Анална фисура

  • 607 904
  • 967
# 420
Някой да препоръча хирург да ме прегледа ( за София )??? Кой и къде ??? Благодаря ви предварително  Simple Smile
Виж целия пост
# 421
Здравейте.Аз съм нов потребител във форума.Утре ми предстои безкръвна операция на анална фисура при д-р Матев в Стара Загора.Някой,ако е правил такава манипулация при него може ли да ми каже ориентировъчно колко пари ще ми струва всичко (здравноосигурена съм). Диагнозата ми е поставена от друг хирург и аз отивам с негово направление. Благоря ви предварително. Ще ви пиша след операцията всичко как е минало..............

Здравей,
Вчера ходих до Ст. Загора при Матев за 4-ти път. Всеки път си мисля, че имам някакъв хемороид, а то се оказва фисура, вече хронична ( на около 2 г. трябва да е ). Насрочих си дата за операция, но като всеки човек четейки форума се замислям...
Напиши, моля, как е протекла операцията - д-р Матев ме увери, че ще мога да се самозакарам с колата до Бургас на другия ден !
Включих се в дискусията защото четейки се сетих нещо - на първия преглед лекаря ми каза, че съм имал излекувана стара фисура, но е останал белег. Сега се сещам за алоето - преди 3-4 години имах болезнено кървене от ануса. Не отидох на лекар. Майка ми купи някакъв прозрачен гел от съседка дистрибутор на някакви мехлеми и хранителни добавки - алое-вера - явно наистина е свършил работа. Замислям се дали да не потърся пак. ( Този ник е на съпругата ми - мъж съм. )

ПП И аз се запалих по идеята за лечение с нитроглицеринова маз и "поразпитах" чичо Гугъл за "лечение на фисура с нитроглицерин". Това е третият линк отгоре на долу http://www.mavicevap.com/medi/bg/488.html. Не знам какъв "рейтинг за достоверност" има този сайт, но прочетете мнението им за нитроглицериновите мазила и страничните ефекти. Накрая пак препоръчват операция...
В е-списание "Съюз на българските медицински дружества" Л. ТАНКОВА и К. ЙОНЧЕВА съобщават: "Аналната фисура представлява линейно разкъсване на кожата на дисталния анален канал под денталната линия. Tова е често страдание, засягащо всички възрастови групи без разлика в пола. Клиничната им изявa причинява съществен дискомфорт и намалено качество на живот. Острите анални фисури могат да заздравеят спонтанно, докато фисурите с давност повече от 2 месеца с белези за хронифициране обичайно не заздравяват с консервативни методи. Напредъкът в разбиранията за исхемичното естество на аналните фисури води до приложението на консервативната терапия с нитроглицерин, ботулинов токсин и орален или локален калциев антагонист. Хирургичните методи трябва да се имат предвид в случаите на рецидиви или неуспех от консервативното лечение. " т. е. ако човек го е страх от операция е длъжен да опита.

Когато на един от първите прегледи разпитвах надълго и широко д-р Матев за фисурите той ми обясни, че по принцип няма пречка аналния сфинктер да не може да се разшири достатъчно за да преминат безболезнено фекалиите. Проблема е, че се разширява бавно. Затова се препоръчва стриктно изпълнена сфинктеротомия. Както писах в началото вчера ходих за 4-ти път. Това е за около 2 годишен период. Имало е месеци когато не съм имал оплаквания и после пак. На същото място. Измазал съм какво ли не, вкл. и лекарства които ги няма у нас -"Procto-synalar n" и "Scheriproct-Neo"на Bayer. Последния го има по белия свят, но не и у нас. При нас се продава друг аналогичен продукт на Bayer. Все още смятам да се оперирам.
Виж целия пост
# 422
Инера Рибено, ленено масло не съм му давала, не съм чувала нищо за тях, не знам от къде се взимат, по колко се дават, колко време се дават.
Пробиотици, само Биогая.
Водорасли, също нищо не знам за тях. От къде, как и колко. Както и за покълнати семена.
Плодове и целенчуци яде, но избира ги, не харесва някой неща.
Ядки ръфа време от време.
С храната е трудно, защото на такава възраст трудно може да се убеди детето, какво е полезно и какво може и не може, особено, когато е злоядо .
Според мен ще помогне Хуск .  Аз го използвам и съм много доволна .  Смесвайте го с някакво нектарче и детенцето няма да го отказва. Аз имам да разказвам много дълго и широко за моята  20 годишна фисура . Но тези 2 месеца са ад.  Май е време да се реша на преглед , че и това не съм правила досега ...пък... каквото сабя покаже. Купих всички произведени препарати - кремове, таблетки . НИЩООО .
Виж целия пост
# 423
Здравейте,
Влезнах да ви се отчета как мина моята процедура.
След много години мъки с фисури ,хемероиди,запек ...всеки ги кръщава Sad най сетне се "взех в ръце" и днес ми беше първия преглед.Колпоскопия.(не исках да се подлагам на каквото и да е преди да имам точна диагноза.До сега само се гадаеше от джипито и разни доктори които лекуват с напипване)Самата камера е дълга около 8 см но я вкарват през ануса на около 45 см.С нея гледат дебелото черво и ануса и поставят диагноза която с напипване няма как да стане.
Процедурата не боли но е неприятно като мърдат камерата.Подготовката е по неприятна.Вкарва се през задника разтвор който се задържа за 3-5 минути и същия те кара да се изходиш на един път (като диария).Така се изчистваш.3-те минути ми се сториха 3 века.Едва издържах като ме напъваше.Падна ми кръвното,взех да се изпотявам но след това бързо се оправих.
Моята епикриза е :
Вътрешни хемероиди които кървят от твърдото изпражнение което според мен не винаги е такова .Аз съм била свикнала да се напувам и автоматично го правя без винаги това да е необходимо.При нормални ституации човек реагира така когато бърза за някъде.
Полипи които дори ми ги снимаха с 3D и ми дадоха снимката.Същите могат да изчезнат от самосебе си след като оправя запека.Влияет се и от билки най вече от невен но нямам идея как се лекува.Мисля да питам.Тях ще  следят и ако не изчезнат ще ги чистят с месна упойка.

Ето една стара тема която намерих в архива.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=417431
Виж целия пост
# 424
Някой да препоръча хирург да ме прегледа ( за София )??? Кой и къде ??? Благодаря ви предварително. PLEASEEE!!
Виж целия пост
# 425
https://docs.google.com/Doc?docid=0AfJSycx-bUXWZGNwazhmdjVfMzNnd … mcXRjZg&hl=en
Виж целия пост
# 426
 Mен ме оперираха вчера. От анална фисура, полип и махнаха и един малък  външен хемороид. С пълна упойка ВМА. Болка след пускането на упойката имах , такава каквато и от фисурата..., но не много силна... просто добре познатата ми. Вляха ми някакво обезболяващо и така си изкарах от 12 на обяд та до сега. Почти не ме болеше.... просто неприятно усещане. Тампон в ануса ( от който ме беше много страх ) , не ми сложиха. Оперираха ме безкръвно и до колкото разбрах са ме горили някак си.Сега ви пиша от вкъщи.... ами добре съм....болката е лека и някак си се промени....вече не ме боли , като от фисурата- щипещо и остро. По-скоро ме боли ,като на разтегнат мускул.... Та така ....все още не съм ходила до тоалетна и изпитвам страх от това, но се чувствам ДОБРЕ.
Виж целия пост
# 427
Не се страхувай от тоалета ,аз отидох на 3-тия ден сутринта,много е важно да спазваш диетата само на супички и кашички.
Пиех сена ,та дори и още я пия от страх за запек.
Акаш и бягаш от тоалета и след 3-4 мин. болката ще е отминала.
Щом е минала операцията  вече няма от какво да се страхуваш.
И болката ще отмине и ще усетиш как не си е струвало да търпиш толкова време .
И започваш да се радваш на дребните неща които от мисли за задника си бах спряла да забелязвам. Hug
Виж целия пост
# 428
Привет и от мен,
прочетох поста на DaDANANA и искам да споделя - мен ме оперира от анална фисура д-р Петър Русев във Вита в София. Има златни ръце и сърце, много е внимателен и добър хирург. Млад е, много е готин като човек. Мога да дам GSM 0888957154. Това беше преди 2 години, не зная още ли е там, но пробвайте. Аз лично съм много доволна от него, всичко мина по клинична пътека, 1 ст не съм платила.
Виж целия пост
# 429
Привет и от мен,
прочетох поста на DaDANANA и искам да споделя - мен ме оперира от анална фисура д-р Петър Русев във Вита в София. Има златни ръце и сърце, много е внимателен и добър хирург. Млад е, много е готин като човек. Мога да дам GSM 0888957154. Това беше преди 2 години, не зная още ли е там, но пробвайте. Аз лично съм много доволна от него, всичко мина по клинична пътека, 1 ст не съм платила.

МНОГО БЛАГОДАРЯ Simple Smile
Виж целия пост
# 430
Не се страхувай от тоалета ,аз отидох на 3-тия ден сутринта,много е важно да спазваш диетата само на супички и кашички.
Пиех сена ,та дори и още я пия от страх за запек.
Акаш и бягаш от тоалета и след 3-4 мин. болката ще е отминала.
Щом е минала операцията  вече няма от какво да се страхуваш.
И болката ще отмине и ще усетиш как не си е струвало да търпиш толкова време .
И започваш да се радваш на дребните неща които от мисли за задника си бах спряла да забелязвам. Hug


 Благодря за подкрепата Simple Smile Вече минах и през тоалетната , но за мое съжаление, нещата не бяха съвсем гладки и доста се напънах, за да има резултат. Е, от тогава си ме боли, търпи се де, но не е приятно...Страх ме е , дали не съм разкъсала раничката... newsm78 На мен ми препоръчаха да пия течен парафин, за по-леко изхождане, но вчера нямах време да го изпия....
Ще видим вторият път как ще е....
Виж целия пост
# 431
Хей, здравейте всички!! Днес бях на преглед. Незнам вече какво да мисля и на кой да вярвам. След днешния преглед при д-р Маринов- Токуда, беше категоричен на 100%, че НЯМА ДАННИ ЗА ХЕМОРОИДИ И АНАЛНА ФИРСУРА. НЯМА ХИРУРГИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ. и ме препрати при дерматолог- каза ми че има съмнение за гъбички. Но със сигурност ше се каже след изследванията. Сега чакам резултати от лабораторните изследвания като междувременно се мажа със някаква паста за обриви, сърбежи, гъбички и др. ДАКТАРОРТ ( или нещо от сорта ). Така незнам вече на кой да вярвам от толкова много '' специалисти" във БГ. НО ЗАСЕГА СЕ МОЛЯ НА БОГА ДА НЕ Е ФИСУРА.
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ. И УСПЕШНО ИЗБАВЯНЕ ОТ ТОЗИ ТОЛКОВА ДОСАДЕН ПРОБЛЕМ. Simple Smile
Виж целия пост
# 432
dadanana, кремът е Дактакорт и е против гъбички. Ако не се оправиш от него може да е от паразити сърбежа. За съжаление повечето видове паразити не се откриват с никакви изследвания. Имаш само сърбежи, а болка нямаш , така ли?
Виж целия пост
# 433
dadanana, кремът е Дактакорт и е против гъбички. Ако не се оправиш от него може да е от паразити сърбежа. За съжаление повечето видове паразити не се откриват с никакви изследвания. Имаш само сърбежи, а болка нямаш , така ли?

ДА! Само сърбеж без болка. Иначе, има съмнение за гъбички, но...чакам резултат тия дни! Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 434
dadanana, кремът е Дактакорт и е против гъбички. Ако не се оправиш от него може да е от паразити сърбежа. За съжаление повечето видове паразити не се откриват с никакви изследвания. Имаш само сърбежи, а болка нямаш , така ли?

ДА! Само сърбеж без болка. Иначе, има съмнение за гъбички, но...чакам резултат тия дни! Благодаря! Simple Smile
Защо?? Имаш ли нещо на ум, какво може да е??!!! Simple Smile 10х
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия