Пет месеца с еврото...

  • 17 888
  • 544
# 525
Не ме гледаха на криво защото съм българка, гледаха си криво принципно всички Simple Smile))))
Това ми хареса Joy възможно е, ние сме ходили на различни места, но аз доста проучвам преди това, понякога повтаряме, но като цяло нямам лоши спомени. Случвало се е нещо да ме издразни, вкл. и обслужване, но не е било фрапантно и са били единични случаи, не епидемия. Изобщо в Гърция всичко е лежерно, даже не знам гърците как изобщо стават сутрин, като дума за добро утро нямат даже Joy
Виж целия пост
# 526
О, да, с проучване ъфкорс...първия път и с препоръка. И останах втрещена, чак се почувствах гузна, че ме изненадаха неприятно. Аз не съм капризна. Нооо, не е по темата да. Свят шарен и широк, на кой където му допада в крайна сметка.
Виж целия пост
# 527
Ами кажи ни и на нас къде си ходила и не ти е харесало.
Ще дам пример, ходила съм в Неа Перамос преди 12 години за два дни, беше едно тъпо село. Ходих и миналото лято, че ни се видя близо от Сандански и няма да ида трети път в този живот там.
Както в Гърция, така и в Бълария има хубаво плажове. Това го казвам от гледната точка на човек израстнал на северното черноморие.
Цените вече са почти еднакви, и в Гърция стана по-скъпо по курортите, което е нормално. Вижте цените в Турция. Там е страшно.

Истината е, от това което съм видяла аз, е че в България цените бяха високи и преди да решат дали ще влиза еврото или не. Млякото alpro беше над 8лв в Сапарева баня още преди 2 години. В уж големият им магазин, не квартален такъв.
Виж целия пост
# 528
Ами кажи ни и на нас къде си ходила и не ти е харесало.
Ще дам пример, ходила съм в Неа Перамос преди 12 години за два дни, беше едно тъпо село. Ходих и миналото лято, че ни се видя близо от Сандански и няма да ида трети път в този живот там.
Както в Гърция, така и в Бълария има хубаво плажове. Това го казвам от гледната точка на човек израстнал на северното черноморие.
Цените вече са почти еднакви, и в Гърция стана по-скъпо по курортите, което е нормално. Вижте цените в Турция. Там е страшно.

Истината е, от това което съм видяла аз, е че в България цените бяха високи и преди да решат дали ще влиза еврото или не. Млякото alpro беше над 8лв в Сапарева баня още преди 2 години. В уж големият им магазин, не квартален такъв.

Тасос. Неа Потидея. Кавала, Неа Карвали.
Да, това казвам и аз, че и у нас има достатъчно читави или съответно не толкова места и като обслужване и като цени, и навън има.
А цени ще се менят още, и у нас и навън. Няма как да стоят винаги едни и същи.
Виж целия пост
# 529
В Италия колко обикалят такива да продават!
Ако това ви е критерий.
Виж целия пост
# 530
За плаж ми е критерий. И не самото обикаляне като такова, а начинът, по който се случва. От обикаляне до обикаляне също има разлики. Атмосфера каза някой напред. Просто гръцката не ме прехласна, нито водата бе по-чиста, нито храната по-евтина, а това беше основния наратив по темата с тапите посока гръцко и как там с кеф си харчат еврата (все пак тук сме малко по темата поне и аз се радевам, че по-масовото е, че хората имат евро за харчене, без значение къде). И спирам че не е по темата.
Виж целия пост
# 531
Сега, нито аз нито децата ми някога сме лепвали вируси по нашето море, но от преди ковид си мием ръцете.

Е, ние другите не се мием все едно... Ама то не е само до ръцете, а храната, масите, водата в морето, плажа...
Обаче се радвам, че не ти харесва в Гърция, все пак ако всички отидат там ще стане като у нас Wink
Виж целия пост
# 532
То оплакването от все още ходещите ми приятели там са, че си е същото като у нас (демек всички са там), масово и къщи са си "напазарували" нашенци и се ходи като на вилата. Неходещите сме малцинство.
Така де, така, и в морето сме влизали и храна сме консумирали без задължителната чревна инфекция. И царевица на плажа сме яли.
Тези с чревните инфекции не вярват на онези без, това също е характерно. Аз вярвам, че ви е хванало разстройството, не го неглижирам и отричам. И съчувствам искрено като човек, който по плажовете е лишен от тази екстра.
Виж целия пост
# 533
Добре,  че са ми далече- и българското,  и гръцкото море...

Аз никога не съм хващала летен вирус- от Варна съм- от ходещите на плаж Wink
Виж целия пост
# 534
Около Кавала има фантастични плажове, с най-ситен златист пясък и чисто разкошно море. Има и спокойни места, има и здрав купон. На Тасос също. Заведенията са неизброими, аз на лошо не съм попадала, но винаги си проверявам отзивите. И няма неприятни изненади.
Виж целия пост
# 535
И ние сме от тези с чревните инфекции по нашето Черноморие . Обикаляли сме го много и си го харесвахме.  И минерална вода пиехме, и собствени прибори си носехме и....все греда. В Гърция, без особени предпазни мерки /е, минералната вода остава/ - нищо. Обяснявам си го /сега/, че сме от киснещите дълго във водата. Естествено и гълтаме по малко. А водата е заразена. Дали проблемът е само в заустването на непречистени канални води, или и в по-ниската соленост на водата - не знам. Но фактът си е факт.
Чиста вода и хубав пясъчен плаж с голяма свободна зона ми е приоритет. Изхранването, спането - според финансовия ресурс. И да, не ми пречи да си откарам каквото преценя, че е по-изгодно от БГ. За тази година не знам, но и преди е имало съпоставими цени. Като навсякъде  зависи къде пазаруваш. Дали в Лидъл, дали в малко местно магазинче, дали в "специализирана" месарница или на местния пазар. Заведения - и тук и там- рядко /изключвам гиросите, естествено/.
Виж целия пост
# 536
Темата стана плажна... Няма лошо. Аз съм си фен на нашето море, въпреки обслужването. Септември сме в Лозенец, чудя се колко ли ще е чадър/шезлонг в евра. Повече от 10 не давам!😂
Виж целия пост
# 537
еми да, харчим еврото според сезона
днес за гироси и чадър, утре за коледни базари
нищо различно отпреди еврото
Виж целия пост
# 538
Темата стана плажна... Няма лошо. Аз съм си фен на нашето море, въпреки обслужването. Септември сме в Лозенец, чудя се колко ли ще е чадър/шезлонг в евра. Повече от 10 не давам!😂
Как беше онзи виц: Не да скъпи чадърите на плажа, 10евро, колкото в Практикер Joy за Лозенец имам спомен, че имаше много водорасли и щипалки на плажа, ама това преди 20г сигурно, сега може и да няма.

Бяхме ходили на Синеморец преди отдавна, имаше само един голям хотел, и може би 5-6 по-малки хотелчета и другото квартири, много ни хареса там. Плажа Бутамята не е кой знае какво, но плажа на Силистар беше разкош, ама си носихме чадър. На Силистар ни искаха да плащаме паркинг, за да спрем в гората до плажа, щото била на някой си, но нито е заградено, нито упоменато. Изобщо не е ясно дали тези, които събират парите имат нещо общо със собствениците, та това ме дразни на Черноморието - всеки го играе по-тарикат от тарикатите, измислените такси за какво ли не, безумните цени на чадърите, мръсотията по плажа и разбира се неуважението към клиента и идеята, че е длъжен да плаща за всякакви ли не идиотщини, само защото е на почивка. Е,  има и изключения разбира се, ама не са много.
Виж целия пост
# 539
Добре,  че са ми далече- и българското,  и гръцкото море...

Аз никога не съм хващала летен вирус- от Варна съм- от ходещите на плаж Wink

О, това се случваше редовно на нашето море, а на гръцкото никога. Даже, когато бях в първи клас нашите праха чергите в квартирата във Варна. Няма да обяснявам защо.

През 2020 и 2021г. бяхме по неволя на нашето море заради гръцките изисквания за сертификати. За щастие през тези две години не ни нападна вирус.

Най-много ми хареса лазурния бряг, но Франция е далече и там е още по-скъпо. Поради това се задоволяваме с Кавала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия