ДВАНАДЕСЕТИ клас 2025/2026 - Тема 5

  • 15 786
  • 330
# 285
Какво, какво, за участие във второ класиране се депозира диплома? А ако искат да участват в 2 университета едновременно?
Ако и двата университета искат дипломата, няма да може.
Виж целия пост
# 286
Yellow, а няма ли възможност за повторно явяване на психото?
А военно училище не ви ли е вариант?
Много различни поприща от полицията са другите университети.
Виж целия пост
# 287
Аууу, благодаря че повдигнахте въпроса и писахте. Мисля че това ще промени значително стратегията на набора. Той е писал по 3 желания в 3 университета и е решил каквото и да стане, да чака второ класиране и в трите, като в гимназията един вид. Ще го питам дали си е проверил правилниците.
Благодаря още веднъж ❤
Виж целия пост
# 288
Не, няма вариант за повторно явяване.
Много е трудно в Академията на МВР, защото няма кой да те подготви.
За военно не сме мислили, но сигурно и сроковете са изтекли.
Виж целия пост
# 289
Aз и дъщеря ми определено проспахме нещо. Второто й желание беше Изкуствен интелект на български език. Оказа се, че е необходимо освен математика да има и тест по английски език или сертификат. Какво сме гледали, бяхме останали с впечатление, че само за специалност Изкуствен интелект, която е с обучение на английски се изисква тест по английски. Когато тръгнахме да подаваме документи видяхме, че не можем да изберем тази специалност без оценка по английски език. Надяваме се, че ще я приемат по първо желание и няма да съжалява, че сме проспали необходимостта от английски.
Аз писах за това тук,в темата преди месеци-на нас ни се случи миналата година и моето звънна в учебен отдел-можеше да се приложи и ДЗИ ае или сертификат /моето ги имаше и двете/,но за да продължи с подаването трябваше да се внесе още една такса.Нямам идея тест до кога е можело да се държи.
Виж целия пост
# 290
Не, няма вариант за повторно явяване.
Много е трудно в Академията на МВР, защото няма кой да те подготви.
За военно не сме мислили, но сигурно и сроковете са изтекли.
Това в Търново е до петък, военноморското е до края на месеца, военновъздушното не съм го гледала.
Виж целия пост
# 291
Aз и дъщеря ми определено проспахме нещо. Второто й желание беше Изкуствен интелект на български език. Оказа се, че е необходимо освен математика да има и тест по английски език или сертификат. Какво сме гледали, бяхме останали с впечатление, че само за специалност Изкуствен интелект, която е с обучение на английски се изисква тест по английски. Когато тръгнахме да подаваме документи видяхме, че не можем да изберем тази специалност без оценка по английски език. Надяваме се, че ще я приемат по първо желание и няма да съжалява, че сме проспали необходимостта от английски.
Аз писах за това тук,в темата преди месеци-на нас ни се случи миналата година и моето звънна в учебен отдел-можеше да се приложи и ДЗИ ае или сертификат /моето ги имаше и двете/,но за да продължи с подаването трябваше да се внесе още една такса.Нямам идея тест до кога е можело да се държи.
Добре, а как те спира системата на ТУ?
Сертификатите и дипломата трябва да се качат като един файл ?!
Виж целия пост
# 292
Не ти приема докато не платиш още една такса-на моето ДЗИ ае си беше в дипломата.
За да положиш тест по ае плащаш още един изпит,ако ползваш ДЗИ ае или сертификат пак си плащаш,за да можеш да го ползваш.На моето ИСИИ на бг му беше първо желание,това и учи -завърши 1 курс вече и то доста успешно.
Виж целия пост
# 293
Yellow flower не може ли ако е толкова уверен, че това иска, да пропусне една година и през това време да понатрупа опит, а току виж и контакти с хора, които са минали теста. Военно ми се струва доста различно от полицейско... Може психология?!
Виж целия пост
# 294
Арино, не мисля че има смисъл да пропусне една година, само да губим време. Опитвам се да го убедя, че в електрониката и електротехниката е бъдещето, има много работа и пари, ама той се притеснява че няма да завърши и че няма да има кой да го научи, а той сам не може да се научи, иска някой да му обяснява.
Виж целия пост
# 295
Дами, много се сдухах тази вечер. Моят син кандидатстваше в Академията на МВР, беше убеден че ще го вземат, но днес са го скъсали на психотеста. Аз бях подготвена уж за този сценарии, но понеже детето беше много уверено, ме зарази с неговия оптимизъм.
Сега обаче съм в голяма дилема къде и какво да учи. Подали сме в ТУ и в УНСС, обаче утре обмислям и Висшето транспортно училище, страхувам се, че ще го приемат навсякъде, а няма да изберем правилното място. Неговото си беше полицията.
Понеже пет години в Попов ме обвинява, че не е неговото и че няма да завърши, а всъщност си направи страхотен дипломен проект, сега съм направо в депресия.
Искам да е щастлив, а не го виждам като особено щастлив от нищо.
Хубавото е, че поне почна една работа във въжен парк и поне там за сега е доволен.
При него проблемът е, че трябва някой да му обяснява, а то никой не иска да го учи на нищо и всеки иска подготвени колеги.
Имате ли отзиви от Висшето транспортно училище, дали после се реализират. За ТУ ясно, че са търсени, но не знам дали моят ще завърши.
Я не се отчайвай! Веднага ти казвам вариант Б - Национална сигурност в УНИБИТ. Двете учебни заведения - УНИБИТ и Академията са партньорски, а на практика преди време кадетрата по НС в УНИБИТ  е отцепено някакво учебно звено от Академията. Взимат ги за ДАНС - МАНС и подобни . След бакалавър си взема една магистратура в Академията и драмата приключва.

Военната академия Г.С. Раковски не е толкова различно - бакалаврите учат национална сигурност. После вече доучват - кой полицейското в Пазарджик, кой някаква друга школа или Академията на МВР. Моя приятелка го завърши и ще ходи в Пазарждик за да става граничен полицай.  И сроковете мисля не са изтекли.


Все пак си проверете, защото мисля, че в УНИБИТ може да е само платено, ако кандидаства с диплома.
Виж целия пост
# 296
Yellow flower 12 и аз мисля като storm76, УНИБИТ си е алтернативното учебно заведение за тези кадри.

Електротехническия си е тежък факултет и няма общо електрониката.
За електрониката, колкото и ЕС да пищи, че трябва производство на чипове, тази дейност за мен е тотално съсипана в родната ни държава, което е много жалко.
Щом Попов не е неговото, не го натискай.

Аз продължавам да си чакам решенията. Май това с историята е било пързалка, да не досаждам.
Виж целия пост
# 297
Yellow flower 12 и аз мисля като storm76, УНИБИТ си е алтернативното учебно заведение за тези кадри.

Електротехническия си е тежък факултет и няма общо електрониката.
За електрониката, колкото и ЕС да пищи, че трябва производство на чипове, тази дейност за мен е тотално съсипана в родната ни държава, което е много жалко.
Щом Попов не е неговото, не го натискай.

Аз продължавам да си чакам решенията. Май това с историята е било пързалка, да не досаждам.

Че какво и е на историята ? С нея магистратури бол .
Виж целия пост
# 298
Не съм убедена, че след като завърши национална сигурност, ще си намери каквато и да е работа. Връзки нямаме.
А нещо за Висшето транспортно училище знаете ли? Дали е по-леко от ТУ. Там също има електротехника и електрообзавеждане и евентуално да започне в градския транспорт, за да се научи. Аз мисля, че ако започне в по-неконкурента среда и хората са по-отзивчиви, той ще има шанс.
Първо желание за ТУ ни е автомобилна електроника, работи в един автосервиз , но го изгониха. По негови думи не са искали да му покажат ( екипа).
Имате ли информация за тази специалност?
Виж целия пост
# 299
Не съм убедена, че след като завърши национална сигурност, ще си намери каквато и да е работа. Връзки нямаме.
А нещо за Висшето транспортно училище знаете ли? Дали е по-леко от ТУ. Там също има електротехника и електрообзавеждане и евентуално да започне в градския транспорт, за да се научи. Аз мисля, че ако започне в по-неконкурента среда и хората са по-отзивчиви, той ще има шанс.
Първо желание за ТУ ни е автомобилна електроника, работи в един автосервиз , но го изгониха. По негови думи не са искали да му покажат ( екипа).
Имате ли информация за тази специалност?
Че кой ти говори за връзки? Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред е същото като Национална сигурност. Щото като завърши Академията ей така ще го вземат , нали? Има си цяла наредба за кандидастване в системата на МВР, независимо какво и къде си завършил ...
Не го бутай там, където явно не иска - утре ще се обърне и ще ти каже, че ти си го накарала да стане електротехник.
И аз исках моя да ми наследи професията, като балът му стига на първо класиране да влезе право , но не, категорично отказа - история , та история. Ми хубу, това си е неговия живот и неговия избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия