ФИФА Световно първенство 2026 - Канада / Мексико / САЩ (11.06 - 19.07)

  • 14 131
  • 691
# 675
Да пусна и за днес прогнозките:

Босна и Херцеговина Катар 0:0
Швейцария - Канада 1:2
Мароко - Хаити 2:0
Шотландия  - Бразилия 0:3
Южна Африка -  Южна Корея 0:2
Чехия Мексико 1:3
Виж целия пост
# 676
Програмата за третата ротация от груповата фаза, моите прогнози

24.06 22:00 Босна и Херцеговина - Катар 2:1
24.06 22:00 Швейцария - Канада 1:1
25.06 01:00 Мароко - Хаити 2:0
25.06 01:00 Шотландия - Бразилия 1:3
25.06 04:00 Чехия - Мексико 1:1
25.06 04:00 ЮАР - Република Корея 1:1
25.06 23:00 Кюрасао - Кот д' Ивоар 1:1
25.06 23:00 Еквадор - Германия 1:1
26.06 02:00 Япония - Швеция 2:2
26.06 02:00 Тунис - Нидерландия 0:3
26.06 05:00 Парагвай - Австралия 1:1
26.06 05:00 Турция - САЩ 1:1
26.06 22:00 Норвегия - Франция 1:1
26.06 22:00 Сенегал - Ирак 2:1
27.06 03:00 Кабо Верде - Саудитска Арабия 2:1
27.06 03:00 Уругвай - Испания 1:1
27.06 06:00 Египет - Иран 1:1
27.06 06:00 Нова Зеландия - Белгия 1:2
28.06 00:00 Хърватия - Гана 0:0
28.06 00:00 Панама - Англия 0:2
28.06 02:30 Колумбия - Португалия 2:2
28.06 02:30 ДР Конго - Узбекистан 1:0
28.06 05:00 Алжир - Австрия 1:2
28.06 05:00 Йордания - Аржентина 1:2
Виж целия пост
# 677
Босна  Катар 2:1
Швейцария Канада 2:2
Мароко Хаити 3-0
Шотландия Бразилия 1-2
Чехия Мексико 1-1
ЮА ЮК 0-3
Виж целия пост
# 678
Като гледам жребия Португалия трябва на всяка цена да бие Колумбия, за да имя шанс да избута до четвъртфинал. Иначе налитат на Испания или Англия още на осмина.
Виж целия пост
# 679
Дяволо, а за Йордания - Алжир 1:2 няма ли да получа точки? Wink

Пропуснала съм, ако съм получила 3 за познат резултат.
Виж целия пост
# 680
Назад в темата имаше питане за изражението на Роналдо, когато имитираше че ще бие. Ето тук има малко https://www.facebook.com/share/r/1BSw8Daxbc/
Виж целия пост
# 681
Дяволо, а за Йордания - Алжир 1:2 няма ли да получа точки? Wink

Пропуснала съм, ако съм получила 3 за познат резултат.

Точни са ти точките, значи съм ти добавил алжирската победа. Сега пак проверих всичко. Имаш точно 18 точки. Simple Smile
Виж целия пост
# 682
Една бърза прогноза от мен за близките мачове , без да съм многословна днес , че ми е някакъв шантав ден :



Босна и Херцеговина - Катар 1:1
Швейцария - Канада 1:2
Мароко - Хаити 4:0
Шотландия - Бразилия 2:4
Южна Африка - Южна Корея 0:1
Чехия - Мексико 2:2

Жокер , аз редовно гледам мачове с арабски коментатори , даже и някои футболни термини от там съм научила . Много е смешно , когато назовават  славянски фамилии ….все едно изброяват  огнестрелни оръжия : ( КалашникОв; МакарОв; БербатОв; КостадинОв и тнт…)
Виж целия пост
# 683
Прогнозите ми за днешната вечерно/нощна порция:
24.06
Босна и Херцеговина - Катар    1   2:0
Швейцария - Канада                       1X   2:1
25.06
Мароко - Хаити                           1   2:0
Шотландия - Бразилия                2   1:3
Южна Африка - Южна Корея             2   1:2
Чехия - Мексико                        2   1:2
Виж целия пост
# 684
На арабски кура е топка,а коментирането е велико,с градация на гласните струни,молитвен зов,шъткане,Но няма кашлящи като Боби Борисов 😄😄😄

Би Х-Катар- 2-0
Швейцария -Канада-това е много сложно,тюххх давам 1-1

Мароко-Хаити-3-0
Виж целия пост
# 685
Алекси Сокачев (Моцииии) е от арабската школа🤣
Виж целия пост
# 686
А, да не забравяме колко са дОбри и испаноговорящите коментатори!
Виж целия пост
# 687
24.06 22:00 Босна и Херцеговина - Катар 1:0
24.06 22:00 Швейцария - Канада 0:1
25.06 01:00 Мароко - Хаити 2:0
25.06 01:00 Шотландия - Бразилия 1:3
25.06 04:00 Чехия - Мексико 1:1
25.06 04:00 ЮАР - Република Корея 0:0
Виж целия пост
# 688
А, да не забравяме колко са дОбри и испаноговорящите коментатори!

Ооооооо….с тях никой не може да се мери! Много емоции, много викане ….
Между другото , има(ше) един спортен канал в Аржентина , където предават всичките им мачове , обаче…. ако не си си платил месечната такса към оператора, пак ти пускат мача , който си върви с коментари и звук , но камерите са обърнати не към терена , а към публиката….много е смешно….
Виж целия пост
# 689
Днес започват големите сметки или третите ротации от групите.
Мачовете ще вървят паралелно и до последно ще се смята.

Според мен ФИФА направиха грешка с това правило да се гледат директните мачове, за мен общата голова разлика винаги е била по-меродавна, защото е комплексен показател от цели 3 мача, а не само от 1 в който е могло и да ти върже.
Другото лошо нещо е, че с тези най-добри трети (защото няма как иначе, трябва да са 64 отборите, за да се класират само първите 2 от всяка група за 1/16 финалите ; но световно с 64 отбора едва ли ще видим, не вярвам да стане) отборите в последните 3 групи са облагодетелствани, защото ще знаят всички възможни варианти и всеки ще знае за какво точно се бори и срещу кого ще играе на 1/16 финал и евентуално на 1/8 финал.

За 4 дена ще се извъртят тези трети мачове, защото всеки ден ще има по 6 мача от 3 групи.

Днес

Група A
Мексико, ЮАР, Република Корея и Чехия

Група B
Канада, Босна и Херцеговина, Катар и Швейцария

Група C
Бразилия, Мароко, Хаити и Шотландия

Група A
Мексико са твърдо първи и това е единствената константа в групата.
И трите други отбори имат шанс да се класират.
Република Корея дори и при загуба биха могли да се класират, но става доста сложно със сметките.
ЮАР и Чехия задължително ще гонят победата. При равенства за тях и с 2 точки на 3 място ще е почти невъзможно да се очаква класиране за елиминациите.
Очаквам ацтеките да излязат с резервите, ама чехите са толкова зле игрово и такова разочарование, че не виждам как ще бият дори Мексико Б още повече на Ацтека, където Мехико нямат загуба в цялата си история на СП!
Корейците би трябвало да победят аутсайдера в групата, който за мен заедно с Тунис са най-големите африкански разочарования. Не като резултати, а като игра. Нищо, че ЮАР откраднаха точка на яловата Чехия. ЮАР при победа ще се класират с 4 точки, но не виждам как ще стане. Корейците са по-класният отбор за мен и би трябвало да си спечелят мача.

Група B
Големият въпрос е дали Швейцария и Канада ще играят за хикс, защото реално в тази група специално и първото и второто място водят до ''леки'' съперници на 1/16 финалите. Т.е. швейцарците освен за честта си не би трябвало на всяка цена да се хвърлят за първата позиция, даже това 1 място може да ги натресе на корейците, вместо на някой по-слаб трети отбор. Само че няма как да се знае... Ами ако този трети е Уругвай или някой по-силен?
След това на 1/8 финал за Канада/Швейцария следват в схемата или Нидерландия/Япония/Мароко/Бразилия или Колумбия/Португалия/Хърватия. Най-логичното е Нидерландия и Португалия все пак (заради головата разлика на лалетата и последен мач с Тунис и заради класата на Португалия все пак, би трябвало да стигне за да бият Колумбия).
Ако Босна и Катар хиксират ще се самоелиминират (дано), но тук просто Босна са по-класният отбор и ще бият минимално. Катар ще са без двама основни с червени картони, но пък имат реален шанс при победа да се класират за елиминациите.

Група C
Има традиция, която повелява следното: От 1982 г. насам, Бразилия е печелила всяка една група на световно първенство.
Тук обаче ако Мароко вкарат много голове на Хаити могат и да завършат на 1 място по голова разлика, ама се съмнявам... Не са такъв отбор. А и Хаити не са чак толкова зле (дали?).
Имам усещането, че гайдарите поне един гол ще вкарат. Шотландия ще се стреми да не загуби с много, защото сега са с 3 точки и равна голова разлика. Визирам борбата за 8-те най-добрите 3-ти в групите.
Ако бъдат разгромени от Бразилия може и да не се класират на 1/16 финалите.
От друга страна Селесао ще има тежък 1/16 финал при всички положения (Нидерландия или Япония), но все пак според мен на хартия биха искали да избегнат лалетата...
Интересно коя публика ще е повече? Шотландската или бразилската??? Това за мен е по-сложно да се предвиди отколкото изхода от мача. 😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия