224
  • 556
# 540
Лорилорета,
към казаното от Salex мога да добавя само, че в Муреси ще е малко по-хладно, което не е без значение през лятото в Гърция.
Лично аз бих разделила нощувките между двете места, ако имам над 7-8 дни и искам да видя повече от Пелион.
Полуостровът е с планински пътища, много завои и се пътува бавно и трудно между източния и западния бряг.
Но ако просто искате спокойна почивка на едно място, изберете едното - няма голямо значение кое, и двете си имат качествата.
Около Лефокастро пътищата са по-леки и също така е близо до общинския център Аргаласти (5-6 мин. с кола). Около Муреси всичко е диви планини и денивелации.
. Благодаря 😊Поради тази причина букнах в Лефокастро. Търсим точно спокойствие и прясна риба.. надявам се има откъде да се закупува в близост.А имате ли препоръки някакви за спокойни и свободни плажчета достъп с кола, с кученце ще сме.
Виж целия пост
# 541
Исках да попитам движението през Солун сложно ли е за неопитен шофьор? В неделя ще минаваме оттам, разбрах, че няма зона, но да не е твърде голямо, нещо да се изпообъркам...
Ако шофираш в София, няма нищо да те уплаши.
Няколко големи булеварда успоредни на морето, кой еднопосочен, кой двупосочен, регулирани, нищо особено.
Ако ще паркираш там, предварително се подготви с паркинг с лесен достъп, че има някои, дето трябва да се завираш под сградите, но там собствениците им ти паркират колата.

mimmibo,
пусни си един Гугъл мапс и виж, кое, колко часа отнема, хич не е резонно това, дето го мислиш.
От Каламата само до средата на Мани, Аерополи, ти е два часа път.
Виж целия пост
# 542
Исках да попитам движението през Солун сложно ли е за неопитен шофьор? В неделя ще минаваме оттам, разбрах, че няма зона, но да не е твърде голямо, нещо да се изпообъркам...

Ако шофирате извън булевардите може да се окаже доста сложно за неопитен шофьор . Светофарите за пешеходците са препоръчителни а не задължителни и всеки си пресича когато и където реши , маневри по тесните улици също всеки си прави както му изнася и пр и пр . Мен там един местен ме удари като реши да даде назад на светофар по негови си неясни причини . Общо взето много напомня на движението в Истанбул това в Солун .
Виж целия пост
# 543
Благодаря 😊Поради тази причина букнах в Лефокастро. Търсим точно спокойствие и прясна риба.. надявам се има откъде да се закупува в близост.А имате ли препоръки някакви за спокойни и свободни плажчета достъп с кола, с кученце ще сме.
Има, да. Вижте този, има чудесна естествена сянка от дървета https://maps.app.goo.gl/tnkFywFaXAKrsa1v6
Имайте предвид, че плажовете не са пясъчни в този район.

Риба има по кръчмите, но не е типично за региона. Повече са по мръвките. В Аргаласти правят и продават най-хубавото луканико (според мен) в цяла Гърция.
Но понякога сутрин минават камиончета с риба.

А, и се подгответе с репеленти, на вътрешния бряг няма никакъв вятър и в Лефокастро са ми комари №2 за страната след Керамоти Simple Smile
Виж целия пост
# 544
Лорилорета,
към казаното от Salex мога да добавя само, че в Муреси ще е малко по-хладно, което не е без значение през лятото в Гърция.
Лично аз бих разделила нощувките между двете места, ако имам над 7-8 дни и искам да видя повече от Пелион.
Полуостровът е с планински пътища, много завои и се пътува бавно и трудно между източния и западния бряг.
Но ако просто искате спокойна почивка на едно място, изберете едното - няма голямо значение кое, и двете си имат качествата.
Около Лефокастро пътищата са по-леки и също така е близо до общинския център Аргаласти (5-6 мин. с кола). Около Муреси всичко е диви планини и денивелации.
. Благодаря 😊Поради тази причина букнах в Лефокастро. Търсим точно спокойствие и прясна риба.. надявам се има откъде да се закупува в близост.А имате ли препоръки някакви за спокойни и свободни плажчета достъп с кола, с кученце ще сме.
За прясна риба, трябва да проверите в Афисос на пристанището, ако излизат рибари или от бус четата, които минават обикновено всеки ден или през ден. В събота в Аргаласти има фермерски пазар.
За по-спокойни плажчета :
- в Лефокастро, зад скалите е това плажче: https://maps.app.goo.gl/7XTzGdxCgzCY3sLi6
- до този плаж се стига по черен път, но се минава с по-висок автомобил или SUV: https://maps.app.goo.gl/cyMirbVfWehPXsyz7
- тук се стига по туристическа пътека, но има камъни : https://maps.app.goo.gl/5QzvmyxrRnaf3tes6
- това ни е любимо място, но малко далеч от Лефокастро:
https://maps.app.goo.gl/CjT86kpX4gZbGwhx5
Виж целия пост
# 545

Здравейте, дали може да препоръчате места за отсядане на о. Корфу? Мислим през септември да отидем и ми се иска изпитани мнения, за да направим добър избор? За момента това, което прочетох е че се препоръчва повече западната част на острова.
Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 546
Здравейте, В Юли ще ходим в Пелопонес , за сега съм решила да отседнем в КАЛАМАТА и обходим тази част , миналата година бяхме в Нафлио и стигнахме до Моневасия  , предходната бяхме в Патра и видяхме всичко до  Старата Олимпиада .Интересуваме дали има смисъл да разделям спането в средният полуостров от другата страна на Моневасия или от Каламата лесно може да обиколим навсякъде .Исках да отида до Ефалонисос , но освен това не видях нещо друго интересно там.

Здравей, колко нощувки имате само в Пелопонес. Около Каламата, в посока древна Месиния, Метони, Корони, Пилос и Войдокилия има достатъчно какво да се види, дори и малко по на югоизток към Ступа и Ареопули, Лимени и евентуално Дирос. Минаването през планината към Мистра, Спарта към Гитио си отнема време, дали от север или от юг, без значение. Струва си ако имате повече нощувки да обиколките около Каламата /задължително и местния пазар в Каламата/ и после да се прехвърлите към Гитио. От Гитио до Елафонисос е около 2 часа. За Елафонисос има риск от по-бурен вятър. Ние ще бъдем там от 17-21, после 2 дни в Гитио и още 4 над малко над Пилос. Успех с планирането!
Виж целия пост
# 547
Здравейте, В Юли ще ходим в Пелопонес , за сега съм решила да отседнем в КАЛАМАТА и обходим тази част , миналата година бяхме в Нафлио и стигнахме до Моневасия  , предходната бяхме в Патра и видяхме всичко до  Старата Олимпиада .Интересуваме дали има смисъл да разделям спането в средният полуостров от другата страна на Моневасия или от Каламата лесно може да обиколим навсякъде .Исках да отида до Ефалонисос , но освен това не видях нещо друго интересно там.

Здравей, колко нощувки имате само в Пелопонес. Около Каламата, в посока древна Месиния, Метони, Корони, Пилос и Войдокилия има достатъчно какво да се види, дори и малко по на югоизток към Ступа и Ареопули, Лимени и евентуално Дирос. Минаването през планината към Мистра, Спарта към Гитио си отнема време, дали от север или от юг, без значение. Струва си ако имате повече нощувки да обиколките около Каламата /задължително и местния пазар в Каламата/ и после да се прехвърлите към Гитио. От Гитио до Елафонисос е около 2 часа. За Елафонисос има риск от по-бурен вятър. Ние ще бъдем там от 17-21, после 2 дни в Гитио и още 4 над малко над Пилос. Успех с планирането!
Благодаря, планираме да  бъдем от 18 до 26 юли. Сега пак имам друга драма ,не съм видяла, че към апартамента няма паркинг. Как стой въпросът с паркирането в Каламата , предполагам, че има безплатен паркинг около центъра   ?  Имам още малко време , ще обсъдим дали и ние да не разделим нощувките, макър че моят мъж обича да пътува , но да  се мести не  много.
Виж целия пост
# 548
Здравейте, В Юли ще ходим в Пелопонес , за сега съм решила да отседнем в КАЛАМАТА и обходим тази част , миналата година бяхме в Нафлио и стигнахме до Моневасия  , предходната бяхме в Патра и видяхме всичко до  Старата Олимпиада .Интересуваме дали има смисъл да разделям спането в средният полуостров от другата страна на Моневасия или от Каламата лесно може да обиколим навсякъде .Исках да отида до Ефалонисос , но освен това не видях нещо друго интересно там.

Здравей, колко нощувки имате само в Пелопонес. Около Каламата, в посока древна Месиния, Метони, Корони, Пилос и Войдокилия има достатъчно какво да се види, дори и малко по на югоизток към Ступа и Ареопули, Лимени и евентуално Дирос. Минаването през планината към Мистра, Спарта към Гитио си отнема време, дали от север или от юг, без значение. Струва си ако имате повече нощувки да обиколките около Каламата /задължително и местния пазар в Каламата/ и после да се прехвърлите към Гитио. От Гитио до Елафонисос е около 2 часа. За Елафонисос има риск от по-бурен вятър. Ние ще бъдем там от 17-21, после 2 дни в Гитио и още 4 над малко над Пилос. Успех с планирането!
Благодаря, планираме да  бъдем от 18 до 26 юли. Сега пак имам друга драма ,не съм видяла, че към апартамента няма паркинг. Как стой въпросът с паркирането в Каламата , предполагам, че има безплатен паркинг около центъра   ?  Имам още малко време , ще обсъдим дали и ние да не разделим нощувките, макър че моят мъж обича да пътува , но да  се мести не  много.

В Каламата има достатъчно места за паркиране, въпрос в някои случаи на малко завъртане в квартал чети, но не сме имали проблем с паркирането, огледайте през гугъл мапс как са улиците около вашата квартира. В самата Каламата може да се окаже, че няма много какво да правите, ние отсвднахме на други места и спирахме там за по няколко часа. Със сигурност 1-2 нощувки стават, за да разгледате града вечер, но повече, при положение, че искате и на други места да отидете...до Корони и  Метони е малко над час само пътуване, до Пилос или Войдокилия пак час и нещо. Въпрос на малко компромиси и по-стегната програма 😀. Пиши на л. с. ако искаш за повече детайли
Виж целия пост
# 549
Като стана дума за прясна риба, някой взимал ли е от директно от рибарите риба в Паралия Офринио? Рибният магазин ми е ясен, там също има прясна риба, но и от рибари би ми било интересно да пробвам.
Виж целия пост
# 550
Здравейте, имате ли информация, дали пак ще затварят околовръстното на Солун този уикенд?
....
https://frognews.bg/novini/edno-naum-patuvashtite-kam-gartsiia-z … stnoto-solun.html - ще го затварят.
Виж целия пост
# 551

Здравейте, дали може да препоръчате места за отсядане на о. Корфу? Мислим през септември да отидем и ми се иска изпитани мнения, за да направим добър избор? За момента това, което прочетох е че се препоръчва повече западната част на острова.
Благодаря Simple Smile
От доста години отсядам на едно и също място, на което няма хубав плаж в близост, но резервация за началото на юни правя през февруари, а когато отида през юни резервирам за септември, тази година за края на септември. Отдавна познавам и собственика. Резервирам нещо конкретно и не всичко което предлагат ми харесва, но определено имат доста туристи. Мога да обясня подробности на ЛС.
Отсядала съм и на други места, но за 2, 3 дни заради по-добър плаж в близост.
Виж целия пост
# 552
Като стана дума за прясна риба, някой взимал ли е от директно от рибарите риба в Паралия Офринио? Рибният магазин ми е ясен, там също има прясна риба, но и от рибари би ми било интересно да пробвам.


Има един образ с колело който сутрин ако е имал успешен улов паркира при таверната намираща се в края на парка / понеделнишкият пазар . Аз лично не съм купувал риба от него , не друго ами нито аз , нито половинката ми ще седнем да готвим когато съм на почивка , пък и когато ходя по работа там не бих се занимавал , но съм си приказвал с него когато ходя по работа там извън сезона . Лови си я сам и която риба е жива в хладилната чанта значи е от сутринта . През сезона не му остават вчерашни риби и предлага само каквото е уловил сутринта . Познава се лесно по  колелото с хладилна чанта :


Виж целия пост
# 553
От къде гледате all inclusive оферти за Гърция, освен в booking ?
Препоръчайте ми хотели на поносими цени.
Виж целия пост
# 554
Ще отседнем за 4 дни в Афисос на Пелион. Някакви препоръки да дадете? Освен плаж, бихме поразгледали малко - едно две от планинските села, а ако надвием тийновете, може да стигнем до източния бряг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия