164 ГПИЕ "Мигел де сервантес" - тема 4

  • 9 025
  • 128
# 120
Дъщеря ми не е имала неадекватни учители, но назад в темата има оплаквания от конкретни имена.
Виж целия пост
# 121


Много благодаря за всички отзиви.
Това с неадекватните учители обаче не го знаех, не съм преглеждала цялата тема.

Може ли по този въпрос също мнение, от родителите на по-големи деца - над 9 клас?
[/quote]
Сърбят ме ръцете да ви отговоря за неадекватните учители, повечкото наркомани, лентяйстването и т.н. Обаче си казвам, че ако наистина ви е важно да обогатите общата си представа за тази гимназия - ще си прочетете достатъчно назад, и сама ще си отговорите. Освен това си дадох и сметка, че щом дъщеря ви я е сложила на първо място в списъка си, и щом вярва, че ще може да влезе в това училище, едва ли прочетените и  чутите мнения, нито моят "реален" коментар (както и останалите, последвали вече тук), ще имат някакво значение за решението й. Та - в този ред на мисли - ще си спестя мнението, макар активно да приканвате към споделяне на негативни отзиви. Ако все пак се зачудите дали пък няма и нещо хубаво в училището - бих препоръчала да разширите впечатления си с "включено наблюдение" по време на голямото междучасие, например. - Къде из храсталаците се крият наркоманите, на какво са, и прочее. Относно колко малко се учи и колко много се мързелува, може да погледнете статистики за успеваемостта на пройдохите на НВО в 10 кл. и на ДЗИ в 12-ти - все по дъното се въргалят, клетите. 
Та така... сложно е.
Виж целия пост
# 122
Върнете се и прочетете назад в темата,както и тема 3 и сам/сама си направете изводите.Включително мисля,че е достъпна и опцията за обобщаване на мненията с изкуствения интелект:)При всички случаи отзивите,които сте получил/а за малко учене са напълно неверни.Моето обобщение е ,че обучението по испански е на много високо ниво и това по история също.По математика положението е зле отдавна и се влошава непрекъснато, а никой от останалите предмети не се преподава само от положителни герои:) Следователно късметът може да ви срещне и с отрицателни,като в някои випуски има по-висока концентрация, а други не,поради което и обобщението има "много неадекватни учители" също не е напълно вярно:)Допълвам обобщението -никакви лагери, екскурзии и прочие , ако ви в важно и показател за сравнение
Виж целия пост
# 123
Няма многодневни екскурзии. Иначе по инициатива на някои от класните ръководители ходят на еднодневни до Пловдив, Кюстендил и подобни.

И да, последното нещо, което може да се каже за ИГ е че не се учи много. Този, който ви го е казал е шегаджия.
Виж целия пост
# 124
Всичко съм чувала, ама че баш в Испанската не се учи определено е новост. Joy
Виж целия пост
# 125
Още веднъж благодаря на всяко едно мнение, ценно е за мен!

Не съм чела темата, защото като влязох и върнах страница-две назад, си коментирахте вътрешни неща и конкретни учители, което нищо не ми говори Simple Smile

Не съм и сигурна дали ще имам времето да изчета всичко, защото както споделих, през цялото време и двете бяхме на мнение, че ИГ трябва и ще е номер 1 желание и не съм търсила детайли.

Мисля, че като майка, трябваше да проверя все пак мненията, които ме изненадаха миналата седмица.
Супер идея и за ИИ, ще опитам.

Прекрасна седмица ви желая и ще се радвам да станем официално част от групата Simple Smile
Виж целия пост
# 126
Още веднъж благодаря на всяко едно мнение, ценно е за мен!

Не съм чела темата, защото като влязох и върнах страница-две назад, си коментирахте вътрешни неща и конкретни учители, което нищо не ми говори Simple Smile

Не съм и сигурна дали ще имам времето да изчета всичко, защото както споделих, през цялото време и двете бяхме на мнение, че ИГ трябва и ще е номер 1 желание и не съм търсила детайли.

Мисля, че като майка, трябваше да проверя все пак мненията, които ме изненадаха миналата седмица.
Супер идея и за ИИ, ще опитам.

Прекрасна седмица ви желая и ще се радвам да станем официално част от групата Simple Smile


Като родител на ученик,завършил 12 клас,мога да Ви кажа,че в Испанската се учи много,но и много се преписва. Това с преписването го има нявсякъде,но в Гимназията сякаш липсва адекватна реакция на някои учители срещу този процес. Страхотен пример е физиката,където в 9 и 10 клас единственото нещо,което правят учениците е да преписват на контролните и да попълват учебни тетрадки ( взети от миналите деветокласници/десетокласници ). По биология с Петрунова беше същото - хора умеещи да преписват изкарваха шестици,докато единиците,коиго реално учиха едвам изкарваха 5-5.50.  При Райчева ситуацията е подобна, При всеки се преписва,но има учители,които откровено бездействат срещу това. Миронова дори пишеше шестици,знаейки,че пише шестица на нещо,което въпросният ученик е неспособен да напише сам. И не го криеше ! Това с преписването е ужасно,тъй като наистина има деца,които учат и се стараят и е  неприятно да виждаш как хора с 0 знания получават отлични оценки без да знаят абсолютно нищо по вэпросния предмет. И това говоря на всеки тест,всяко контролно. Наистина е адски несправедливо,тъй като всеки много добре знае,че се преписва,но нищо не прави. После в дипломите оценките не съответстват на реалността. Тук е моментът да се спомене Янакиев,който наистина е безкомпромисен с преписването,за което заслужава да бъде поздравен.
Относно наркотиците,синът ми през тези 5 години казва,че не е имал абсолютно никакъв досег,дори не чувал за подобни истории. Явно наистина след Френската сега е време на Испанската да вземе това място.
Относно учителите,има страхотни млади преподаватели,то има и такива,които НЕ заслужават да се наричат учители,тъй като се гаврят и като цяло просто взимат заплати. Чудесен пример е Миронова,която се очаква да поеме 8 клас и която е способна да те отврати от предмета и от това училище.
За съжаление материалната база е в ужасно състояние,направо срамно за това училище. Липсват извънкласни дейности поради липсата на стаи,липсват Еразъм проекти ( поне тази година липсваха ).

Наистина училището има съществени и задълбочаващи се проблеми,но най-големият плюс не са учителите,а средата,която синът ми твърди,че е страхотна,различаваща се от тази в някои други училища. Наистина заради нея си струва човек да бъде там,но и тя трудно компенсира множеството проблеми.
Виж целия пост
# 127
geni_66, моят съвет е да изчетете темите назад, за да добиете по- обща представа, а ако има нужда да попитате за нещо, конкретно, което ви притеснява.
Мнението на Ivo7213 все едно аз съм го писала Simple Smile
Моят син се "научи" да преписва в ИГ. Аз бях/съм против, но осъзнах, че е неизбежно човек да не промени възгледите си, когато е в подобна среда. Научават се (някои още в 8-ми клас) да ползват по 2 телефона, да снимат тестовете и да ги предават на следващите класове, които ще правят тест по съответния предмет. Така пък се сприятеляват и подобряват социалните си контакти...Шегувам се- не, че не са важни приятелствата, но все пак за друго са там. Далеч съм от мисълта, че това не се случва и в други училища, затова си представям колко научават при положение, че учат по конкретен тест, а не за знания принципно. Въпреки това категорично мога да кажа, че в ИГ се учи. Изискват от тях и още на РС преди 8- ми клас информират родителите да не очакват само 6- ци от тук нататък. Така стана и при нас, не съм очаквала отличник, та не се ядосвах много. Иначе моят син се чувстваше страхотно сред приятели и много любими учители, но определено някои учители го отвратиха от предметите. Миронова е една от тях, МАТ също не му спореше много- много. В общи линии по двата основни предмета- греди. Това, че ги разделиха в различни смени и не беше възможно да имат извънкласни дейности също е доста демотивиращо. За проектите- ние не сме участвали, та не сме усетили липса, но не е приятно със сигурност такова ограничение.
Виж целия пост
# 128

Като родител на ученик,завършил 12 клас,мога да Ви кажа,че в Испанската се учи много,но и много се преписва. Това с преписването го има нявсякъде,но в Гимназията сякаш липсва адекватна реакция на някои учители срещу този процес. Страхотен пример е физиката,където в 9 и 10 клас единственото нещо,което правят учениците е да преписват на контролните и да попълват учебни тетрадки ( взети от миналите деветокласници/десетокласници ). По биология с Петрунова беше същото - хора умеещи да преписват изкарваха шестици,докато единиците,коиго реално учиха едвам изкарваха 5-5.50.  При Райчева ситуацията е подобна, При всеки се преписва,но има учители,които откровено бездействат срещу това. Миронова дори пишеше шестици,знаейки,че пише шестица на нещо,което въпросният ученик е неспособен да напише сам. И не го криеше ! Това с преписването е ужасно,тъй като наистина има деца,които учат и се стараят и е  неприятно да виждаш как хора с 0 знания получават отлични оценки без да знаят абсолютно нищо по вэпросния предмет. И това говоря на всеки тест,всяко контролно. Наистина е адски несправедливо,тъй като всеки много добре знае,че се преписва,но нищо не прави. После в дипломите оценките не съответстват на реалността. Тук е моментът да се спомене Янакиев,който наистина е безкомпромисен с преписването,за което заслужава да бъде поздравен.
Относно наркотиците,синът ми през тези 5 години казва,че не е имал абсолютно никакъв досег,дори не чувал за подобни истории. Явно наистина след Френската сега е време на Испанската да вземе това място.
Относно учителите,има страхотни млади преподаватели,то има и такива,които НЕ заслужават да се наричат учители,тъй като се гаврят и като цяло просто взимат заплати. Чудесен пример е Миронова,която се очаква да поеме 8 клас и която е способна да те отврати от предмета и от това училище.
За съжаление материалната база е в ужасно състояние,направо срамно за това училище. Липсват извънкласни дейности поради липсата на стаи,липсват Еразъм проекти ( поне тази година липсваха ).

Наистина училището има съществени и задълбочаващи се проблеми,но най-големият плюс не са учителите,а средата,която синът ми твърди,че е страхотна,различаваща се от тази в някои други училища. Наистина заради нея си струва човек да бъде там,но и тя трудно компенсира множеството проблеми.
[/quote]

geni_66, моят съвет е да изчетете темите назад, за да добиете по- обща представа, а ако има нужда да попитате за нещо, конкретно, което ви притеснява.
Мнението на Ivo7213 все едно аз съм го писала Simple Smile
Моят син се "научи" да преписва в ИГ. Аз бях/съм против, но осъзнах, че е неизбежно човек да не промени възгледите си, когато е в подобна среда. Научават се (някои още в 8-ми клас) да ползват по 2 телефона, да снимат тестовете и да ги предават на следващите класове, които ще правят тест по съответния предмет. Така пък се сприятеляват и подобряват социалните си контакти...Шегувам се- не, че не са важни приятелствата, но все пак за друго са там. Далеч съм от мисълта, че това не се случва и в други училища, затова си представям колко научават при положение, че учат по конкретен тест, а не за знания принципно. Въпреки това категорично мога да кажа, че в ИГ се учи. Изискват от тях и още на РС преди 8- ми клас информират родителите да не очакват само 6- ци от тук нататък. Така стана и при нас, не съм очаквала отличник, та не се ядосвах много. Иначе моят син се чувстваше страхотно сред приятели и много любими учители, но определено някои учители го отвратиха от предметите. Миронова е една от тях, МАТ също не му спореше много- много. В общи линии по двата основни предмета- греди. Това, че ги разделиха в различни смени и не беше възможно да имат извънкласни дейности също е доста демотивиращо. За проектите- ние не сме участвали, та не сме усетили липса, но не е приятно със сигурност такова ограничение.

Искрено ви благодаря на двамата. Това бяха мненията /както и още няколко, разбира се/, които се надявах да прочета - и двете страни на монетата, обяснена без присмех, а реално.

Определено ще прочета и предните теми!
Прекрасно лято на всички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия