Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е осигуряването на заплатата по време на бременност?
Как се изчисляват майчинството и болничните?
Какви са обичайните изследвания по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е осигуряването на заплатата по време на бременност?
Осигуряването на заплата по време на бременност може да варира. Някои жени получават минималната работна заплата, докато други получават действителната си заплата. Възможно е работодателят да увеличи базата за осигуряване, като доплати осигуровките им, което води до по-високи парични обезщетения по време на болничния период.
-
Как се изчисляват майчинството и болничните?
Майчинството се изчислява въз основа на осигурителния доход за последните 6 месеца, като се получава 90% от брутната заплата. Болничният се изчислява на 80% от заплатата, но майчинството не може да надвишава нетната заплата. Осигуряването на пълната заплата може да бъде компенсирано чрез внасяне на разликата самостоятелно.
-
Какви са обичайните изследвания по време на бременност?
-
Какви са симптомите и промените в тялото по време на бременност?
-
Кога се извършват изследванията за аномалии на плода, в коя седмица?
).

обаче не съм 100% сигурна. Проблема ми е че едно от неразположенията ми е невероятната разсеяност която ме е налегнала. Струва ми се, че когато ми определяше час доки спомена думата консултация, обаче тогава бях и много развълнувана и може да не съм разбрала правилно. Така или иначе, ако не ми мине котка път, ще докладвам в понеделник
ужас...
Добре дошли на новите мами
аз съм така poctor. Като изключа малкото количество жълто нещо, което изтече в неделя. Изобщо не се чувствам бременна. Гърдите ми не са напрегнати, но на пипане болят. Ходя до тоалетна честичко, но и пия много вода. Сутрин нямам и следа от корем, но вечер съм като в 4-5 месец и ме мъчат газове
Никога не съм си представяла, че това ще са ми симптомите на бременност
, но май е по-добре от повръщане. 

независимо дали са изморени от работа или пък предишна пациентка ги е изнервила...просто няма оправдание.