⚓ На пазар във Варна - тема 83 ⚓

  • 5 565
  • 172
# 135
Аз пиша за проблем, за който точно кметската администрация си е виновна. Защото при сигнал, трябва да реагира и се прави проверка. Ако има счупен контейнер - прави се опис и се заменя, а не се обръща с краката нагоре и се оставя така да не може да се ползва.
А ако не се почистват всичките контейнери - санкции за фирмата изпълнител. Бюджета е достатъчно голям, достатъчно данъци плащаме и няма място за оправдание. Това важи за всички квартали без изключение.
Едрогабаритните отпадъци са друга болна тема.
Виж целия пост
# 136
При нас също минават по 2 пъти за общите отпадъци. Често има и човек с шофьора, който събира торбите оставени до контейнерите. Но такива едрогабаритни отпадъци няма как да ги вземат. А контейнерите за рециклиране преди бяха веднъж седмично, сега не знам, дали не е по-често. Сравнително рядко са препълнени, място има и пак, някой си оставил кашоните от климатици и други опаковки, кашони от стока от близкия магазин..пълна свинщина. Не мога така да си оставя торбата с боклук отвън, по-скоро съм обикаляла до съседна улица, да потърся празен контейнер, а кашони, кутии винаги прегъвам, режа ако трябва.
Виж целия пост
# 137
Здравейте, бихте ли препоръчали конкретни модели на парогенераторни ютии, които да са още в продажба и сте доволни?
Обмислям тези варианти от снимките, но ако някой е купувал модел, който все още го има по магазините и е доволен ще бъда благодарна да сподели

Виж целия пост
# 138
Търся фирма за остъкляване на тераса, като трябва да се изгради и покрив. Някой правил ли е и бихте ли препоръчали? Питах на  няколко места и ми отказват...
Виж целия пост
# 139
Savova, пости са и аз уважавам това решение. Ще спрем разбира се, но не мисля, че ще има какво да ядат от менюто на бензиностанция, нито аз съм човек, който няма да помисли Simple Smile
Виж целия пост
# 140
Малко съм извън темата за пазаруване, но съм в търсене на хубав плаж. До сега винаги сме ходили на Кабакум, но миналата година останах изненадана от факта, че навсякъде заведенията си бяха опънали въженца, т.е. не можеш да паркираш, ако не ползваш техните чадъри. Предни години не е било така. Някой ходил ли е тази година да каже как е положението. Също ме интересуват и цените на чадърите тази година какви са, че май и там са се пооляли. Чудим се утре къде да идем, на Албена е хубаво, ама и там 10 евро вход и после още минимум 15 за чадъри, въобще голяма цифромания стана. Моят мъж ми предлага Аспарухово, не сме ходили там сигурно над 10 години, как е там, има ли къде да се паркира и хубав ли е плажът?
Виж целия пост
# 141
Малко съм извън темата за пазаруване, но съм в търсене на хубав плаж. До сега винаги сме ходили на Кабакум, но миналата година останах изненадана от факта, че навсякъде заведенията си бяха опънали въженца, т.е. не можеш да паркираш, ако не ползваш техните чадъри. Предни години не е било така. Някой ходил ли е тази година да каже как е положението. Също ме интересуват и цените на чадърите тази година какви са, че май и там са се пооляли. Чудим се утре къде да идем, на Албена е хубаво, ама и там 10 евро вход и после още минимум 15 за чадъри, въобще голяма цифромания стана. Моят мъж ми предлага Аспарухово, не сме ходили там сигурно над 10 години, как е там, има ли къде да се паркира и хубав ли е плажът?
Плажът пред Ной не се ли води Кабакум? Защото в такъв случай точно след големия завой на самата буна  места бол. Иначе Фичоза, паша дере (пътят до там е кофти), Св Константин и Елена, но паркирането е платено. Болата, Кранево също са готини.
Виж целия пост
# 142
В Албена има свободни зони, длъжни да да оставят такива, освен хотелските чадъри и платените.
Работих там преди години и знам, че спазват наредбите за плажа.
Виж целия пост
# 143
За свободните зони е ясно, отрасла съм с Албена Blush. Ние сме 4 човека, с децата, носим си един чадър, така или иначе, че не се събираме под 1, но винаги ползваме един платен и нашия.
Виж целия пост
# 144
В Албена дори е 15€ вече за зелената им зона.
Имам много познати,които ходят в Аспарухово,понеже е плитко и подходящо за деца. Уви, и аз в околните плажове на Варна харесвам само Паша Дере.
Виж целия пост
# 145
Включвам се от мястото на събитието Grinning В крана сметка решихме да дойдем на плажа в Аспарухово. В 9 и нещо бяхме тук. На плажа пред Amore се настанихме - чадър и 2 шезлонга са 16 евро. Има и приложение, през което може да се запази.
Виж целия пост
# 146
От дете ходя на южния плаж. Знам, че за почти всички варненци това е ужас, но не карам кола, сама съм и е единствения ми удобен плаж. Предпочитам го заради широката плажна ивица и ми е най- близо до вкъщи. Дори сега се връщам оттам. Но тази година само украинска реч, румънци и поляци. Българи почти няма. А ако има са в края, защото е много плитко и идват с малки дечица. Като се връщах ме нападна една тумба добре облечени украинци, жени и мъже, разпостраняват някакви сектантски материали. Това ми се случва за втори път от пролетта насам, гледам, че бяха завардили стари хора и майка с две малки деца. Та въпросът ми е къде мога да сигнализирам за това? Или да не се занимавам, всеки има глава на раменете. И аз вече не знам.
Виж целия пост
# 147
Ние много харесваме плажа на Слънчев ден. Тази година обаче още не сме ходили и нямам пресни впечатления.
Виж целия пост
# 148
Аз най - много харесвам Камчия, а ми е най-близо. Носим си шезлонги и чадър, макар че аз не обичам много под чадър. Миналата година имаше къде да се паркира, беше без пари, тази година още не съм ходила. Ивицата е широка, просторно и красиво е.
Харесва ми и на Бяла, но на по-отдалечения плаж, който е спокоен, ходят нудисти и ми е гадно, иначе там е хубаво.
На Шкорпиловци също ми харесва.
Но най-любим ми е Камчия.
Виж целия пост
# 149
Savova, пости са и аз уважавам това решение. Ще спрем разбира се, но не мисля, че ще има какво да ядат от менюто на бензиностанция, нито аз съм човек, който няма да помисли Simple Smile
Имах в предвид да си хапнете каквото сте си приготвили на бензиностанцията, а не в колата.
Преди няколко години от Домпласт остъклиха терасата на родителите ми и направиха покрив от профил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия