За или против биохимичния скрининг

  • 4 319
  • 27
# 15
Сякаш и аз съм против, след това което съм чела в нет-а.
Освен ако на фетална морфология не се натъкнат на нещо тревожно, или пък възрастта на бременната е напреднала.
Иначе не.
Виж целия пост
# 16
Аз лично съм против и не го направих. Naughty
Виж целия пост
# 17
За, правила съм и не съжалявам Peace
Виж целия пост
# 18
По принцип съм за, но съм много подозрителна към компетентността на докторите. На мен ми направиха амниоцентеза поради съмнения за омфалоцеле, а се оказа, че на бебо нищо такова му няма. Препоръчвам предглед при Анатолий Дуковски от "Майчин дом". Единствен той от около 5-6 специалиста постави точна диагноза. А за биохимичния скрининг - за собствено успокоение е добре да се направи!
Виж целия пост
# 19
Аз си правих. С нищо не вреди, защо пък не... Може само да помогне.
Е, това е умно изказване!
И аз си правих.
Правих всичко. Даже и ДНК тест на таткото и мен разбира се.
Виж целия пост
# 20
Против. БХС дава 30% грешни резултати, както положителни, така и отрицателни. Не виждам смисъл...
Виж целия пост
# 21
Аз съм `ЗА` и го направих Бях на границата между задължителната амниоцентеза заради годините ми и БХС, лекарката ми препоръча БХС Аз лично исках да знам има ли риск, ако имаше - тогава на амнио Колкото до това дали бих родила дете с Даун - решително не бих, това не е за всеки, аз лично не бих рискувала Thinking
Виж целия пост
# 22
На мен БХС ми показа висок риск. Направих амниоцинтеза, преживях едномесечен кошмар. Резултатът от амниото беше, че всичко е наред. Сега си задавам въпроса при втора бременност дали бих си направила отново БХС, смятам, че ще го направя, искам да мина всички необходими изследвания. Просто, когато получим висок риск трябва да знаем, че това е само прогноза, а не диагноза. От друга страна в нета изчетох много случаи с жени с висок риск от БХС, а накрая всичко е наред. Така че нещата имат няколко страни.
Виж целия пост
# 23
Направих го и при мен рискът беше висок, а съм на 22г. Побърках се от ходене по лекари, фетални морфологии, докато взема решение дали да правя амниоцентеза. В крайна сметка и амниоцентезата направих, пак беше доста напрегнато всичко, имах малко проблеми, но за радост резултатите бяха добри.  Peace

Честно казано не съм сигурна, че следващия път ще правя БХС. Притесненията, страхът от спонтанен аборт, страхът, че вредя на бебка .... не знам.
Виж целия пост
# 24
Твърдо за Peace
Имам приятелка с дете болно от Даун и когато беше за втоир път бременна направи всички изследвания,които и бяха известни!
Виж целия пост
# 25
Правила съм и съответно съм ЗА .След като съвременната медицина ни предлага такива модерни изследвания,защо да не се възползваме.
Виж целия пост
# 26
Всеки решава лично за себе си. В един или друг етап на живота си може да вземе различно решение.
С първата си бременност правих БХС, много тревожно ми бе докато излезе резултатът. А и исках да направя всякакви изследвания през бремеността, за да бъда възможно най-информирана за състоянието на бебето..

С втората си спестих това изследване - феталната морфология бе ОК, а и други фактори натежаха за нагласата ми да не правя БХС. Примерно един от тях е откъса от тази статия по-долу:

 

....... За и против да направя теста?

За: Основното предимство на тройния тест е, че той дава информация за риска вашето бебе да има някои вродени дефекти, без да ви подлага на малкия, но съществуващ риск от спонтанен аборт при амниоцентеза или хорионбиопсия. Ако сте на 35 години или повече, вашият лекар вероятно ще ви предложи да пропуснете този тест и да направите само по–информативните тестове. Когато достигнете тази възраст, вашият риск да родите бебе с хромозомни аномалии, като синдрома на Даун, е по–висок от риска да направите спонтанен аборт при амниоцентеза. Все пак, ако не се чувствате комфортно, знаейки за този риск, можете да предпочетете да направите тройния тест и детайлно ултразвуково изследване. Ако резултатите от двете изследвания са нормални, може да не пожелаете да се подложите на амниоцентеза, защото малкият риск бебето да има хромозомни аномалии ще е по–нисък от риска от амниоцентеза, точно както е при жени под 35 години.

Дори да знаете всичко това, може да решите да не прекъсвате бременността, но ще бъдете предварително подготвена за това, че вашето бебе ще има нужда от специални грижи, така че по–лесно ще се справите след раждане. Вие може да решите да раждате в по–добре обзаведена болница със специалисти в областта. Като знаят какво става с вашето бебе, наблюдаващите ви специалисти ще проследяват бременността и ще осигурят неонатолог или детски хирург по време на раждане, за да помогнат на вашето бебе след раждане.

Против: От друга страна, фалшиво положителните резултати могат ненужно да ви обезпокоят – това е най–честото оплакване от провеждането на този тест – и могат да ви накарат да решите да се подложите на амниоцентеза без нужда. Фалшиво отрицателните резултати могат да ви откажат от правенето на по–нататъшни изследвания, при което могат да се пропуснат вродени дефекти.

Преди да решите, хубаво е да дискутирате всички тези съображения с вашия партньор, с вашия лекар и, при нужда, с генетичния консултант. Също можете да разговаряте с други жени, които са имали подобни на вашите притеснения.


http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 438&Itemid=36

Виж целия пост
# 27
За!Направих си и не съжалявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия