Пет месеца с еврото...

  • 19 511
  • 592
# 555
по скоро с щатските финансови проблеми може би
Виж целия пост
# 556
Естествено, че повишаването на цените е най-вече заради (гео)политическата обстановка, никой не отрича това. Но все пак една част е И заради еврото, но в никакъв случай цените не са двойни, както тръбят някои. Във всички страни въвеждането на еврото е минало с подобни истории, под една или друга форма, та нищо ново под слънцето. А спекулата и лакомията нямат спирка, с или без евро си ги има, който и колкото се върже.
Виж целия пост
# 557
А спекулата и лакомията нямат спирка, с или без евро си ги има, който се върже.

Това се очакваше. Необяснимо ми е обаче защо потребителите са като със стокхолмски синдром спрямо сектора на услугите. Голям комплекс някоя маникюристка или дюнерджия да не си помисли, че са бедни и продължават да са им клиенти дори с двойни цени.
Виж целия пост
# 558
Ами не, не мисля. Просто хората Имат пари за това. Имат-дават.
Виж целия пост
# 559
Не е имат-дават. Въпрос на престиж. Заеми теглят, за да се разкрасяват.
Виж целия пост
# 560
Глупости, като почнете да си измисляте така...Simple Smile)))))
И да има тук-там такива, то те не са масово. Масовото е че имат пари.
Сега, има и кукувици, които вместо да идат при дъдентиста да си оправят зъбите, ходят на ботокс и устата им е гробница щото за зъб им се вижда много, ама и това е друга тема.
Виж целия пост
# 561
Глупости е да се разкрасява действителността и да се твърди, че хората са много богати.
Виж целия пост
# 562
Да имаш някое евро да си направиш гел лак не означава, че си много богат. Хубаво е да се прави разлика. Да имаш да седнеш на пица и кола, щом имаш и даваш-значи имаш все пак, едва ли преди да седнеш кредит си теглил......ама мрънкането, че е поскъпнало просто е задължително
Виж целия пост
# 563
Не е мрънкане, а е реалност.
Цените по заведения гонят, че и задминават тези в европейски столици. И то не като се сравняват две такива.
За цените на услугите е сходно.
А нека се сравни и минималното заплащане, по което изоставаме драстично.
И не е въпросът дали има богати хора, то винаги ще има и е имало. А дали работещ човек със средна заплата може да си позволи Х неща, в сравнение със същият от друга европейска страна.
Виж целия пост
# 564
Не е мрънкане, а е реалност.
Цените по заведения гонят, че и задминават тези в европейски столици. И то не като се сравняват две такива.
За цените на услугите е сходно.
А нека се сравни и минималното заплащане, по което изоставаме драстично.
И не е въпросът дали има богати хора, то винаги ще има и е имало. А дали работещ човек със средна заплата може да си позволи Х неща, в сравнение със същият от друга европейска страна.
Правете разлика между богати и висока средна класа. Това , че някой може да си позволи море, ресторант, бар или бал не го прави богат. За мен хората, които направиха 40 километрова опашка на границата с Гърция в понеделника са си хора средна класа, не богати.
И си позволяват доста-вчера , както и в четвъртък Витошка и Графа бяха пълни.Така че хората със средна заплата живеят добре. Факт е обаче, че пълейки заведения със средно качество, те допринасят за качването на цените.
Ние вечеряме в София само в 5-6 заведения, в които качеството е уникално-Captain Cook,Ле Розе,Constantinoff, Chefs. Ние не участваме в подкрепа на бизнес, който дава средняшко ниво храна и обслужване и взема премиални цени.  Ако повече хора го правят, няма да ядат гадна храна за 100 евро за двойка мъж и жена, ако го правят, ще ядат още по-гадна и за повече пари-Пазар се нарича това.
Виж целия пост
# 565
Ако хората намалят посещенията в ресторанти/маникюр ще има корекция на цените. Когато заведенията са пълни, не можеш да се вредиш за час при маникюрист, няма как да има корекция на долу. Това не са неща от първа необходимост.

П.С. Много обичахме да ходим в мидената ферма в Дълбока, посещавахме ги редовно от 2002-3г. От няколко години цените им станаха ужасни и не ходим вече, да супата им е страхотна, както и други неща, но цените са неоправдано високи за нас и вече не го препоръчваме. Миналата година ни хареса едно малко заведение на плажа на Шабла, храна, обслужване, цени бяха супер. Споделихме с други приятели, те също са доволни, тази година пак ще отидем там.
Виж целия пост
# 566
Плащането на високите и необосновани цени не e непременно свързанo с имането на пари. Нещата са много по-сложни и заплитат в едно и пари, и виждания по въпроса, и навици, и възпитание, и не на последно място его... Този, който "мрънка", го прави не непременно, защото не може да и го позволи, а пък онзи, който плаща неразумни цени, не винаги го бие парата.
Може да имаш милиони в банката и пак да бойкотираш самозабравилите се ресторанти, а може и едва да свързваш двата края, ама да се перчиш пред хората със скъпи коли и показни харчове.
Аз лично се опитвам да разглеждам нещата принципно и да се абстрахирам от личния елемент. И  за мен истината е една - цените ще растат докато някой ги плаща. И затова единственият начин да бъдат спрени е да се бойкотират колкото може. От всеки, с много или с малко пари, без значение.
Виж целия пост
# 567
Плащането на високите и необосновани цени не са непременно свързани с имането на пари. Нещата са много по-сложни и заплитат в едно и пари, и виждания по въпроса, и навици, и възпитание, и не на последно място его... Този, който "мрънка", го прави не непременно, защото не може да и го позволи, а пък онзи, който плаща неразумни цени, не винаги го бие парата.
Може да имаш милиони в банката и пак да бойкотираш самозабравилите се ресторанти, а може и едва да свързваш двата края, ама да се перчиш пред хората със скъпи коли и показни харчове.
Аз лично се опитвам да разглеждам нещата принципно и да се абстрахирам от личния елемент. И  за мен истината е една - цените ще растат докато някой ги плаща. И затова единственият начин да бъдат спрени е да се бойкотират колкото може. От всеки, с много или с малко пари, без значение.
Точно така, никаква логика няма да отида на Златни пясъци и Варна да даваме същите пари, каквито в Италия или Гърция. Виждате на черноморието вече се усеща точно това, което казваш. Ще има фалити и така трябва да е.
Виж целия пост
# 568
   А каква е логиката тук да е по-евтино от Италия или Гърция? Аз като отида на зъболекар, не гледам в коя държава съм. Зъболекарят сам си е определил цените, спрямо това колко добър специалист е и дали има кой да му ги плаща. И да, фалити има навсякъде. Непреценена финансова обстановка и надценяване на уменията. Но няма логика на Златни пясъци да е по-евтино отколкото в Италия. Навсякъде хора работят.
Виж целия пост
# 569
какво ме греят фалитите като цените хвърчат нагоре?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия