С какво ви дразнят свекървите? – 173

  • 28 225
  • 763
# 75
С това, че са живи 😂😂😂
И това съм чувала. " Не се знае утре може да умра да ви освободя от присъствието си".

И ти се впечатляваш от такива неща?! Те са част от нашата народопсихология. Никога не си чувала някоя баба да нарежда "ох, що не дойде моят да ме вземе, само мъча децата? Не ме обича той, не му трябвам на онзи свят." Аз съм ги чувала, чувам ги и предполагам, че ако имам късмета да остарея, също ще ги казвам. Част от матрицата е това.
Виж целия пост
# 76
С това, че са живи 😂😂😂
И това съм чувала. " Не се знае утре може да умра да ви освободя от присъствието си".

И ти се впечатляваш от такива неща?! Те са част от нашата народопсихология. Никога не си чувала някоя баба да нарежда "ох, що не дойде моят да ме вземе, само мъча децата? Не ме обича той, не му трябвам на онзи свят." Аз съм ги чувала, чувам ги и предполагам, че ако имам късмета да остарея, също ще ги казвам. Част от матрицата е това.

Да, част от народопсихологията е, но това не означава автоматично, че е здравословно или че трябва да се приема за нещо нормално и безобидно. Много неща са били „масови“ с поколения наред — включително емоционално изнудване, чувство за вина и драматизиране към децата — но това не ги прави правилни.

Има разлика между възрастен човек, който се шегува или си мрънка по навик, и поведение, което системно кара околните да се чувстват виновни и отговорни за чуждите емоции. Според мен не е окей това да се нормализира с “такива са бабите”. В един момент тези реплики започват да тежат и да се приемат като форма на натиск, а не като невинна народопсихология.
Виж целия пост
# 77
Хич не са безобидни разни реплики, дето уж всички ги ползвали, така се казвало, така била думата и т.н. Особено към детето. Леля ми имаше отвратителния навик, детето като беше много малко, непрестанно да повтаря да го запишем на градина в техния квартал, малко оставало да се пенсионира, щяла да го взима, после стана щяла да го гледа и всякакви такива. Всеки път, такива приказки, а ходехме почти всеки уикенд, че тя хем в София, хем в къща и за детето беше много добре, да е навън и да не вървя след него на всяка крачка. Както уж не разбираше какво казва леля ми, нямаше 2 години, като веднъж каза нещо в този стил и детето се разрева. Ама сериозно се разрева. Отне ми време да го успокоя, че никой няма да го взима, но леля ми продължаваше да се тръшка, че на тази възраст нищо не разбирали. Бабите трябва да имат предвид, че говорейки така на децата, да пораснели, че да са при тях, децата може да не преливат от щастие и това да ги разстройва.
А реплики от народопсихологията към родителите, са си е емоционално изнудване. И родителите не трябва да ги допускат нито насочени към децата им, нито към тях самите. Тази народопсихология е крайно време да се цивилизова и да излезе от средните векове
Виж целия пост
# 78
veluna, ти какво предлагаш? Борба до дупка, венсеремус или да си ги пускаме покрай ушите. Аз съм избрала второто и нямам терзания.
Виж целия пост
# 79
Децата разбират от много малки. Преди да проговорят са готови мъдреци, после спират да чуват, та към 40 се прояснява слухът.
Виж целия пост
# 80
veluna, ти какво предлагаш? Борба до дупка, венсеремус или да си ги пускаме покрай ушите. Аз съм избрала второто и нямам терзания.

Аз лично практикувам преустановяване на контактите. Механизмът на последствията действа учудващо бързо.
Виж целия пост
# 81
Децата разбират от много малки. Преди да проговорят са готови мъдреци, после спират да чуват, та към 40 се прояснява слухът.
Тц, при момчетата слуха се уврежда все повече, с напредване на възрастта Joy Заложено им е на мъжете да не чуват
Виж целия пост
# 82
На мен ми е ясно как е минало, но ми е интересно на свеки стана ли и ясно, че този спектакъл втора постановка няма да има?

А всъщност защо Злодеида и мъжа й не кажат на свекървата, че ще организират и празнуват празниците на тяхното семейство както те си решат? Защо избягва конфронтацията със свекървата?

Всички се чудим, но е ясно, че това няма да се случи. Злодеида ще си мрънка тук периодично, но промяна няма да има.
Само ние ще излезем виновни, че я... какво беше там, а да, „наръсваме“ я. Ами добре. Блазе ѝ, щом само ние сме ѝ проблемът.
Виж целия пост
# 83
Това е казано. Защо си мислите, че не е? То ако беше така ние сме казали, а тя веднага се усетила и прекратила цирковете, то аз нямаше изобщо да пиша тук.
Виж целия пост
# 84
Това е казано. Защо си мислите, че не е? То ако беше така ние сме казали, а тя веднага се усетила и прекратила цирковете, то аз нямаше изобщо да пиша тук.
Защото можеше да спрете да участвате в цирка. Ти и мъжа ти имам предвид.
Виж целия пост
# 85
А всъщност и позволихте и втора постановка, по твоите думи. За съжаление сега може да очаквате и трето включване- я рожден ден, я кръщене.
Виж целия пост
# 86
Ами ако се опита пак събирам багажа на сина и и така, аз този път съм го отъпкала вече. Като не и увира главата сина и ще пати. Първото го отгледах без жилище и образование, че сега ли няма да се справя.
Виж целия пост
# 87
?! Това пък от къде дойде. Аз написах още предния път - откачи звънеца, изключи звука на телефона и не отваряй вратата. Не да се развеждаш.
Виж целия пост
# 88
Зло, мъжът ти е на твоя страна. Не отсвирвай него, отсвири нея. Той те подкрепя и за звънеца, и за събирането, ти го спираш да се разбере с майка си. Много важно, че ще стане скандал, да се оправят, големи хора са. Защо плащаш с твоите нерви, нещо което може да се разреши между майка и син. А това, че ти звъняли роднини да питат нещо си, ами не им вдигаш или ако им вдигнеш ги пускаш по пързалката и не се занимаваш с глупости. Колкото по-рано сложите стоп на тези взаимоотношения, толкова по-добре за всички ви. И може да запазите някакви прилични отношение.
Виж целия пост
# 89
Щом ти е по-лесно да се разведеш, вместо да сложиш спирачка на свекървата...
Защо и мълчиш? Не си 18годишно момиче, би трябвало вече да можеш да си отстояваш позицията. Мълчиш, излизаш и тя има зелена светлина и продължава. Вместо да излизаш я сложи на мястото и, къде с малко ирония, къде с действия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия