Математически турнири 1-4 клас. Тема № 66

  • 8 036
  • 149
# 135
Здравейте,  имате ли нанесени вече резултати от Математика за всеки в профила на детето в инфоприем?
Виж целия пост
# 136
При нас (за София) няма от МЗВ, има от НОМ, ПМС и ЕК.
Виж целия пост
# 137
При нас не. Но мен повече ме притеснява, че няма нанесена оценката от свидетелството за общ успех и точките там. МзВ резултатите излязоха преди дни и може би днес или утре ще ги нанесат, но за свидетелството защо се бавят ...

Здравейте,  имате ли нанесени вече резултати от Математика за всеки в профила на детето в инфоприем?
Виж целия пост
# 138
Благодаря!
Виж целия пост
# 139
Здравейте,  имате ли нанесени вече резултати от Математика за всеки в профила на детето в инфоприем?
Вече има.
Виж целия пост
# 140
И ние имаме всичко;)
Виж целия пост
# 141
Моето мнение за статистиката с повечето желаещи за НПМГ следва логиката, че децата след 200 място в класацията, а те не са малко и очакват да се закачат в приема, биха предпочели 1во желание НПМГ, защото "зора" с математиката там не е като в СМГ, имам база за сравнение, и самия факт, че са с по-малко точки естествено ги дърпа към първо желание НПМГ. Изключение правят тука някои деца с топ резултати, които наистина си искат НПМГ - от 52 деца с прием там, да предположим в най-добрия случай това са 30 деца от първите 150 резултата на "Математика за всеки".
Минималните балове за прием в двете училища СМГ/НПМГ също не може да ги сравняваме 1:1 защото както знаем се изчисляват по различни формули (различна е тежестта на балообразуващите състезания).

[video][/video]
А НПМГ по-търсено ли е в момента от СМГ?

Да, така изглежда, миналата година повече деца са го посочили като първо желание...малко повече са - 493 НПМГ и 426 СМГ.

Ние също искахме само НПМГ, но няма да й стигне бала за там. СМГ въобще няма да го пишем.

За инфо миналата година на 1-во класиране минималния бал за НПМГ е бил 658,24, а в СМГ 559,90
На 2-ро класиране минимален бал: НПМГ 643,27  СМГ 546,82

Тази година ще са по-високи баловете, повече деца са изкарали добри точки на МзВс и на ПМС.
Виж целия пост
# 142
Според мен каквото и да се случи на този прием, след 7 клас отново ще имат шанс да влязат в тези училища с НВО, изпити по специализирани предмети за НПМГ
Виж целия пост
# 143
Моето мнение за статистиката с повечето желаещи за НПМГ следва логиката, че децата след 200 място в класацията, а те не са малко и очакват да се закачат в приема, биха предпочели 1во желание НПМГ, защото "зора" с математиката там не е като в СМГ, имам база за сравнение, и самия факт, че са с по-малко точки естествено ги дърпа към първо желание НПМГ. Изключение правят тука някои деца с топ резултати, които наистина си искат НПМГ - от 52 деца с прием там, да предположим в най-добрия случай това са 30 деца от първите 150 резултата на "Математика за всеки".
Минималните балове за прием в двете училища СМГ/НПМГ също не може да ги сравняваме 1:1 защото както знаем се изчисляват по различни формули (различна е тежестта на балообразуващите състезания).

[video][/video]
А НПМГ по-търсено ли е в момента от СМГ?

Да, така изглежда, миналата година повече деца са го посочили като първо желание...малко повече са - 493 НПМГ и 426 СМГ.

Ние също искахме само НПМГ, но няма да й стигне бала за там. СМГ въобще няма да го пишем.

За инфо миналата година на 1-во класиране минималния бал за НПМГ е бил 658,24, а в СМГ 559,90
На 2-ро класиране минимален бал: НПМГ 643,27  СМГ 546,82

Тази година ще са по-високи баловете, повече деца са изкарали добри точки на МзВс и на ПМС.

Само да кажа, че аз лично не харесвам СМГ и затова и не мисля въобще да го пишем, нито сега, нито след 7 клас.
Не мисля, че пишат НПМГ на 1во място, защото са с по-ниски балове, тъй като там приемат само 52 деца, логично е, че шанса за СМГ е по-голям.
Но това е мое лично мнение Simple Smile И все си мисля, че и други не харесват СМГ като мен 😄
Виж целия пост
# 144
Някой следил ли е до кое място стига чертата за СМГ и за НПМГ?
Виж целия пост
# 145
От първите 220, ще бъдат приети желаещите за НПМГ. Според мен съображенията на родителите и на децата са различни. И в двете училища се учи много математика в 5-7 клас. Два часа, на фона на 10-15, не е голяма разлика. Според мен основно се записват в НПМГ деца, които:
1. Имат интерес към природните науки, или родителите им са лекари или зъболекари
2. Им е удобна локацията
3. Наистина не им е любима математиката, предпочитат език, или литература, или друго, но са много способни деца и математиката също им върви много.

В СМГ мисля влизат основно като моя:
1. Цитирам - обичам човека, обичам и природата, ама не и като са в едно словосъчетание. Тоест, избира колкото се може повече часове по мат и компютри, само и само да няма много разказвателни или БЕЛ.
2. На които малко не им стига за НПМГ.
3. На които локацията е по-удобна.
Така мисля аз, но всяко семейство решава със собствените си съображения:-) няма грешно решение
Виж целия пост
# 146
Здравейте. Малко страничен въпрос. Трябват ли служебни бележки от сегашното ни училище, за да кандидатстваме в СМГ и Нпмг и кога се представят , сега или ако ни приемат? Нещо никак не ми е ясно това , а чувам различни мнения
Виж целия пост
# 147
Аз не съм много съгласна с този извод. Това може би е било валидно в първите две години, когато НПМГ сформира паралелките след 4 клас, но в последните години това се промени. Миналата година лично на първо класиране съм проследявала последното прието дете кое би могло да бъде като номер в неофициалния рейтинг спрямо минималния бал (спрямо стотните може да се предположи кое е детето с доста голяма точност, защото точките на НВО са закръглени до 0,5, а виждате колко разнородни са стотните от точките от състезанията) - и беше позиция номер около 119 в неофициалния рейтинг. За второ класиране се освободиха 5 места за НПМГ и позицията беше някъде около 140 в неофициалния рейтинг (приблизително). И това беше. Следващо класиране нямаше.
Относно изборът на училище спрямо "зора" - и миналта година, и сега, много деца от топ позициите искат да запишат НПМГ като първо желание. НПМГ е по същата програма като часове математика както СМГ - стандартна за МГ, а останалото - колко са натоварени и как се преподава, зависи изцяло от преподавателя, който ще се падне.

По-скоро позиции около 200 имат повече шанс за СМГ, защото там приемат повече деца и защото ако се съди по интереса към НПМГ с всяка изминала година, миналата година 52 места са били заети от децата в топ 150 от неофициалния рейтинг на НПМГ. Сега очаквам нещо подобно, че даже преполагам, че топ 120 ще запълни тези 52 места - а топ 120 с няколко изключения са деца, които имат достатъчен бал и за двете училища.

При нас в действителност основно локацията определя избора - затова ще запишем НПМГ. Тя не е основен приоритет за този избор, но аз виждам останалите условия като доста близки за двете училища, затова тя остава определяща.

Моето мнение за статистиката с повечето желаещи за НПМГ следва логиката, че децата след 200 място в класацията, а те не са малко и очакват да се закачат в приема, биха предпочели 1во желание НПМГ, защото "зора" с математиката там не е като в СМГ, имам база за сравнение, и самия факт, че са с по-малко точки естествено ги дърпа към първо желание НПМГ. Изключение правят тука някои деца с топ резултати, които наистина си искат НПМГ - от 52 деца с прием там, да предположим в най-добрия случай това са 30 деца от първите 150 резултата на "Математика за всеки".
Минималните балове за прием в двете училища СМГ/НПМГ също не може да ги сравняваме 1:1 защото както знаем се изчисляват по различни формули (различна е тежестта на балообразуващите състезания).

[video][/video]
А НПМГ по-търсено ли е в момента от СМГ?

Да, така изглежда, миналата година повече деца са го посочили като първо желание...малко повече са - 493 НПМГ и 426 СМГ.

Ние също искахме само НПМГ, но няма да й стигне бала за там. СМГ въобще няма да го пишем.

За инфо миналата година на 1-во класиране минималния бал за НПМГ е бил 658,24, а в СМГ 559,90
На 2-ро класиране минимален бал: НПМГ 643,27  СМГ 546,82

Тази година ще са по-високи баловете, повече деца са изкарали добри точки на МзВс и на ПМС.
Виж целия пост
# 148
Някой следил ли е до кое място стига чертата за СМГ и за НПМГ?
В идеалния вариант 🙂 до 208 място, но предвид наличието на ПЧМГ и единичните случаи "да се пробва детето в състезанието" може да има отлив на 15-30 деца от приетите, което ще даде възможност техните места да се заемат например от децата в диапазона 209-238 място.
Виж целия пост
# 149
Някой следил ли е до кое място стига чертата за СМГ и за НПМГ?
В идеалния вариант 🙂 до 208 място, но предвид наличието на ПЧМГ и единичните случаи "да се пробва детето в състезанието" може да има отлив на 15-30 деца от приетите, което ще даде възможност техните места да се заемат например от децата в диапазона 209-238 място.

Сега отворих, за да проверя миналогодишните балове от второ класиране Simple Smile . На второ класирсне за НПМГ се достига около позиция 146-147 от неофициалния рейтинг за НПМГ, нямаше трето класиране. На второ класиране за СМГ позиция 193-194 от неофициалния рейтинг за СМГ, като за СМГ имаше и трето класиране миналата година.

Както писах по-горе - голяма част от децата в топ 120 имат бал и за двете училища и е въпрос на избор. След това вече има доста разминавания и трябва да се види позицията на детето по рейтинг за съответното училище, като в списъка на НПМГ възможни шансове имат деца до номер 150 на второ класиране, а в списъка на СМГ до номер 200 на второ класиране с възможност за трето класиране.

Но всяка година е различна. Моите очаквания са тази година за НПМГ последната позиция да не стигне 150.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия