Искам да кажа... (243) през ЮНИ

  • 27 229
  • 740
# 705
Бубе, няма нужда да се оправдаваш, няма един универсален "правилен" начин за гледане на деца, то всяко дете си е различно, при едни действа едно, при други друго. Преди време гледах подкаст с един специалист и той каза, че дори и в многодетните семейства, децата получават различен сет родители, защото ние като хора се променяме в разлините етапи на живота ни, различни ситуации, и т.н. Важното е снахите да няма против твоите методи, ама щом ти остават децата значи нямат, оттам нататък все тая кой какво мисли. Аз съм страшен непукист и грам не ми пука какво ще каже леля Кунка от Горно Сусурлево за моето родителство, детето си го гледам така както сме преценили с баща ѝ. Много забавни "критики" съм чувала от това защо оставам бебето да спи в количката навън през зиматата, защо не носи чорапи до това, че тази малка разлика на децата не била добре, трябвало по-голяма да бъде. Но най-любимито ми беше, една позната, която няма деца, беше силно възмутена и притеснена за социалното развитие на тогава 8 месечното ми бебе, защото видиш ли аз не ѝ давам да гледа телефон/таблет. Joy

Лаленце, пускай се по течението и се наслаждавай на хубавите моменти, каквото трябва да става, ще стане. Hug

На моята Ема изпотяването е ясно от какво е, при 32 градуса стайна температура и 64 % влажност нормално да се поти, днес вече се предадох и пуснах климатика и в нейната стая, то беше станало 34 градуса вътре...

Подготовката за първия рожден ден тече с пълна сила, потвърдиха ми всички поканени и засега нещата вървят по план, много съм развълнувана. Heart Eyes
Виж целия пост
# 706
Лаленце, много красиви мигове ти желая!
Боби, стискам палци!
Карз, честит нов шофьор! Да бъде разумен и да има много изминати километри по хубави места, с хубави хора!
Малкия и той днес върна всички учебници. Шапка на тояга вече. Blush
Ем, как може да причиняваш такова нещо на детето? Без телефон/таблет?! Пълно безобразие Joy
С климатиците и аз имам отдавна едно на ум. Първото разболяване на първото ми дете беше точно от климатик пуснат в другата стая. Бяхме оставили вратата отворена. Текна й сопола още на другата сутрин.
Ем, разкажи за рождения ден. Какво планираш?
Виж целия пост
# 707
А бе, Роди, какво да ти кажа, ужасен родител. Grin За партито наехме една вила на брега на едно езерo (там ни беше първото пътуване с баща ѝ), ще се съберем уикенда там 10-тина възрастни с 5 тодлъра и още 3 по-големи деца, има къде и децата да лудуват на воля, за големите скари, лодки, кой какво душа му сака. Sunglasses А и точно уикенда в града ни се провежда един от най-големите гей паради, купоните са от сутрин до вечер, много улици са затворени и затова още повече ми се зарадваха на идеята да избягаме от навалицата в гората. Stuck Out Tongue Winking Eye Решила съм и сама да правя тортата.
Виж целия пост
# 708
Много чудесно звучи, Ем!
С нетърпение ще очакваме снимки ако може на красиви гледки и хубава торта. Blush
За завиждане за хората родени през лятото. Имат безброй опции за празнуване.
Виж целия пост
# 709
Ем, ако се нуждаете от детегледачка за рождения ден на детето- аз съм свободна! Wink
Добро ви утро! Последен работен ден за седмицата. Нямам търпение да приключи. ММ си дойде без заръчания от мен парфюм и сега се чудя дали да си го поръчам от нета или в понеделник да си го купя от мола... Или може би шикалкавя, защото не ми се става за сутришната гимнастика.
Хубав ден от мен, момичета!
Кой каквото има- няма за казване- да се разпише!
Виж целия пост
# 710
Добро утро!
Станах рано , а снощи до късно не успях да заспя.
До обяд ми е сянка в двора , та там ще се въртя.
Ще мета пътеките , ще поливам цветята.
Ем , много ти е добра идеята за РД. Да покажеш тортата. А за климатика , защо не охладиш стаята преди да легне детето и тогава го спри.
Хубав ден!
Виж целия пост
# 711
Добро утро!
Ем, чудесно ми звучи партито. Чакам малко снимки (поне на природата)
Лаленце, времето ще покаже....
Руми, харесва ми планът ти.
Але, прекрасно е морето....
Но... БАЛКАНЪТ на Ели ме очарова....
Явно имам нужда...
Събота е, но няма да хвана гората....
Пътувам за София - Интер експо център за финално мероприятие на Заедно в час.
Вечерта ще участвам в празника на града.
Да се похваля - Митето е приет в математическа паралелка (те са пуснали 2, след голямото желание), но класният ръководител ми допада, има приятели от класа.... Времето ще покаже 🍀
Снощи учениците от моя клас бяха направили много хубаво финално представление, а след това и невероятен концерт в Етрополе...
Марти танцува...
Митето кара колело и игра с приятели до 22.30 на центъра, та и той доволен...
Хубав ден!
Виж целия пост
# 712
Добро утро!

Ем, аз мога да се цаня за аниматор нещо там 🤣

Ние днес пак на плаж. Добре, че любимият ми угажда да седим по цял ден, че той не обича особено.

Спокоен ден,  банда!
Виж целия пост
# 713
Разпределихте хубавите роли за партито;)

Браво на Митето!
Виж целия пост
# 714
Добро утро!

Ем, това с телефоните ми е голям кошмар. Слава Богу,  моите не разрешават на внуците, но като видя някое детенце, вторачено в устройството, а мама и тати или правят същото или се забавляват с приятели, ми става много мъчно.
Голяма част от хората с които съм говорила, казавт, че така им е по-спокойно и детето учело нови неща.
Родителството е всичко друго, но не и спокойствие. После се обвинява времето в което се живее, че така е по-лесно, но всеки има правото да отглежда децата си,  както смята за правилно. Аз се радвам на хората, които избират да им е по-трудно и да прекарват времето с децата си, още повече сред природата.

Днес плана е да заведем децата на зоопарка и за друго не знам какво ще измислят.

Хубав ден, момичета!
Виж целия пост
# 715
Лаленце, пускай се по течението и се наслаждавай на хубавите моменти, каквото трябва да става, ще стане. Hug
Същото ми каза и една приятелка, на която се оплаках, че сме се засекли и той ме покани да излезем, но аз отказах, защото точно тогава тепърва започваше лудницата с местенето и някак не ми се занимаваше. Но естествено след това почнах да съжалявам, че съм отказала, защото въпреки лудницата около мен, започнах да си мисля за него и всичките там неизживени неща навремето. И тя много правилно каза, че не знам какво искам. Satisfied И после добави, че какво толкова, просто да се пусна по течението и да видим какво ще стане, можело един ден да се окаже, че плуваме в една посока. Много ми хареса тогава това изречение. И сега като чувам за втори път този израз, ми стана много хубаво и ти благодаря, Емче. Hug
Първият рожден ден си е голяма емоция, спомням си и аз с умиление нашия първи 4 юли. Така че този 4 юли ще е наистина незабравим за вас. Heart Eyes Ще чакам и аз с нетърпение снимки. Heart

Боби, браво на Митето! Hug

Хубава събота да имате, момичета! Heart
Виж целия пост
# 716
Ем, аз мога да танцувам и да правя коктейли. Joy
Да ви покажа порасналите мъници. Досега се забавлявах с тях. Първите две все едно имат на главата маската за Батман. Grinning



Който е на плажа, моля да се изкъпе и веднъж вместо мен.
Хубав ден да имате!
Виж целия пост
# 717
ММ е на работа, ние с Вики уж стягаме багаж за екскурзията в мола, ама досега само аз влизам в пробна Wink Марто постъпи умно и остана при свекърва ми.
Виж целия пост
# 718
Който е на плажа, моля да се изкъпе и веднъж вместо мен.
Да се сети и за моя милост и редовно да си слага слънцезащита.
Виж целия пост
# 719
Маре, изчаквам малко да споделя, но пък нищо не пречи.
Взех си дарсонвал, че нали все се обривам и пъпчасвам като тинейджър. Обаче освен за обривите според мен много добре ми влияе на петната. Та, ако 30-тина евро не са ти фатални може да пробваш Blush

Роди, много хубави котачета.
Едно от моите градински ми се губи два дена вече. Дано да е нейде по любов и да се върне скоро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия