На море в Гърция 2026 - II

  • 34 713
  • 572
# 555
Ще отседнем за 4 дни в Афисос на Пелион. Някакви препоръки да дадете? Освен плаж, бихме поразгледали малко - едно две от планинските села, а ако надвием тийновете, може да стигнем до източния бряг.
Влакът от Ано Лехониа.
Виж целия пост
# 556
Ще отседнем за 4 дни в Афисос на Пелион. Някакви препоръки да дадете? Освен плаж, бихме поразгледали малко - едно две от планинските села, а ако надвием тийновете, може да стигнем до източния бряг.
Милиес, Визица, Пинакатес - едно до друго са и лесно се разглеждат в един ден. Последното е най-красиво, а другите са по-туристически.

От плажовете на Афисос, ако не държите на организация, този ми е най-симпатичен https://maps.app.goo.gl/sZjupbFzufDKKJoRA
Виж целия пост
# 557
Какво интересно в близост до Сарти? Освен плаж обичаме и да разгледаме наоколо, в неголям радиус- най много 30-40км?
Виж целия пост
# 558
Здравейте, има ли пазар постоянен или в определен ден в област Превеза - Парга, Луца...?
Виж целия пост
# 559
Здравейте, има ли пазар постоянен или в определен ден в област Превеза - Парга, Луца...?
Тук са пазарите, вижте дали ще намерите подходящ. https://nikana.gr/en/tourist-guide/blog/blog/7167/greek-local-ma … s-locations-guide
Виж целия пост
# 560
Здравейте, има ли пазар постоянен или в определен ден в област Превеза - Парга, Луца...?
Тук са пазарите, вижте дали ще намерите подходящ. https://nikana.gr/en/tourist-guide/blog/blog/7167/greek-local-ma … s-locations-guide

Yovanka, много благодаря! Намерих.
Виж целия пост
# 561
Нашето пътуване предстои живот и здраве следващата събота. За съжаление не успях да организирам нещо различно и ще почиваме на същото място, където ходим през последните няколко години. Не се оплаквам, мястото е чудесно, просто ми се искаше тази година да имаме още една почивка някъде на юг, но се наложи да променим тези планове.
Виж целия пост
# 562
Здравейте, началото на август ще посетим Родос, като съм запазила всичките ни нощувки във Фалираки. Исках да попитам дали може да препоръчате хубави таверни във Фалираки?
Дори и да решим да наемем кола, едва ли вечерите ще ходим някъде другаде за вечеря, че няма да има кой да кара навръщане Joy
Виж целия пост
# 563
Здравейте на всички от Кефалония. Да дам и своя отчет за темата и отново да благодаря на всички пишещи, които ми помогнаха!
Тръгнахме от София към 5 ч. сутринта и малко след 7 ч. минахме границата на Кулата. Придвижването до Янина обаче ни отне доста време, спазвайки всички ограничения на скоростта и огражденията в тунелите на Егнатия. Янина много ни хареса, въпреки че бяхме само за една нощувка и определено ще я посетим отново. На другия ден тръгнахме към 9,30ч. към Астакос и за 2 часа пристигнахме до пристанището. Там закусихме, пихме кафе и търпеливо изчакахме ферибота, който по разписание трябваше да тръгне в 13,00ч., но дефакто потегли в 13,30ч. Пътуването трябваше да бъде 2.20ч., но реално беше точно 3часа. Въпреки всичко се насладихме на красиви гледки и най-накрая пристигнахме в дългоочакваната дестинация. Настанихме се в прекрасна вила в Сами, с разкошни гледки към морето и Итака. Днес ходихме на Антисамос като най-близък плаж, а от утре ще започнем с разглеждането на останалите плажове. Тук е мястото да помоля за помощ, тъй като след толкова подготовки си забравих записките в София и не си спомням кои плажове можем да посетим от Сами. Тук сме още 3 дни, след което ще бъдем въм Фискардо за 1 нощувка, в Зола за 3 и в Ласи за още 3 дни. За там имам спомен от местата, които трябва да видим, но от Сами не си спомням честно казано.
Благодаря предварително за препоръките и слагам няколко снимки за темата
Виж целия пост
# 564
hooliganka
Не мога да помогна с плажовете около Сами, защото в този район сме ходили само заради Мелисани, Антисамос и ферито до Итака.
Иначе плажовете аз си го разглеждам в Гугъл мапс и чета коментари и така избирам.
Когато сте в Зола посетете плаж Вути и Агия Кириаки. Ако сте решили да ходите с водно такси до Фтери, имайте предвид, че след 11 шанса да има места е много минимален. Проучете предварително. На нас ни се стори доста комерсиализиран спрямо 2024. Ние този път направихме 3.5 часова обиколка с 3 спирки за плуване - Амиди, Фтери, Канари. Беше чудесно и бих го препоръчала 🩵
До Фискардо ние сме ходили на плаж Емплиси преди 2 години, малък, каменист залив, но красив в моите очи.
Виж целия пост
# 565
Ellie D благодаря за включването! Чудех се дали да отидем посока Agia Effimia, да видим пещерата Мелисани и да си купим зехтин Korfolia или да слезем надолу посока Порос и Скала...
Виж целия пост
# 566
hooliganka
За Егиа Ефимия съм чела положителни отзиви,  но не стигнахме до там. Явно ще остане за 3-тото ни идване. Иначе с колата като минавахме около Порос имаше много красиви заливчета. Бяхме на плаж в близост до Скала - плаж Каминиа. Писах малко по-напред, че в деня, в който бяхме след 14ч. излезе много силен и неприятен вятър, не знам дали всеки ден е така.
Мелисани на нас ни хареса, но туристопотока е огромен.
Нашата почивка, за съжаление, приключи и сме на път за ферито от Фискардо.
Виж целия пост
# 567
Здравейте,
Включвам се с конкретно питане относно глобите в Гърция. Напоследък чувам доста плашещи неща,  като например солидна глоба и отнемане на шофьорска книжка за багаж в купето. Къде мога да намеря актуална информация? Прочетох, че водачът трябва да има свобода на движени, багажът да не е на предната седалка, ако е отзад да е закрепен с колан или долу в краката...което ми се струва като абсолютно нормални мерки за безопастност, но спекулациите са доста стряскащи. А ние пътуваме с кола именно, за да носим повече багаж. И сега имам притеснения.. Също относно за пожарогасителите, някъде четох, ще се отлага за другата година.
Ще се радвам да получа актуална информация!
Благодаря предварително!
Хубаво лято на всички!
Виж целия пост
# 568
Здравейте,
Включвам се с конкретно питане относно глобите в Гърция. Напоследък чувам доста плашещи неща,  като например солидна глоба и отнемане на шофьорска книжка за багаж в купето. Къде мога да намеря актуална информация? Прочетох, че водачът трябва да има свобода на движени, багажът да не е на предната седалка, ако е отзад да е закрепен с колан или долу в краката...което ми се струва като абсолютно нормални мерки за безопастност, но спекулациите са доста стряскащи. А ние пътуваме с кола именно, за да носим повече багаж. И сега имам притеснения.. Също относно за пожарогасителите, някъде четох, ще се отлага за другата година.
Ще се радвам да получа актуална информация!
Благодаря предварително!
Хубаво лято на всички!
Няма конкретно изискване за багажа, а такова за недопускане на разсейване на шофьора от търкалящи или падащи предмети в купето. Щом е в краката или с колани, няма какво да ви притеснява.
Пожарогасителите са изисквани в момента, само аптечката е отложена.
Виж целия пост
# 569
Ходим в Гърция от 2016г. Всяка година, последните 5 - по два пъти. До сега Още не са ни спирали.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия