Студент във Виена с проблем

  • 1 256
  • 12
Здравейте.
Синът ми е за месец във Виена по програма за образователен модул там.
Нае квартира заедно с още 3 момчета от неговия университет.
Неприятна изненада е, че оказва се двама от съквартирантите употребяват марихуана, може би и други наркотични вещества.
На моменти стават агресивни и синът ми с четвъртото момче се страхуват от двамата наркомани. На моменти наркоманите ставали груби и дори с агресивно поведение. Будели ги, за да изместят вещи например, обяснявали законите на джунглата и подобни.

Как да постъпят?
Могат ли да подадат сигнал и да търсят помощ от някого във Виена, но да запазят анонимността си?
Или да търсят съдействие от университет, но кой - този в България, или онзи във Виена, където ще са само за месец?
Полицията ще запази ли анонимността им, ако там търсят помощ?
Много стрес, уви, за уж добро надграждащо образование заедно с други студенти, които се предполага, че искат да учат.
Благодаря за всяка една идея или споделен опит!
Виж целия пост
# 1
Да търсят съдействие от институцията, която е организирала/съдействала за съвместното им пребиваване.
Виж целия пост
# 2
Rose Madder, наемането на квартирата не бе чрез институция или чрез организирате на програмата,
Наеха апартамент чрез агенция за недвижими имати и няма как да се търси съдействие па тази линия.
Виж целия пост
# 3
Какъв е наемния договор? Имат ли възможност да го развалят? Уви това го виждам като единствен вариант. Зависи с кого е подписан договора за наем. Ако е вашето дете то дава предизвестие и напуска. Ако е с младежите,  които правят бели - плаща ом колкото е предизвестието и пак напуска. Търси ново място.
Това с полицията трудно може да стане анонимно. Трябва задължително да има събития, които да развалят комфорта на хората в съседство. Ако няма такива няма мотив за подаване на сигнала отстрани. Сигналът може да бъде подаден и от живущи в апартамента, но пак трябва да има събития , които да бъдат в нарушение. Моралният тормоз няма как да бъде доказан. Относно подаване на сигнал от съседи (за Виена конкретно не просто някъде по света) -  дъщеря ми и нейни съседи от входа многократно са подавали гинал за насилие в  апартамент от входа (редовен шум, блъскане, чупене, крещене,  плач). Но тъй като жената върху която се упражнявало насилие самата тя не е подавала сигнал, полицията само идвала преговаряла със съседите , благодаря им за бдителността и съчувствието и си заминавала, нищо повече не можело да направи. Те звънели на жената, но тя не им отваряла и през вратата казвала, че всичко е добре.

За съжаление това е големия риск на подобно настаняване тип WG. Aко е утешително, често се случва сред всички живущи да има някой нетърпим.
Виж целия пост
# 4
На сайта на полицията има възможност за онлайн оплаквания. Но не знам, дали ще стане анонимно - те са само 4ма в апартамента, не е на обществено място.
Виж целия пост
# 5
Мислете начин да развалите договора. Сигнал в полицята...ако може да докаже нещо. Като не слагайте тревата в това число, защото е декриминализирана в малки количества и няма да има кой знае какви последствия.
Виж целия пост
# 6
Търсете друго място за настаняване, не търсете вендета в това малко време.
Виж целия пост
# 7
Намирате друго място за пребиваване и да напусне квартирата.  Не виждам какво ще постигне с оплакване, не може да ги изгони, нито ще спрат.  По-скоро да маха от там.
Виж целия пост
# 8
Да си търси друга квартира и да се изнася.
Виж целия пост
# 9
Ако имате финансова възможност преместете момчето ( или него и нормалния му приятел ) от тази квартира .
За две- три  седмици за квартира във Виена ми хрумва само хостел .
Има много прилични места .
В случая мисля главното е , това да е спокойно място и да е чисто .
Виж целия пост
# 10
Колко от единия месец вече е минало? В отделни стаи ли са, могат ли да се заключват? Дължите ли неустойка, ако напуснете квартирата?
Може би можете да говорите с хазяина, да осигури нормални условия и ако не, да не дължите неустойка, ако напуснете.
Лично аз на ваше място щях веднага да започна да търся друга квартира, независимо от цената, паралелно с преговорите с хазяина.
Виж целия пост
# 11
Хазяинът би могъл да предприеме нещо, ако има основание. Само за агресивно държание и то за 1 месец наем, не знам дали би си направил труда. На никой не му се занимава с наркомани.
Не чакайте, ами действайте, вие имате проблем.
Виж целия пост
# 12
Да уведомят координатора на програмата или международния отдел на университета във Виена. Те носят отговорност за студентите по време на програмата и могат да съдействат за преместване в друго настаняване. Могат да информират и българския университет, особено ако програмата е организирана чрез него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия